کد خبر: 73652

تاریخ انتشار: ۱۳۹۶/۰۹/۱۴ - ۱۲:۱۸

نامه سرگشاده على اكبر فخاريان به فرماندار شهرستان بهشهر:

انتخاب شهردار اولین کارکرد آشکار و پنهان شورای شهر است چطور شما اولویت سنجی فرموده و مشکلات مردم را رتبه بندی نموده اید؟!

طی مصاحبه ای که حضرتعالی با اصحاب رسانه داشته اید و هل من ناصر طلبیده و فرموده که برگه استعفا کجاست؟!

تیتر ۳: “آن نخل نا خلف که تبر شد زما نبود زمانه گر ما را شکند ساز میشویم”

جناب آقای مهندس سجادی فرماندار محترم
عرض سلام و خدا قوت

 

طی مصاحبه ای که حضرتعالی با اصحاب رسانه داشته اید و هل من ناصر طلبیده و فرموده که برگه استعفا کجاست؟!

 

عارض شوم که کاملا درست فرموده اید که هرکس تنها به خانه قاضی رود راضی برمی گردد ما یعنی منتخبین مردم در شورای اسلامی پنجم شهر بهشهر در فرآیند انتخاب شهردار که اولین و مهم ترین کارویژه شورا می باشد نه تنها ،تنها ، بلکه به جمعی ۵ نفره از ۷ نفر به انتخاب و خرد جمعی رسیده ایم که بی تردید منبعث از آرای مردمی و پشتوانه آن بوده است که البته بعد از ایجاد و ایراد اشکال از سوی استانداری که به ظن شما استناد به مستندات حقوقی دارد که اتفاقا برعکس نظر حضرتعالی، شهردار به مستندات قانونی و حقوقی و اتکا به بند بند قانون ورعایت مُر قانون بر اساس تبصره ۳ ماده ۸۰ قانون تشکیلات ،وظایف وانتخابات شوراهای اسلامی کشور و انتخاب شهرداران و اصلاحیه های بعدی آن توسط شورای اسلامی شهر انتخاب شده است و در دفاع از این انتخاب که با نامه فراقانونی استاندار وقت و به پیرو آن پیگیریهای قاضی گونه شما که مختل گردید را به مراجع ذیصلاح ارجاع داده است که البته معتقدم اگر حضرات اجازه می فرمودند شورای اسلامی بهشهر این ظرفیت را داشت که در جمع ۷ نفره خود به اصالت امر شورایی این داستان را ختم به خیر و حل نماید.

 

برای من جای بسی شگفتی است که فرماندار یک شهرستان که شایسته و بایسته است نگران امنیت جامعه و پیشگیری از بحرانهای احتمالی باشد، خود ایراد اتهام می کند و حکم صادر می نماید و خود با علم تشکیل جلسه ای مرجع در حل اختلاف از استعفای احتمالی سه عضو شورای شهر استقبال می نماید. حال این سوال مطرح می شود که شما از بحرانهای احتمالی پس از این اتفاق آگاه نیستید و یا اینکه بهتر است آگاه نباشید ؟! چطور استعفای سه عضو شوای شهر با قریب بر بیست هزار رای ، مردم شهر را ملتهب نمی کند و شما استقبال می کنید!؟ اما انتصاب شهردار جوان ،انقلابی از خانواده شهدا شهر شهیدپرور بهشهر را ملتهب می کند؟! با خود رو راست باشید رئیس شورای تامین شهر …

 

برادر محترم من!
انتخاب شهردار اولین کارکرد آشکار و پنهان شورای شهر است چطور شما اولویت سنجی فرموده و مشکلات مردم را رتبه بندی نموده اید؟!

 

جای تعجب دارد و ضمن آنکه به بررسی کدام مقام ومرجع از عدم تشکیل جلسات شورا خبر می دهید؟؟؟!!! بی تردید نمایندگان مردم در شورا، مدام و بی وقفه در ارتباط با ولی نعمتان خویش هستند و طبق مُر قانون جلسات شورا ماهی دو باربه انضمام جلسات کمیسیونهای متعدد شورا وشهرداری ،جلسات فرعی ومحلی، بازدید و پیگیری روند اجرای پروژه ها برگزار شده است.
اتفاقا یک نمونه را ذکر مثال می کنم که به لطف

 

تدبیر شما و دوستان اجتماعی و شبکه های مجازی،همگان از آن باخبرند ؛ شما ازعدم تشکیل دو ماه ونیم جلسات شورا خبر دادید!!! پس ماجرای جلسه ٩۶/٧/٢٣ شورای اسلامی شهر با دستور کار بررسی افزایش نرخ کرایه تاکسی درون شهری با حضور مدیر عامل سازمان حمل ونقل همگانی و مفقود شدن صورتجلسه تنظیمی دبیر شورا با کلیه پیوستهایش، و اتفاقات پس از آن را چگونه توجیه می کنید؟! جلسه ای دیگر را یاد آور شوم در تاریخ ٩۶/٧/٣٠ با حضور فرمانده محترم سپاه پاسدارن انقلاب اسلامی شهرستان بهشهر جهت بررسی و حل مشکلات منطقه محروم قنبرآباد با حضور مدیران شهرستانی را تعبیر به چه میکنید؟! کافیست یا باز هم ذکر کنم؟!

 

شایان ذکر است اگر شمانگران حل مشکلات مردم هستید به حل بحران قوت لا یموت شهر کمک کنید که امام جمعه معزز و ارزشمند را هم نگران کرده و نگران شهرداری نباشید چرا که موکلان مردم در شورا با تدبیر خود وتایید مراجع ذیصلاح در وزارت کشوراز طریق سرپرست شهرداری امور مدیریت شهری را پیگیر و امور مربوطه اجرایی می شود وقانون این اختیار را تا شش ماه به شورا واگذار کرده است .(صرفا جهت اطلاع…)

 

برادر من!
غیر از این است که بعد از اولین جلسه در منزل امام جمعه محترم در مهرماه ٩٧ با بنده تماس گرفته وتقاضاى ملاقات حضورى نموده اید وطى ملاقات حضورى با بنده در صبح روز بعد ساعت ٧:٢٠ جلوى درب فرماندارى بهشهر عنوان نمودید: “مسیر قانونى را طى کنید، بنده وامام جمعه بهشهر پشت سر منتخب شما هستیم…”
و امروز چه اتفاقى افتاده که…!!!

 

برادر محترم من!

در کدام جلسه و طی کدام مذاکره به کدام تاریخ ما خدمت شما رسیدیم که اعلام فرموده اید که “سه رای موافق انتخاب شهردار بیان داشته اند که اگر صمدایی انتخاب نشود ، استعفا می دهیم” !!!!

 

جناب آقای فرماندار؛
موضوع و بیان مسئله ما ازمیان رفتن اعتبار و اصل وجودی شورای شهر می باشد.اعضای شورای شهر و همکاران نمی دانستند که می بایست در فرآیند انتخاب شهردار از شما و آقایان خاص اجازه و رخصت بگیرند که کاش قبل اعلام نظر، اینبار، لا اقل موارد و مبانی قانونی انتخاب شهرداران و امور جاریه شوراها را می دانستید ویا مطالعه میکردید.

 

والعجب آقای فرماندار!
اگر قرار می بود که جلسه هیات حل اختلاف تشکیل شود که شما به آن ارجاع می دهید.طبق کدام اصل به تنهایی به قاضی می روید و از مستندات قانونی رد یا تایید منتخب منتخبین مردم ، خبر می دهید کاش به خاطر داشتید که شما طبق وظایف و مسئولیتهای موظفی خود باید به حفظ آرامش و امنیت اجتماعی جامعه اهمیت دهید نه آنکه بحران اجتماعی خلق کنید و عملا و تلویحا تحدید به بررسی تخلفات سه عضو شورای شهر نمایید.

 

کدام تخلف !برادر من !! به استناد کدام محکمه
ومستندات؟؟؟!!!

 

یا للعجب!!!
در فراز آخر مصاحبه خود بیان جالب و ظریفی داشته اید و اینجانب از پژوهشگران علوم اجتماعی ایران خاصه مازندران دعوت می نمایم به بررسی این دکترین افکارسنجی و شناخت خواست اکثریت جامعه در امری ویژه در امور مدیریت شهری توسط شما بپردازند که شما دریک جمله میفرمایید شرایط اجتماعی و راى اکثریت جامعه بهشهر پذیرای انتخاب صمدایی به عنوان شهردار نیست.!!!! خب می فرمودید که شما معجزه هزاره چهارم اشرف البلادید و…

 

مطمعنا معیار و میزان شما برای اجرای قانون در صدور حکم شهردار منتخب که فضای شهر را ملتهب میبینید صدای اطرافیانتان وعده اى خاص هست که هرروز بانگ وا اسفا سر می دهند.

 

در روز پنجشنبه ٩۶/٩/٩ چند نظرسنجى در سه کانال شهرستان قرار داده شد که به دلیل آرای بالای حامیان سه عضو شورای شهر و آقای صمدایی دو کانال مجبور به حذف نظرسنجی شدند و در دیگر کانال حدود ۷۵ درصد مردم نظر مساعد به انتخاب فرید صمدایی دادند.

 

آقای فرماندار؛ از اتاق کار خود خارج شوید تا صدای عموم مردم را بشنوید.

 

راستی ذیل همین دکترین در ضمن مصاحبه خطاب به مردم فرمودید برگه استعفای اعضای شورا کجاست ؟

 

جناب آقای فرماندار !برادر محترم من!!!

 

“هزار نکته باریکتر از مو اینجاست نه هرکه سر بتراشد قلندری دارند…”

 

على اکبر فخاریان عضو سه دوره شوراى اسلامى شهر بهشهر

ارسال دیدگاه

کد امنیتی *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو