کد خبر: 9976

تاریخ انتشار: ۱۳۹۵/۰۷/۱۴ - ۱۲:۴۵

آیت الله نورالله طبرسی در مازندران:

تاکید نماینده ولی فقیه بر ضرورت جلوگیری از رواج بدحجابی در کشور

تیتر 3 » افتتاحیه آغاز سال تحصیلی حوزه علمیه قدسیه خواهران بهشهر با حضور آیت الله نورالله طبرسی نماینده ولی فقیه در استان مازندران، حجت السلام سید عربعلی جباری امام جمعه بهشهر، حجت الاسلام سید ضیاء الدین جباری یادگار عالم عامل آیت الله جباری(ره)، سید خالق سجادی فرماندار بهشهر و جمعی از مسئولان شهرستانی برگزار شد.

آیت الله طبرسی

به گزارش تیتر ۳: آیت الله نورالله طبرسی در این مراسم، ضمن تسلیت به مناسبت فرا رسیدن ماه محرم، اظهار کرد: حوزه های علمیه بهشهر میراث آیت الله جباری(ره) است و در واقع مراسم افتتاحیه امروز به منظور بزرگداشت و پاسداشت عالمی عامل و فاضل همچون آیت الله جباری برگزار شده است.

وی با بیان اینکه مکتب امام حسین(ع) مکتبی جامع است که از آن درس شهادت، شهامت، علم و دانایی، اخلاق و تقوا را می آموزیم، افزود: یکی از دستورات محرم، تربیت نیروهای فقیه و عالم است و حوزه های علمیه باید حسینی باشند و اساتید این مدارس حسین گونه رفتار کنند تا شاگردانی دانشمند و عالم به جامعه تحویل دهند.

طبرسی خاطرنشان کرد: فلسفه وجودی حوزه های علمیه بر مبنای اصول ۳ گانه دانایی، تقوا و عبادت و بندگی است و در همین راستا وظیفه اصلی حوزه های علمیه آموزش عقاید، اخلاق و احکام اسلامی است.

نماینده ولی فقیه در مازندران گفت: فقیه کسی است که بر عقاید، اخلاق و احکام اسلامی اشراف دارد و مسائل دینی و تقوای الهی را می داند و رفتار آن طبق قرآن و نبوت است که البته فقیه باید بر مسائل روز دنیا نیز علم داشته باشد.

طبرسی اظهار کرد: قبل از انقلاب اسلامی، حوزه های علمیه در ایران به گستردگی امروز نبود اما امروزه خواهران در حوزه های علمیه حضور فعال دارند و مدرسه های علمیه خواهران در شهرهای استان های مختلف کشور وجود دارد که در آن بانوانی فقیهه و عالمه به عنوان معلمان دینی پرورش می یابند.

وی با تاکید بر اهمیت حفظ حجاب و جلوگیری از رواج بدحجابی، تصریح کرد: حوزه های علمیه حجاب و عفاف، پاکی و طهارت و عبادت و بندگی را مطرح می کنند و حوزه های علمیه باید مولد علم و دانایی باشند و خروجی آن ها باید امر به معروف و نهی از منکر، تقوا و تربیت دانشمندانی همچون شهید هاشمی نژاد، آیت الله جباری(ره) و آیت الله کوهستانی(ره) باشد.

ارسال دیدگاه

کد امنیتی *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو