کد خبر: 8702

تاریخ انتشار: ۱۳۹۵/۰۷/۰۱ - ۱۰:۱۴

مدیرکل آموزش و پرورش مازندران

مشارکت مردمی در مدارس مازندران ۲ برابر میانگین کشوری است

به گزارش تیتر 3 مدیرکل آموزش و پرورش مازندران با بیان اینکه مشارکت مردمی کشور حدود 11 درصد است، گفت: مشارکت مردمی در مازندران 21 ...

به گزارش تیتر ۳ مدیرکل آموزش و پرورش مازندران با بیان اینکه مشارکت مردمی کشور حدود ۱۱ درصد است، گفت: مشارکت مردمی در مازندران ۲۱ درصد که این میزان دو برابر نرخ میانگین کشوری است.

مدیرکل آموزش و پرورش مازندران با گرامی‌داشت یاد و خاطره شهیدان دفاع مقدس که برای ارتقا و آبادی ایران اسلامی تلاش کردند، گفت: با توکل به خدا سال تحصیلی جدید را آغاز می‌کنیم و امیدواریم دانش‌آموزان مازندرانی در سال تحصیلی جاری موفقیت‌های ارزنده‌ای در حوزه‌های علمی کسب کنند.

سیدعلی قاسمی در حاشیه مراسم جشن شکوفه‌ها در جمع خبرنگاران اظهار کرد: آمار دقیق دانش‌آموزان بعد از هفته اول مهر تعیین می‌شود.

وی با بیان اینکه سال گذشته تعداد دانش‌آموزان ۵۰۸ هزار نفر بوده است، افزود: امسال این تعداد حدود ۵۲۰ هزار نفر است.

مدیرکل آموزش و پرورش مازندران با اشاره به اینکه ۴ هزار و ۹۰۰ مدرسه در استان وجود دارد، ادامه داد: مازندران ۶۹۳ مدرسه غیردولتی دارد و بقیه مدارس دولتی هستند.

وی با بیان اینکه تربیت دانش‌آموزان امری مشترک بین مدرسه و خانواده است، خاطرنشان کرد: خانواده و یا مدرسه به تنهایی نمی‌تواند این امر مهم را محقق کند و باید برای محقق شدن تربیت دانش‌آموزان مدرسه و خانواده در کنار هم باشند.

قاسمی اصلی‌ترین مسئله هر پدر و مادری را فرزندان دانست و افزود: اصلی‌ترین تربیت و آموزش فرزندان در مدرسه اتفاق می‌افتد.

مدیرکل آموزش و پرورش مازندران بیان کرد: مدرسه باید در کنار خانواده و خانواده هم در کنار مدرسه باشد تا با همکاری هم فرزندانی شایسته تربیت و به جامعه تحویل داده شود.

*اجرای طرح پویا در ۶۰ مدرسه ساری

رئیس آموزش و پرورش ناحیه یک ساری نیز در این مراسم، اظهار کرد: نخستین روز مدرسه برای همه پرخاطره و ماندنی است و نخستین معلم هیچ‌وقت فراموش نمی‌شود.

حامد دیانی با بیان اینکه طرح حیات پویا در ۶۰ مدرسه ساری اجرا شد، افزود: شعار پروژه مهر امسال «مدرسه زیبا، دانش‌آموز پویا» است.

دیانی اظهار کرد: متوسط  تعداد مدارس دولتی در کشور هشت درصد، اما در مازندران ۱۲ درصد است.

وی با بیان اینکه تعداد مدارس دولتی در ناحیه یک ساری به تنهایی ۳۱/۵ درصد است، افزود: در ناحیه یک ۲۷۱ مدرسه وجود دارد که ۸۳ مدارس دولتی و بقیه غیردولتی هستند.

مدیر آموزش و پرورش ناحیه یک ساری با اشاره به هوشمندسازی بیش از ۴۰ درصد مدارس ناحیه یک یادآور شد: در بقیه مدارس هم بعضی از کلاس‌ها هوشمند هستند.

وی با بیان اینکه ۴۰ درصد مدارس روستایی نیز هوشمند کامل شدند، تاکید کرد: هر سال هوشمندسازی مدارس انجام و به تعداد مدارس هوشمند اضافه می‌شود.

دیانی در پایان افزود: ۱۱۰ دانش‌آموز دختر و پسر کلاس اولی در مدرسه حضرت رقیه (س) ساری در دو نوبت صبح و عصر شروع به تحصیل کردند.

جشن شکوفه‌های امسال با نخستین ‌روز هفته دفاع مقدس مقارن شد که به همین مناسبت سید احمد اسدی فرزند شهید مدافع حرم سید جواد اسدی که دانش‌آموز پایه سوم ابتدایی است در این مراسم شرکت کرد.

سید احمد اسدی در سخنانی کوتاه شروع سال تحصیلی جدید را به دانش‌آموزان حاضر در جشن تبریک گفت و از آنها خواست تا در راه تحصیل تلاش کنند.

در پایان آیین جشن شکوفه‌ها در دبستان حضرت رقیه (س) ساری زنگ ایثار و مقاومت توسط مدیرکل آموزش و پرورش استان با همراهی فرزند شهید مدافع حرم نواخته شد.

 

 

ارسال دیدگاه

کد امنیتی *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو