کد خبر: 54212

تاریخ انتشار: ۱۳۹۶/۰۴/۱۲ - ۱۳:۵۲

مدیرعامل آبفاشهری مازندران

۳۴۰ میلیارد تومان اعتبار برای تعویض شبکه های فرسوده آب نیاز داریم

به گزارش تیتر 3: مدیرعامل آبفاشهری مازندران با اشاره به فرسوده بودن 1700 کیلومتر از شبکه های آبرسانی در استان گفت: برای اصلاح و تعویض ...

به گزارش تیتر ۳: مدیرعامل آبفاشهری مازندران با اشاره به فرسوده بودن ۱۷۰۰ کیلومتر از شبکه های آبرسانی در استان گفت: برای اصلاح و تعویض این شبکه ها به ۳۴۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز است.

مهندس ذاکری با بیان اینکه ۳۲۰ هزار نفر از جمعیت تحت پوشش این شرکت از طرحهای فاضلاب برخوردار هستند، گفت: در کشور این رقم به طور میانگین ۴۲ تا ۴۴ درصد است.

وی با بیان اینکه اجرای طرحهای فاضلاب در استانهای شمالی با حفظ محیط زیست و ارتقای آن ارتباط دارد، افزود: در شهرهای ساری، بابل، جویبار، بابلسر ، نوشهر و چالوس طرح فاضلاب به بهره برداری رسیده و در شهرهای قائمشهر، آمل، محمودآباد، رامسر و تنکابن نیزاین طرحها از طریق تسهیلات بانک توسعه اسلامی در حال اجراست.

مدیرعامل آبفاشهری مازندران، ضمن اشاره به اجرای مطالعات طرح فاضلاب شهرهای ساحلی در استان مازندران، تصریح کرد: ظرفیت تصفیه خانه های ساخته شده در این استان ۶۸ هزار متر مکعب در روز می باشد که در حال حاضر ۴۳ هزار متر مکعب آن درحال فعالیت است.

مهندس ذاکری ، مجموع هزینه صرف شده برای اجرای طرحهای فاضلاب را ۳۰۰ میلیارد تومان عنوان و تاکید کرد: تا کنون ۸۵۰ کیلومتر لوله گذاری فاضلاب در مازندران انجام شد.

وی،با اشاره به تصویب دریافت ۱۵۰ میلیون یورو تسهیلات از بانک توسعه اسلامی با حمایت مسئولان استانی و نمایندگان مجلس تصریح کرد: در حال پیگیری برای افزایش این تسهیلات به مبلغ ۲۸۰ میلیون یورو هستیم که با اجرای این طرحها جهش قابل ملاحظه ای در اجرا و بهره برداری از طرحهای فاضلاب ایجاد خواهد شد و عقب ماندگی مازندران در این بخش جبران می شود.

مهندس ذاکری، با اشاره به اجرای مطالعات طرح فاضلاب در شهرهای شرق مازندران گفت: برای این منظور به همت استاندار و نمایندگان مردم در مجلس ۲۵۰ میلیارد تومان اعتبار تصویب شد.

مدیرعامل آبفاشهری مازندران، در بخش دیگری از سخنانش، مجموع طول شبکه آبرسانی در استان را ۷۲۰۰ کیلومتر دانست و گفت: از این میزان۲۰ تا ۲۲ درصد معادل ۱۷۰۰ کیلومتر آن فرسوده است که در مجموع ۳۴۰ میلیارد تومان برای تعویض شبکه های فرسوده نیاز داریم.

ارسال دیدگاه

کد امنیتی *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو