کد خبر: 3019

تاریخ انتشار: ۱۳۹۳/۰۲/۱۲ - ۶:۰۳

۵۰۰ نفر در شهرستان مرند به علت مسمومیت به بیمارستان منتقل شدند

  شرق پرس: فرماندار مرند (استان آذربایجان شرقی) اعلام کرد: 500 نفر در روستای ˈگله بانˈ از توابع این شهرستان بدلیل مسمومیت غذایی ...

 

وی از اعزام کادر درمانی شامل پزشک، پرستار و بهورز به روستای گله بان نیز خبر داد و گفت: ۶۰ نفر از روستاییان در مسجد روستا تحت درمان قرار گرفته و هم اکنون تیم کامل پزشکی با آمبولانس مجهز در روستا مستقرند.

 

 

شرق پرس: فرماندار مرند (استان آذربایجان شرقی) اعلام کرد: ۵۰۰ نفر در روستای ˈگله بانˈ از توابع این شهرستان بدلیل مسمومیت غذایی در آیین ترحیم، روانه مراکز درمانی شدند.

 تقی کرمی پنجشنبه شب به ایرنا گفت: جمعی از اهالی این روستا بعد از صرف ناهار نذری در مسجد، دچار مسمومیت شدند.

وی افزود: این مسمومیت از نوع باکتری بود و علت آن مصرف گوشت موجود در غذا تشخیص داده شد.

کرمی گفت: ۴۵ نفر از مسمومین در بیمارستان ˈرازیˈ مرند بستری شده اند که از این تعداد ۲۶ نفر کودک و بقیه بزرگسال هستند.

فرماندار مرند اظهار کرد: ۴۰ نفر از مسمومین نیز به مراکز درمانی تبریز اعزام و بقیه بعد از مداوا ترخیص شده و هم اکنون وضعیت مناسبی دارند.

وی گفت: به محض دریافت این خبر بلافاصله ستاد مدیریت بحران با حضور مسوولان بهداشت و درمان در محل بیمارستان تشکیل شد و اقدامات اورژانسی به عمل آمد.

فرماندار مرند از دعوت بکار تمام کارکنان، پرستاران و کادر پزشکی بیمارستان بلافاصله بعد از تشکیل مدیریت بحران خبر داد و افزود: تمام درمانگاه های خصوصی و دولتی شهرستان اعم از درمانگاه سپاه، ارتش و فرهنگیان، بیماران را پذیرش و با تمام امکانات دارویی و پزشکی همکاری کردند.

وی از اعزام کادر درمانی شامل پزشک، پرستار و بهورز به روستای گله بان نیز خبر داد و گفت: ۶۰ نفر از روستاییان در مسجد روستا تحت درمان قرار گرفته و هم اکنون تیم کامل پزشکی با آمبولانس مجهز در روستا مستقرند.

کرمی با تقدیر از عوامل و کارکنان بهداشت و درمان شبستر، جلفا و تبریز اظهارکرد: هیچ کمبودی از بابت دارو، آمبولانس و کادر درمانی وجود ندارد و اوضاع آرام است.

وی گفت: علت قطعی این حادثه در دست بررسی است.

شهرستان ویژه مرند با بیش از ۲۲۰ هزار نفر جمعیت در ۵۷ کیلومتری تبریز مرکز استان آذربایجان شرقی واقع شده و دارای دو بخش، سه شهر، ۹ دهستان و ۱۲۹ آبادی است.

 

/انتهای خبر

برچسب ها: ,
ارسال دیدگاه

کد امنیتی *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو