کد خبر: 6932

تاریخ انتشار: ۱۳۹۵/۰۵/۳۱ - ۱۵:۵۵

ربیع فلاح جلودار استاندار مازندران:

۷۷۹پروژه عمرانی و زیربنایی هفته دولت در مازندران به بهره‌برداری می‌رسد

استاندار مازندران با اشاره به افزایش شاخص اقتصادی در استان، گفت: 779 پروژه عمرانی و زیربنایی همزمان با هفته دولت در استان افتتاح و بهره‌برداری می‌شود.

به گزارش تیتر ۳: یع فلاح جلودار ظهر امروز در نشست خبری هفته دولت در استانداری با گرامیداشت هفته دولت، یاد شهیدان رجایی و باهنر را پاسداشت و اظهار داشت: دولت تدبیر و امید در سه سال گذشته توانست با تحقق برجام، مبارزه بی امان با قاچاق و اقتصاد مقاومتی به تراز مثبشد و رونق اقتصادی برسد.

139505315142

وی افزود: اصحاب رسانه استان در طول سال در جهت همکاری و تعامل با مدیریت ارشد مازندران تلاش‌های بی وقفه ای داشتند و از زحمات آنان قدردانی می‌شود.

استاندار مازندران با اشاره به اینکه رشد اقتصادی در بخش کشاورزی مازندران از سایر بخش‌ها پیشی گرفته است، تصریح کرد: مازندران در کاهش نرخ تورم توانسته به شاخص مطلوب تری نسبت به سایر استان‌های کشور برسد.

فلاح با بیان اینکه سهم استان از تولید ناخالص ملی به ۴٫۲۸ درصد رسیده است، افزود: نرخ بیکاری مازندران در بهار ۹۵ به ۹٫۸ درصد کاهش یافته است.

رئیس شورای اداری مازندران با اشاره به اینکه نرخ تورم مازندران از ۲۷٫۸ در سال ۹۲ به ۱۰٫۹ درصد رسیده است، گفت: تلاش مدیران استانی در بخش‌های دولتی و خصوصی سبب کاهش نرخ تورم در کشور شده است.

فلاح با بیان اینکه از سال ۹۲ تاکنون بالغ بر ۴ هزار و ۸۰۵ طرح و پروژه با اعتبار سه هزار و ۸۳۲ میلیارد تومان در حوزه دولتی، شهری و عمرانی اجرا شده است، افزود: در هفته دولت امسال ۷۷۹ پروژه با اعتباری معادل ۶۲۲ میلیارد تومان در استان بهره‌برداری می‌شود.

وی با اشاره به اینکه جلسات ستاد تسهیل و رفع موانع تولید در جهت بهبود فضای کسب و کار در ۱۵ شهرستان استان برگزار شده است، گفت: امیدواریم بتوانیم در حوزه رفع مشکلات نقدینگی و سرمایه در گردش واحدهای تولیدی استان گام برداریم.

استاندار مازندران با بیان اینکه میزان آسیب‌های اجتماعی در استان کنترل شده است، افزود: فعالیت‌ها و برنامه‌های اجتماعی در استان رونق مطلوبی یافته است.

فلاح با اشاره به اینکه ۲۳۳ میلیارد تومان از اعتبارات سفر رئیس جمهوری به استان اختصاص یافته است، گفت: ۱۴۰ میلیارد تومان برای ایمن‌سازی آزاد راه تهران – شمال از محل اعتبارات ملی تخصیص یافت.

استاندار مازندران با بیان اینکه قهرمانی ورزشکاران استان در عرصه المپیک بسیار خوشایند است، افزود: امیدواریم بتوانیم در خور شان این ورزشکاران بتوانیم تجلیل شایسته ای داشته باشیم.

فلاح با اشاره به اینکه سال ۹۴ بدترین سال درآمد اقتصادی در کشور بوده است، افزود: به رغم این اعتبارات کم، رشد شاخص‌های سلامتی و بهداشت در مازندران مطلوب شده است.

استاندار مازندران با بیان اینکه مشکلات تولیدگران و واحدهای صنعتی در استان را واقف هستم، گفت: دولت تدبیر و امید به دنبال برخورد جدی با تولیدگرنماها است و با تشکیل اعضای شورای قضایی، امنیتی و انتظامی و اداری استان به سمت رفع مشکلات تولیدکنندگان مازندران هستیم.

فلاح با اشاره به اینکه سد گلورد نکا اواخر امسال آبگیری می‌شود، افزود: فاینانس سد هراز تهیه شده و در روند اجرای این پروژه ملی تاثیرگذار شده است.

وی با بیان اینکه معیشت و وضعیت اقتصادی خانواده‌ها باید رونق یابد، گفت: دولت تمام تلاش خود را برای رفع محرومیت زدایی در مناطق شهری و روستایی استان بکارگرفته است.

استاندار مازندران با اشاره به اینکه انتقال آب دریای خزر به سمنان در حال مطالعات کارشناسی و علمی است، افزود: هنوز هیچ اتفاق و اقدام اجرایی برای این طرح در استان و کشور صورت نگرفته است.

فلاح با بیان اینکه مازندران هشت هزار هکتار از اراضی استان شمشاد کشت می‌شود، گفت: مقابله با بیماری در شمشادستان‌های استان در ستاد مدیریت بحران مطرح شده است.

وی با اعلام اینکه دلیلی بر جابجایی مدیران فعال و کاری در استان وجود ندارد، افزود: صلاح و صرفه استان را در نظر گرفته و جناح و باند را در فعالیت اداری و سیاسی مازندران دخالت ندادم.

استاندار مازندران با بیان اینکه تقویت سیاست‌های اقتصاد مقاومتی اصلی ترین اولویت مدیریت ارشد استان است، گفت: باید فرهنگ‌سازی در حوزه اقتصاد مقاومتی بیشتر ورود پیدا کنیم.

فلاح با اشاره به اینکه از ظرفیت کامل نمایندگان مجلس برای توسعه و رفع عقب ماندگی‌های مازندران استفاده می‌شود، افزود: تعامل با اعضای مجلس خبرگان رهبری در مازندران تقویت خواهد شد.

استاندار مازندران با بیان اینکه روند سرمایه‌گذاری در مازندران تسهیل شده است، تصریح کرد: رفع معضل پسماند در مازندران مدیریت شده است.

وی با اشاره به اینکه با مشارکت سرمایه‌گذاران خارجی، معضل پسماند مازندران در پروسه سه تا پنج ساله رفع می‌شود، افزود: برای جذب سرمایه‌گذار خارجی باید تلاش جدی تری صورت گیرد.

فلاح با بیان اینکه بالغ بر یک میلیارد دلار توسط چینی‌ها در استان سرمایه‌گذاری خواهد شد، گفت: رویکرد مدیریت ارشد استان به سمت جذب سرمایه‌گذاران بوده است.

ارسال دیدگاه

کد امنیتی *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو