کد خبر: 4644

تاریخ انتشار: ۱۳۹۳/۰۴/۰۱ - ۴:۰۹

۵۵درصد از والدین از اعتیاد فرزندانشان خود خبر ندارند

  شرق پرس: محمدیان روز شنبه و در آستانه روز جهانی مبارزه با مواد مخدر در نشست خبری افزود: برابر آمارهای ارائه شده، ...

 

 

حمیدرضا محمدیان دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان سمنان از بی اطلاعی ۵۵ درصد والدین از اعتیاد فرزندان خود خبر داد و گفت: این والدین پس از پنج سال از اعتیاد فرزندان خود مطلع می شوند.

 

شرق پرس: محمدیان روز شنبه و در آستانه روز جهانی مبارزه با مواد مخدر در نشست خبری افزود: برابر آمارهای ارائه شده، ۱۴ درصد معتادان در سنین ۱۵ تا ۱۹ سال قرار دارند.
 
وی با بیان اینکه ۵۶ درصد از دانشجویان و ۵۵ تا ۵۷ درصد دانش اموزان اطلاعات کافی از مواد مخدر و معضل اعتیاد ندارند گفت: بر اساس طرح شیوع شناسی ۵۸ درصد از معتادین زیر ۳۵ سال سن دارند.
 
محمدیان بر ترویج فرهنگ پیشگیری و مقابله با اعتیاد تاکید کرد و گفت: مقابله با اعتیاد نیازمند مبارزه ای جدی، هدفمند و عزم ملی با مشارکت قشرهای جامعه است.
 
وی با تاکید بر اینکه ۶۳ درصد معتادان متاهل هستند این مساله را یک زنگ خطر دانست و گفت: اعتیاد یک آسیب اجتماعی است که به عنوان یک جنگ افزار نرم مورد استفاده دشمنان نظام و انقلاب قرار می گیرد.
 
محمدیان، ایجاد بحران هویت، سست کردن عزم و اراده مردم و نیز ارزشهای جامعه را از آثار سوء مواد مخدر و اعتیاد برشمرد و گفت: مقابله با مواد مخدر در ایران تاکنون سه هزار و ۷۰۰ نفر شهید و ۱۲ هزار جانباز داشته است که این نشان از عزم نظام در مقابله با این بلای خانمانسوز است.
 
دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان سمنان گفت: برابر آمارهای موجود یک میلیون و ۳۲۵ هزار نفر معتاد در کشور وجود دارد که به طور مستقیم و غیر مستقیم شش میلیون نفر از افراد جامعه در معرض آسیب اجتماعی مواد مخدر هستند.
 
وی گفت: سمنان در بحث اعتیاد و مواد مخدر بر اساس طرح شیوع شناسی از استانهای پاک تلقی می شود و در رده بیست و هفتم استانها قرار دارد.
 
محمدیان توسعه آموزشهای مرتبط با پیشگیری و مبارزه با اعتیاد را از برنامه های این استان برشمرد و گفت: در سال گذشته بیش از ۳۶۹ هزار نفر از قشرهای مردم استان سمنان در خصوص مسایل پیشگیری و آشنایی با اثرات سوء مصرف مواد مخدر آموزش دیده اند.
 
دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان سمنان گفت: بیش از ۲۸ درصد از معتادان منزل دوست را اولین مکان تجربه مواد مخدر بیان کردند و بیش از ۲۲ رصد منزل خود و بقیه اماکن مخروبه، پارک و … را اعلام کردند.
 
به گزارش ایرنا, پنجم تیر روز جهانی مبارزه با مواد مخدر نامگذاری شده است.

 

/انتهای خبر

 

ارسال دیدگاه

کد امنیتی *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو