کد خبر: 73660

تاریخ انتشار: ۱۳۹۶/۰۹/۱۵ - ۱۵:۳۶

دروغ سیزده ای که شاید راست بود!

در سر این مرد اصفهانی چه می گذرد/ شیرینی منطقه آزاد تجاری امیرآباد بر مازنی ها زهر خواهد شد؟!

هنوز آغاز سال جدید به نیمه خود نرسیده بود که در جوش و خروش عیدی دادن ها و عیدی گرفتن ها خبری در فضای مجازی همه را مات کرد: «رحمانی فضلی وزیر کشور طی گفتگویی از تصویب استانی جدید در مازندران خبر داد»

اختصاصی تیتر ۳/خدیجه غزانیهنوز آغاز سال ۹۶ به نیمه اولین ماه خود نرسیده بود که در جوش و خروش عیدی دادن ها و عیدی گرفتن ها خبری در فضای مجازی همه را مات کرد: «رحمانی فضلی وزیر کشور طی گفتگویی از تصویب استانی جدید در مازندران خبر داد»

 

خبری که دیری نپایید از سوی مقامات استانی، به عنوان دروغ سیزده یاد شد! از همه ی آنها هم پیشتر، یونسی معاون سیاسی ، امنیتی و اجتماعی استاندار مازندران تصویب تشکیل استان جدید در غرب مازندران را تکذیب کرد . وی به مدیران شبکه های خبری در فضای مجازی نسبت به بی احترامی به افکار عمومی با انتشار اخبار و اطلاعات کذب هشدار داد و تاکید کرد که با انتشار دهندگان اینگونه شایعات برخورد قانونی خواهد شد.

 

این دروغ سیزده چند روز بعد با هشدار احمدی لاشکی نماینده مردم غرب استان در مجلس شورای اسلامی به رئیس جمهور، پیش از سفر به مازندران از نو بر سر زبان ها افتاد.

 

احمدی لاشکی با اشاره به سخنرانی رئیس‌جمهور در ۱۹ خرداد ۹۲، چند روز پیش از انتخابات و وعده ایشان مبنی بر ورود به قضیه استانی شدن غرب مازندران و دستور تشکیل گروه کارشناسی در صورت انتخاب شدن، این وعده را یادآور شد و افزود: اکنون همان مردم منتظرند تا در این سفر مستقیماً در غرب مازندران با رئیس‌جمهورشان دیدار کنند و شاهد خبرهای خوشی از ایشان باشند.!!

 

پس از آن در آستانه انتخابات ریاست جمهوری  این دروغ سیزده، هرازگاهی لباس صدق بر تن می کرد تا اینکه با پایان انتخابات، همه چیز آرام گرفت و کم کم با در الویت قرار گرفتن این موضوع که استاندار آینده چه کسی خواهد بود ، دروغ سیزده به خود رنگ فراموشی گرفت.

 

تا اینکه یک اصفهانی سکان دار هدایت کاخ سفید استانداری مازندران شد. خبری که علاوه بر بهت ، موجی از انتظارات را با خود به همراه داشت.

 

این استاندار دوران دیده که می دانست برای آرام کردن اوضاع تنها یک راه بیشتر ندارد ،  با شعار همه را به یک چشم دیدن و غرب و شرق استان را یکی عنوان نمودن،  به صورت رسمی در جلسات مجزا با رسانه ها، مجمع نمایندگان و نخبگان استان منویات خود را روشن کرد.

 

در همین اثنا با اعلام شدن امیراباد به عنوان بندر آزاد تجاری، دوباره رویارویی هایی شرق و غرب مازندران شکلی جدی به خود گرفت،  مشکلی که دوباره تقسیم بندی ها و مرزبندی های استانی را به عنوان مهمترین بحث مطرح نمود.

 

اما آنچه این روزها آتش بر خرمن این بحث زده است، دروغ سیزده ای بود که شاید راست بود!! تشکیل دفتر استانداری در غرب مازندران!

 

دستوری صریح از سوی محمد اسلامی، استاندار جدید مازندران در ماموریتی ویژه به حسن عسگری به جهت شناسایی ساختمان مناسب و آماده‌سازی آن برای راه‌اندازی دفتر استاندار در غرب مازندران،  همگان را شگفت زده کرد.

 

این اقدام استاندار نشان داد که تعیین استانداری غیر بومی برای مازندران به نظر می رسد، بیشتر از  آنکه یک اقدام فراجناحی و بدون سوگیری باشد، یک اقدام حسابگرانه است.

 

حال این سوال به ذهن ها می آید در سر این مرد اصفهانی چه می گذرد؟ آیا به وی گفته اند  تو مسئول به دوش کشیدن عواقب جدایی این دو استان خواهی بود؟ ایا اسلامی قرار است سپر بلای تشکیل استانی جدید در غرب مازندران باشد؟

 

یا اینکه در خوشبینانه ترین حالت، اسلامی از سوی مشاورانی که میل به تغییر مرکزیت استان دارند به سوی توجه بیشتر به غرب استان کشیده می شود.

 

گرچه با همه این تفاسیر، توجه بیشتر به مناطق زرخیز غرب مازندران حق مسلم و فراموش شده ی مردم استان است و اگر نیت چنین باشد هیچ اشکالی بر آن وارد نیست اما قطعا هیچ ذهن بیداری، تفکیک شدن غرب و شرق استان را بر نمی تابد و به آن تن نخواهد داد.

براستی چه پیامدی در انتظار مازندران است؟!

 

 

 

 

ارسال دیدگاه

کد امنیتی *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو