کد خبر: 9877

تاریخ انتشار: ۱۳۹۵/۰۷/۱۳ - ۱۴:۱۳

فرمانده قرارگاه منطقه ای غدیر شمال خبر داد:

رونمایی از تندیس و کتاب شهدای اطلاعات در ساری

به گزارش تیتر 3: فرمانده قرارگاه منطقه ای غدیر شمال از رونمایی تندیس سردار شهید طوسی و نصب آن در عبور ذغالچال، افتتاح تندیس معاونت ...

به گزارش تیتر ۳: فرمانده قرارگاه منطقه ای غدیر شمال از رونمایی تندیس سردار شهید طوسی و نصب آن در عبور ذغالچال، افتتاح تندیس معاونت اطلاعات بنام شهدای اطلاعات در پارک قائم ساری خبر داد.

سردار علی شالیکار در نشست با اصحاب رسانه بمناسبت برگزاری یادواره ۳۲۳ شهید اطلاعات شمال کشور در پارک ملل با توجه به ابلاغیه ریاست کل قوا در خصوص برگزاری یادواره شهدای اطلاعات کل کشور بصورت کنگره برگزار شود، اظهارداشت: یادواره شهدای اطلاعات  از سه استان شمالی گیلان، مازندران و گلستان پانزدهم مهر ماه در پارک ملل ساری برگزار می شود.

فرمانده قرارگاه منطقه ای غدیر شمال با بیان اینکه تاکنون یادواره شهدای اطلاعات استان های شمالی کشور توسط قرارگاه کربلا و عاشورا برگزار شد، افزود: قرارگاه غدیر برای ۱۵ مهر سال جاری یادواره شهدای اطلاعات شمال کشور را برگزار می کند.

فرمانده قرارگاه منطقه ای غدیر شمال با بیان اینکه این یادواره در ایام ماه محرم برگزار می شود، تصریح کرد: در این یادواره خانواده شهدا سه استان حضور دارند.

شالیکار با بیان اینکه اگر توجه شهدا نباشد هیچ فعالیت و اقدامی صورت نمی گیرد، افزود: باید قدردان شهدا باشیم چرا که به عزت آنها امنیت و آرامش را در کشور داریم.

وی با بیان اینکه اهمیت اطلاعات در شروع دفاع مقدس بسیار مهم بود و برای این منظور به تشکیل اطلاعات و امنیت سازماندهی شد، خاطرنشان کرد: اطلاعات و امنیت در جنگ از دشمن باید مورد توجه قرار می گرفت.

 فرمانده قرارگاه منطقه ای غدیر شمال با اشاره به اینکه در ۸ سال دفاع مقدس بیشترین خطر و آسیب های اولیه متوجه نیروهای اطلاعات بوده است، اذعان داشت: برای عملیات والفجر ۸ باید یک برنامه وسیع امنیت اطلاعات صورت می گرفت که رزمندگان و فرماندهان برای این امر زحمات بسیاری کشیده اند.

شالیکار تصریح کرد: نوک  پیکان هر عملیات جنگی نیروهای اطلاعات بودند  و  نیروهای اطلاعاتی و نیروهای تخریب مظلوم ترین شهدا محسوب می­شدند .

وی با اعلام اینکه باید برای دفاع از مظلومین به کشورهای اسلامی رفت و خط مرزی خود را به آنجا برد، گفت:  پاسداران ، رزمندگان ،بسیجیان، نیروی انتظامی و سپاه  برای جنگ های خارجی دغدغه ای ندارند.

فرمانده قرارگاه منطقه ای غدیر شمال خاطرنشان کرد: با بررسی های صورت گرفته در خصوص آمار شهدای اطلاعات سه استان شمالی کشور مازندران، گیلان و گلستان ۳۲۳ شهید شناسایی شدند ۲۰۷ شهید از مازندران هستند و مابقی از گیلان و گلستان  هستند.

شالیکار تعداد  شهدای این سه استان را ۲۲ هزار و ۵۰۰ شهید عنوان کرد.

فرمانده قرارگاه منطقه ای غدیر شمال رونمایی از دو کتاب شهید ملی سردار طوسی و املاکی در تهران و ساری و سردیس شهید املاکی وغفاری از دیگر برنامه های این یادواره نام برد.

ارسال دیدگاه

کد امنیتی *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو