کد خبر: 62485

تاریخ انتشار: ۱۳۹۶/۰۵/۲۴ - ۱۱:۲۴

کامران اصغری مدیر کل اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی: وزارت رفاه ، خبرنگاران را در گروه طرح مشاغل سخت و زیان آور دانست جلسه کمیته ...

کامران اصغری مدیر کل اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی:

وزارت رفاه ، خبرنگاران را در گروه طرح مشاغل سخت و زیان آور دانست

جلسه کمیته اطلاع رسانی، فرهنگ و رسانه اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران با حضور کامران اصغری مدیر کل، معاونین اداره کل و جمعی از اصحاب رسانه استان در سالن جلسات ساختمان شهید نوری این اداره کل برگزار گردید.

کامران اصغری در این نشست با اشاره به اینکه وزارت رفاه خبرنگاران را در گروه طرح مشاغل سخت و زیان آور دانسته است، تصریح کرد: امیدواریم با این موضوع، بخشی از نگرانی های جامعه رسانه ای رفع شود‌.

وی با اشاره به اینکه امسال سال تولید، اشتغال و اقتصاد مقاومتی معرفی شده است، خاطرنشان کرد: در تمام جلسات بحث اشتغال، رونق تولید و رفع بیکاری دغدغه مردم و مسئولان است.

مدیرکل کار، تعاون و رفاه اجتماعی مازندران با بیان اینکه طرح های خوبی در حوزه زنبورداری در کشور مازندران پیشرو است، افزود: در زمینه گردشگری و آی تی نیز با همکاری دستگاه های متولی تلاش های مناسبی برای ایجاد اشتغال صورت گرفته است.

اصغری با اشاره به اینکه در حوزه کارورزی طرحی به دولت داده شده و در شورای عالی اشتغال تصویب شده است، یادآور شد: بیمه مدنی و یک سوم حقوق کارگری از مزایای این طرح برای کارفرما است.

وی با بیان اینکه مشوق‌های یک ساله که فارغ التحصیلان را در نظر می گیرد نشان می دهد که تعداد فارغ التحصیلان در حال افزایش است، اظهار کرد: ثبت سامانه ملی رصد در ‌تمام استان ها باید مباحث مربوط به اشتغال را ثبت کنند.

مدیرکل کار، تعاون و رفاه اجتماعی مازندران با اشاره به اینکه اشتغال شهرستان ها از هفته آینده رصد و اعلام وضعیت می شود، تصریح کرد: ۹۷۰ هزار شغل تعهد رئیس جمهور است که باید ایجاد شود و سهم استان مازندران ۹۷۰ هزار نفر است.

اصغری با بیان اینکه باید تلاش جدی برای هماهنگی تمام دستگاه ها وجود داشته باشد تا بتوان مشکل بیکاری را رفع کرد، خاطرنشان کرد: دولت زیرساخت و بستر را برای ایجاد اشتغال مهیا و در این زمینه به بخش خصوصی کمک می‌کند.

وی با اشاره به اینکه ۲۰ هزار میلیارد تومان با یارانه در کل کشور یا ۱۳۰میلیارد تومان برای بهزیستی و کمیته امدادامام خمینی مازندران نویدبخش حمایت از اشتغال است، گفت: باید این اعتبارات به سمت تولید و اشتغال پیش برود.

مدیرکل کار، تعاون و رفاه اجتماعی مازندران با بیان اینکه ۱۶ هزار نفر به کار گرفته شده در سال گذشته در مازندران ثبت شده است، اظهار کرد: مالیات‌ بر ارزش افزوده مورد شکایت است که تلاش می شود عادلانه تر توزیع کنیم.

اصغری با اشاره به اینکه دولت موظف است موانع را رفع کند، گفت: قرارداد سفید امضا طی سالیان گذشته تا امروز وجود دارد و در زمینه قرارداد کار و دادخواست پیگیری می شود.

وی با بیان اینکه سهمیه مازندران در طرح کارورزی ۵ هزار و ۴۰۰ نفر بوده است، اظهار کرد: ۸ هزار و ۲۵۵ کارورز و ۲۶۹ کارفرما در طرح کارورزی حضور دارند.

گفتنی است در پایان این نشست از زحمات خبرنگاران عضو این کمیته با اهداء لوح تقدیر و هدیه تجلیل بعمل آمد.

ارسال دیدگاه

کد امنیتی *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو