کد خبر: 21132

تاریخ انتشار: ۱۳۹۵/۱۲/۱۰ - ۱۵:۵۸

مدیر کل پزشکی قانونی مازندران خبر داد:

مرگ ۲۴ نفر در مسمومیت با گاز co در یازده ماه/نوشهر ، رامسر و بهشهر با بیشترین آمار فوتی

مدیر کل پزشکی قانونی استان گفت :در یازده ماهه امسال 24 نفر در مازندران بر اثر مسمومسيت با گاز منوكسيدكربن جان خود را از دست ادند

تیتر ۳: مدیر کل پزشکی قانونی استان گفت :در یازده ماهه امسال ۲۴ نفر در مازندران بر اثر مسمومسیت با گاز منوکسیدکربن جان خود را از دست دادند که این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال قبل که تعداد فوتی‌های ناشی از گازگرفتگی ۸نفر بود،۲۴ مورد افزایش یافته‌ است.

 

دکتر علی عباسی تصریح کرد :از کل فوت شدگان  ناشی از مسمومیت با گاز در یازده ماهه امسال ۱۷ مرد و ما بقی زن  هستند.

نوشهر بیشترین شهر

بر اساس این گزارش  بیشترین آمار مرگ ‌و میر ناشی از مسمومیت با گاز منوکسیدکربن در شهرستان های نوشهر با ۸ ، رامسر و بهشهر هر کدام با ۴ ، فریدونکنار و ساری  هر کدام با ۳ و چالوس هر کدام با ۲ مورد  ثبت‌ شده است.

بیشترین ماه

عباسی تصریح کرد بر اساس آمار مراکز پزشکی قانونی استان ماه های فروردین ،آذر ،بهمن هر کدام با ۷ مورد ، دی با ۲ و آبان با یک مورد به ترتیب بیشترین مورد فوتی در آن  گزارش شده است.

مدیر کل پزشکی قانونی استان افزود : با توجه به اینکه مرگ های ناشی از مسمومیت با گاز مونواکسید کربن عمدتا در نیمه دوم سال به دلیل سرما ، استفاده از وسایل گرمایشی افزایش می یابد لذا به هموطنان توصیه میشود هنگام استفاده از وسایل گرمازا ، به توصیههای ایمنی در خصوص سالم بودن و استفاده صحیح از وسایل گرمایش و مسیر خروجی گاز  مونواکسید کربن اطمینان حاصل نمایند.

گفتنی است در سال گذشته (۹۴) تعداد۱۲ نفر (۸ مرد و ما بقی زن) در اثر گاز گرفتگی با گاز منوکسید کربن جان خود را از دست دادند.

ارسال دیدگاه

کد امنیتی *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو