کد خبر: 2371

تاریخ انتشار: ۱۳۹۳/۰۱/۲۵ - ۱۲:۱۲

۸۰ هزار مازندرانی در نوبت تمتع / ۶۷۵۰۰ نفر سهمیه عمره و تمتع امسال

  سید حبیب الله ساداتی سهمیه امسال اعزام شهروندان این استان برای تشرف به خانه خدا را ۶۷ هزار و ۵۰۰ مازندرانی در ...

 

 

سید حبیب الله ساداتی سهمیه امسال اعزام شهروندان این استان برای تشرف به خانه خدا را ۶۷ هزار و ۵۰۰ مازندرانی در قالب حج تمتع و عمره اعلام کرد.

 

به گزارش شرق پرس، مدیر حج و زیارت استان مازندران، در همایش آموزشی توجیهی عمره مفرده زائران اظهار کرد: این تعداد شامل بیش از ۶۵ هزار نفر برای حج عمره و دو هزار و ۵۰۰ نفر برای حج تمتع به خانه خدا مشرف می شوند.

وی افزود: اعزام زائران مازندرانی خانه خدا در سال ۹۳ مربوط به دارندگان فیش ۱۰ بهمن ۸۴ است که در کاروان ها ثبت نام کردند و از اواخر شهریور امسال اعزام می شوند.

مدیر حج وزیارت مازندران به کاهش متقاضیان حج تمتع با وجود افزایش هزینه‌های سفر اشاره کرد و افزود: کاهش متقاضیان زیاد محسوس نیست، اما با توجه به کافی بودن میزان سهمیه تا سه سال آینده ثبت‌نام جدیدی از افراد نداریم.

وی با بیان اینکه هم اکنون بیش از ۸۰ هزار مازندرانی در نوبت انتظار حج تمتع هستند، گفت: تعداد شهروندان مازندرانی که در نوبت اعزام به حج عمره هستند، بیش از ۵۵۵ هزار نفر بوده که در قالب ۳۰۰ اولویت تاکنون سازماندهی و امسال تا اولویت ۳۹۰ اعزام می شوند.

مدیر حج و زیارت مازندران افزود: این در حالی است که بیش از ۲۰۰ هزار نفر از دارندگان فیش در مازندران تاکنون در کاروان ها ثبت نام نکردند.

ساداتی تصریح کرد: بیش از ۱۹۶ کارگزار عمره در مازندران فعال هستند که سیستم نظارتی از طریق سازمان حج و زیارت بر روند فعالیت کارگزاران نظارت می‌کند.

وی گفت: در سال گذشته بیش از ۴۶ هزار نفر به عتبات وعالیات سفر اعزام شدند و به طور میانگین هر هفته سه پرواز از طریق فرودگاه ساری در دشت ناز به تعداد ۲۵۰ نفر از طریق هوایی به عتبات عالیات سفر می کنند.

ساداتی یادآورشد: مدت زمان سفر به عتبات عالیات در کشور عراق ۷ شب و ۸ روز بوده و متقاضیان سفر به عتبات عالیات با مراجعه به سایت عتبات نام نویسی و از سفر با کاروان های غیر مجاز خودداری کنند./تسنیم

 

 

/انتهای خبر

ارسال دیدگاه

کد امنیتی *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو