کد خبر: 8189

تاریخ انتشار: ۱۳۹۵/۰۶/۲۴ - ۸:۰۰

۹۸۵ میلیارد ریال برای جبران خسارت طوفان مازندران !

هیات دولت مبلغ 985 میلیارد ریال به عنوان کمک های بلاعوض و تسهیلات بانکی ارزان قیمت برای بازسازی بخش­های خسارت­ دیده ناشی از طوفان در استان مازندران اختصاص داد

طوفان مازندران

تیتر ۳ : هیات وزیران در جلسه شامگاه یکشنبه خود به ریاست حجت ­الاسلام والمسلمین حسن روحانی رئیس جمهوری مقرر کرد ۸۰ میلیارد ریال از این مبلغ جهت کمک بلاعوض برای بازسازی ۶ هزار واحد مسکونی شهری و روستایی پرداخت شود.

بر اساس این گزارش ، ۳۰ میلیارد ریال از کمک بلاعوض هم برای تامین لوازم خانگی و معیشتی به طوفان زدگان پرداخت خواهد شد.

۱۵۰ میلیارد ریال برای بازسازی تاسیسات زیربنایی و ۵۰ میلیارد ریال برای تامین هزینه خدمات پشتیبانی و نظارت هم مبالغ دیگری است که به عنوان کمک بلاعوض دولت برای مناطق طوفان زده مازندران در نظر گرفته شده است .

هیات دولت همچنین ۷۲۰ میلیارد ریال جهت پرداخت تسهیلات بانکی ارزان قیمت با سود روستایی ۴ درصد و شهری ۵ درصد به آسیب­دیدگان ناشی از طوفان اخیر اختصاص داده است.

این تسهیلات قرار است به ۲ هزار و ۵۰۰ واحد شهری خسارت­ دیده با دوره بازپرداخت سه سال دوران مشارکت مدنی و ۱۲ سال دوران فروش اقساطی و ۳ هزار و ۵۰۰ واحد مسکونی روستایی اعطا شود.

هیات دولت در مجموع در این جلسه مبلغ ۹۸۵ میلیارد ریال به عنوان کمک های بلاعوض و تسهیلات بانکی ارزان قیمت برای بازسازی بخش­های خسارت­ دیده ناشی از طوفان در استان مازندران اختصاص داد .

طوفانی که با سرعت ۹۰ تا ۱۱۰ کیلومتر بر ساعت بامداد جمعه ۱۲ شهریور استان مازندران را در نوردید بر اساس اعلام جمعیت هلال احمر ۱۳ شهرستان و بیش از ۲۰۰ روستا را متاثر کرد.

بر اساس اعلام مدیریت بحران مازندران در آن طوفان بیش از ۶ هزار واحد مسکونی خسارت دید و به بخش های مختلف زیربنایی ، مخابراتی و کشاورزی استان هم خسارت زد.

منبع/ایلنا

ارسال دیدگاه

کد امنیتی *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو