کد خبر: 19727

تاریخ انتشار: ۱۳۹۵/۱۱/۰۶ - ۱۲:۵۱

مدیر کل راه آهن شمال خبر داد:

استفاده از ۶۵ درصد ظرفیت و توان راه آهن شمال در حمل بار

مدیر کل راه آهن شمال گفت: توانایی راه آهن شمال برای حمل بار حدود 2.5 میلیون تن در سال است اما در حال حاضر حدود 65 درصد از ظرفیت و توانایی آن استفاده می شود.

تیتر ۳: یوسف گران پاشا اظهار کرد: توانایی راه آهن شمال برای حمل بار حدود ۲٫۵ میلیون تن در سال است اما در حال حاضر حدود ۶۵ درصد از ظرفیت و توانایی آن استفاده می شود.

 

وی افزود: عمده بارهایی که توسط راه آهن شمال حمل می شود شامل نفت کوره، فلزات، روغن خوراکی، گاز مایع، زغال سنگ، دانه های روغنی، بالاست و ماشین آلات است که برای حمل هر کدام از انواع بارها از واگن های مخصوصی استفاده می شود.

 

مدیر کل راه آهن شمال خاطرنشان کرد: در ۱۰ ماه سال ۹۵ قریب به ۵۶۴ هزار تن از انواع بارهای مراکز صنعتی، تولیدی و تجاری از ایستگاه های راه آهن شمال با استفاده از ۹۵۸۰ دستگاه انواع واگن باری به مقاصد مختلف حمل شد که از این میزان بار، ۳۹۶ هزار تن بارهای وارده و ۹۱ هزار تن بارهای صادره شده به استان های دیگر و ۷۷ هزار تن نیز در داخل حوزه کاری راه آهن شمال جابجا شده است.

 

گران پاشا بیشترین نوع بار حمل شده در سه ماه نخست سال جاری را به ترتیب متعلق به نفت کوره  نیروگاه، گندم نکا و ذغال سنگ پل سفید اعلام کرد و افزود: حجم بار بارگیری شده در ۱۰ ماهه سال جاری در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته قریب به ۲۴ درصد رشد داشته است./ایسنا

ارسال دیدگاه

کد امنیتی *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو