کد خبر: 9151

تاریخ انتشار: ۱۳۹۵/۰۷/۰۷ - ۱۴:۴۰

طی حکمی از سوی استاندار مازندران

اولین مدیر کل زن دستگاه های اجرایی مازندران منصوب شد

به گزارش تیتر 3:طی حکمی از سوی استانداری مازندران آرزو ولی پور به عنوان مدیرکل جدید کتابخانه های عمومی مازندران معارفه شد. سید اسماعیل شفاعی معاون ...

به گزارش تیتر ۳:طی حکمی از سوی استانداری مازندران آرزو ولی پور به عنوان مدیرکل جدید کتابخانه های عمومی مازندران معارفه شد.

سید اسماعیل شفاعی معاون اداری و مالی نهاد کتابخانه­ های عمومی کشور بیان داشت: مازندران در شاخص های کتابخانه ای جزء استان های خوب کشور است.

معاون اداری و مالی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور در این مراسم ضمن گرامیداشت هفته دفاع مقدس، اثربخشی و ماندگاری فعالیت‌های دوران تصدی مسئولان را از مهم‌ترین ویژگی‌های دوران مدیریت دانست و افزود: گزارش فعالیت مدیرکل پیشین کتابخانه‌های عمومی استان، نشان از همگرایی و هم‌افزایی تمامی همکاران در این موفقیت‌ها است و این تلاش‌ها توانست مازندران را در شاخص‌های کتابخانه‌ای مانند سرانه مطالعه، اعضاء، متراژ کتابخانه‌ها و… به سطح قابل قبولی ارتقاء دهد.

شفاعی با اشاره به عملکرد شهرداری‌های مازندران در پرداخت به موقع سهم نیم‌درصد به کتابخانه‌های عمومی، اظهار کرد: متأسفانه در برخی نقاط کشور، شهرداری‌ها در برابر پرداخت این سهم قانونی، مقاومت می‌کنند، اما عملکرد شهرداری‌ها در مازندران را مناسب ارزیابی می‌کنم.

معاون اداری و مالی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور با اشاره به انتصاب آرزو ولی‌پور به عنوان مدیرکل جدید کتابخانه‌های عمومی مازندران افزود: ولی‌پور به‌عنوان یکی از فرزندان شهید این سرزمین، از نیروهای فرهنگی استان است که عناوینی همچون ریاست دانشگاه فرهنگیان مازندران، ریاست آموزش و پرورش شهرستان سیمرغ، مشاور مدیرکل آموزش و پرورش و… را در کارنامه خود دارد و این سوابق فرهنگی از مهم‌ترین عوامل انتخاب وی در این سمت است.

شفاعی ادامه داد: از همه کارکنان ستادی و کتابداران استان می‌خواهم تا همچون گذشته به مدیرکل جدید نیز کمک کنند تا فرهنگ کتابخوانی به فرهنگی غالب در جامعه تبدیل شود.

وی تصریح کرد: مردم مازندران، شایسته بهترین‌ها هستند و مدیران آن باید مجهز به علم، دانش و ادب باشند که این موضوع درباره خانم ولی‌پور، صدق می‌کند.

شفاعی با اشاره به ضرورت همکاری سایر دستگاه‌ها با نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور برای توسعه فرهنگ کتابخوانی گفت: نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور برای تحقق رسالت فرهنگ مطالعه به کمک همه دستگاه‌های اجرایی و همکاری صمیمانه آنها، نیاز دارد تا این هدف بزرگ را اجرایی کند.

آرزو ولی پور مدیرکل جدید کتابخانه های عمومی مازندران بیان داشت:  کاری کنیم عطر بوستان علما در جامعه منتشر شود.

 مدیرکل کتابخانه های عمومی در اولین نطق خود اظهار داشت: در روایت آمده است کتاب ها بوستان علما هستند؛ بنابراین بیایید همه با هم دست به دست هم دهیم و استانی را بسازیم که عطر این بوستان در فضای جامعه منتشر شود.

آرزو ولی پور اظهار داشت: همواره در مکتب درس پدر شهید خود شاگردی خواهم کرد و همه هدف و اولین برنامه کاری من ایجاد منزلت بهتر و معیشت آسانتر برای کتابداران است.

وی با تقدیر از دکتر ربیع فلاح استاندار مازندران به جهت اعتماد به یک بانو در سطح استان برای تصدی سمت مدیرکلی یک دستگاه اجرایی، ابراز امیدواری نمود این انتصاب یک فتح باب جدید برای تسری به دیگر حوزه ها باشد.

ولی پور همچنین با قدردانی و تشکر از دبیرکل نهاد کتابخانه های عمومی کشور، اظهار داشت: مازندران هفتمین استان در کشور است که یک زن را به عنوان مدیرکل برای آن برگزیده اند و بر خود فرض می دانم با انجام صحیح وظایف قانونی خود، پاسخ این اعتماد را به خوبی بدهم.

مدیرکل جدید کتابخانه های عمومی مازندران افزود: برای جناب آقای عمرانی آرزوی توفیق و حسن عاقبت بخیری دارم؛ ایشان گزارش خوبی ارائه دادند و کارهای خوبی انجام شده که تلاش می کنم این تلاش ها و اقدامات را پاس داشته و کارهای نیمه تمام ایشان را که قصد تکمیلش را داشته اند، با کمک و مشاوره خودشان ادامه دهیم و برنامه های مد نظر را با سرعت بیشتر شتاب بخشیم.

وی ادامه داد: خوشحالیم که مسلمانیم و دین ما دین کتاب است؛ دین علم و خواندن است و خوشحالیم که دین ما با کتاب آرامش را معنا می کند چرا که حضرت علی (ع) می فرمایند: هر کس که با کتاب مأنوس شد آرامش از او دور نمی شود؛ لذا امیدواریم همه کتابداران در سطح استان ، زندگی شخصی و کارشان عجین با آرامش باشد.

ولی پور با بیان اینکه امروز در هفته دفاع مقدس و به پاس خون شهدامون می خواهیم با هم عهدی ببندیم، اظهار داشت: با هم عهد ببندیم که به یکدیگر کمک کنیم تا رایحه خوش مطالعه و شمیم خوش تحقیق و پژوهش و کتابخوانی را در جامعه منتشر کنیم و تلاش کنیم با وحدت و همدلی نرخ و سرانه مطالعه را از این میزان بالاتر ببریم و بهبود ببخشیم.

رئیس جدید انجمن کتابخانه های عمومی مازندران افزود: تلاش کنیم با تعامل و همکاری خوب و وحدت رویه دستگاه های همسو، کاری کنیم تا بستری مناسب برای ایجاد معیشت بهتر برای همکاران در استان فراهم شود.

وی با بیان اینکه در مسئولیت های قبلی خط قرمز بنده نیروی انسانی بوده است، اذعان نمود: همه تلاشم را برای رضایت نیروی انسانی و شرافت آنها بکار خواهم گرفت چرا که هرگز نمی توانم از نیروی انسانی انتظار داشته باشم که به بنده طرح و برنامه دهد بدون اینکه نیازهای آن ها را مد نظر قرار ندهم.

ولی پور افزود: نگاه من نگاه مدیرکل به زیر دست نیست؛ بلکه نگاه یک خواهر، نگاه یک دوست و نگاه یک همکار است که شرایط سخت را برای همکاران تسهیل کنم و موانع را بردارم.

مدیرکل کتابخانه های عمومی مازندران در ادامه بیان داشت: دست یاری به سوی همه روسای ادارات و کتابداران دراز می کنم و از آنها می خواهم که به بنده ایده بدهند که چطور می شود بهتر منزلت کتابداران را حفظ کرد و چطور می شود معیشت و رفاه و آسودگی را برای آن ها تامین نمود؛ از این رو هر کسی هم که طرح و برنامه بهتری ارائه دهد مورد تشویق قرار خواهد گرفت.

وی با تاکید بر این نکته که همکاران هر روز باید با پای دلشان به فضای کاری بیایند، اظهار داشت: آنها باید کارشان را عاشقانه انجام بدهند ونه از روی اجبار و اکراه و دلزدگی و دلسردی و من در ایجاد این فضا به شما قطعا کمک خواهم کرد.

ارسال دیدگاه

کد امنیتی *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو