کد خبر: 73543

تاریخ انتشار: ۱۳۹۶/۰۹/۰۲ - ۲۰:۰۷

راه آهن شمال میزبان روسای گروه ایمنی ستاد و مناطق راه آهن

گرد هم آیی رؤسای گروه های ایمنی ستاد و مناطق راه آهن ج.ا.ا. با حضور مدیرکل ایمنی و نظارت بر شبکه، معاون اداره کل ایمنی، معاون پروژه برنامه ریزی و تضمین ایمنی و رؤسای گروه ایمنی مناطق راه آهن در ساری برگزار شد.

به گزارش تیتر ۳ به نقل از روابط عمومی راه آهن شمال ، گرد همآیی رؤسای گروه های ایمنی ستاد و مناطق راه آهن ج.ا.ا. با حضور مدیرکل ایمنی و نظارت بر شبکه، مدیر کل راه آهن شمال ،معاون اداره کل ایمنی،مدیر پروژه ایمنی  و رؤسای گروه ایمنی مناطق راه آهن در ساری برگزار شد.

 

در این گرد هم آیی مدیر کل  ایمنی و نظارت بر شبکه راه آهن  ضمن خوش آمد گویی به شرکت کنندگان بیان داشت : هدف از برگزاری این گرد هم آیی تشریح فعالیت ها و بیان انتظارات  گروه های ایمنی مناطق و استفاده از این فرصت برای گسترش ایمنی در شبکه راه آهن است.

 

خسرو رشیدی  با بیان اینکه ایمنی گلوگاه توسعه است گفت : هرگامی که در راستای تحقق ایمنی در سازمان برداشته شود یک کار مثبت برای سازمان است.اگر ما اعتقاد بر این داریم که بزرگترین مزیت حمل و نقل ریلی نسبت به روشهای دیگر حمل و نقل ایمنی راه آهن است باید در عمل این را به اثبات برسانیم زیرا که راه آهن حمل و نقل سبز است.

 

وی با اشاره به مشکلات موجود در این حوزه ادامه داد: باید با بیان مشکلات و پیش بینی های لازم ،با هم اندیشی سعی در ارائه راهکار اساسی ورفع موانع  موجود نماییم و هرکجا که از توان ما خارج بود ،مشکلات را به مسئولین سطح بالا تر انعکاس دهیم تا بتوانیم بانی گسترش ایمنی در راه آهن باشیم. سعی و توان ما باید براین مبنا استوار باشدکه با توجه به وسعت بدنه راه آهن و توسعه حمل و نقل ریلی،چتر ایمنی در راه آهن گسترده تر و پایدار تر باشد و در این راستا باید با برنامه ریزی صحیح و اصولی به ایمنی بالا و مطمئن برسیم .

 

این مقام مسئول افزود: تغییر نگرش های نادرست و رشد نگاه مثبت به مقوله ایمنی، تلاش مضاعف و شبانه روزی ،شناخت خطاها و منشاء خطاها،آسیب شناسی حوادث و… از جمله اقداماتی است که به ارتقاء ایمنی کمک خواهد کرد. رشیدی گروه های ایمنی مناطق رابه حلقه های زنجیر تشبیه کرد و گفت: باید همه حلقه های زنجیر محکم و بهم پیوسته باشند تا زنجیر ایمنی عملکرد درستی داشته باشد. وی از اجرای طرح نیاز سنجی آموزشی در بحث ایمنی در ادارات کل و ستادی خبر داد و گفت:باید سعی کنیم تا عملکرد کمیسیون های سوانح بجای حرکت به سوی جمع آوری سوانح، به سوی پیشگیری از سوانح حرکت کند.

 

همچنین در این گرد هم آیی مدیر کل راه آهن شمال ضمن خیر مقدم به میهمانان  ایمنی را سرلوحه هر کاری دانست و گفت:در حمل و نقل ریلی ایمنی نقش بسزایی دارد و یکی از عواملی است که اعتماد مردم نسبت به راه آهن را جلب می کند.

 

یوسف گران پاشا تاکید بر آموزش ایمنی بطور مداوم از بدو ورود کارکنان تا زمان پایان خدمتشان را امری مهم دانست و گفت: با توجه به اینکه در صد بالایی از سوانح راه آهن بابت خطای انسانی صورت می گیرد، تاکید بر تداوم یادآوری و آموزش مقررات ایمنی و رعایت آن توسط پرسنل یکی از راهکارهایی است که می تواند در کاهش سوانح با خطای انسانی موثر باشد.

 

مدیر کل راه آهن شمال آرمش خاطر مسئولین  هر اداره کل را در گرو داشتن ضریب ایمنی بالا و پایدار دانست و گفت :این امر میسر نمی شود مگر اینکه کارکنان هر سازمان خاصه کارکنان گروه ایمنی با استفاده از تجربیات و پایبندی به مقررات، نگاه ایمنی مدار را سرلوحه کار خود قرار داده و برای پایداری ایمنی و به حداقل رساندن اشتباهات تلاشی همیشگی داشته باشند.گران پاشا استفاده از شاخص های ایمنی متداول در راه آهن های پیشرفته دنیا  بعنوان الگو و انجام اصلاحات مورد نیاز بر روی آن، سنجش های دائمی آمادگی در هنگام بروز سانحه، انتقال تجربیات کارکنان با تجربه و … را در کمک به افزایش ضریب ایمنی در راه آهن موثر دانست.

برچسب ها: ,
ارسال دیدگاه

کد امنیتی *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو