کد خبر: 20989

تاریخ انتشار: ۱۳۹۵/۱۲/۰۵ - ۱۵:۰۲

بازدید معاون توسعه مدیریت و منابع راه آهن ج.ا.ا از اداره کل راه آهن شمال

معاون توسعه مدیریت و منابع راه آهن جمهوری اسلامی ایران، در صدر هیئتی سه نفره طی بازدیدی از اداره کل راه آهن شمال و واحد های زیر مجموعه اداری و فنی در جریان فعالیت های این اداره کل قرار گرفت.

تیتر ۳: محمد رضا نصرت نظامی معاون توسعه مدیریت و منابع راه آهن ج.ا.ا به همراه ضیغم مدیر کل منابع انسانی و تشکیلات و باقری مدیر کل امور مالی و اموال، با حضور درایستگاههای اداره کل راه­آهن شمال از واحدهای مختلف فنی و اداری بازدید  و در جریان مشکلات کارکنان این اداره کل قرار گرفتند.

نصرت نظامی در جمع کارکنان این اداره کل گفت: خدا را شاکرم که فرصتی پیش آمد تا از نزدیک در محل کار همکاران زحمتکش راه آهن حاضر شوم و با مشکلات کاری شما آشنا شوم. وی ضمن ابلاغ سلام و خدا قوت مدیر عامل راه آهن به همکاران راه آهن شمال،کار کردن در راه آهن و ارائه خدمات به مردم را مایه افتخار و مباهات دانست و گفت: ما در راه آهن میراث دار گنجینه بزرگی ازگذشتگانیم و به همین نسبت امانتدار این میراث برای آیندگان هستیم و اقدامات ما باید برای رشد و ارتقای این گنجینه ی با ارزش  باشد.

 

وی با بیان اینکه امروز راه آهن در جامعه نقش ویژه ای دارد، گفت: حجم کارها و فعالیت هایی که در چند سال اخیر در راه آهن  انجام شده، رشد چشم گیری داشته و اقدامات خوبی در حوزه زیرساخت های راه آهن انجام شده است.

 

معاون توسعه مدیریت و منابع راه آهن دست یاری سازمان را بسوی کارکنان دانست و گفت: افق دید راه آهن تا سال ۱۴۰۴، افزایش سهم حمل و نقل ریلی از میزان فعلی به سهم ۳۰ درصدی است و برای رسیدن به این افق باید با جاده رقابت کنیم و در راه اعتلای راه آهن نباید از هیچ کوششی دریغ کرد.

 

نصرت نظامی در ادامه  نیروی انسانی را بزرگترین سرمایه هر سازمان دانست و گفت: در راه آهن نیز نیروهای انسانی با ارزش ترین سرمایه محسوب می­شوند زیرا هم عامل تولید درآمد برای سازمان هستند و هم منابع موجود راه آهن را برای افزایش درآمدزایی سازمان بکار می­گیرند.

 

وی از رؤسای ادارات و گروه های راه آهن خواست تا توجه ویژه ای به مشکلات همکاران خود داشته باشند و آن را به رسمیت بشناسند و پیگیر رفع آن باشند. زیرا اگر در یک سازمان توسعه یافتگی در همه شقوق اتفاق نیافتد، این عدم توسعه یافتگی باعث از هم پاشیدن آن سازمان خواهد شد. ما مسئولین باید سعی در افزایش عزت نفس و افزایش اعتماد کارکنان داشته باشیم تا کارکنان احساس ارزشمندی در سازمان را لمس کنند.

 

معاون مدیر عامل راه آهن تلاش برای اجرای فرآیند توانمند سازی نیروهای انسانی از طریق آموزش وایجاد انگیزه را نیز یکی از ضروریات هر سازمان خواند. نصرت نظامی با اشاره به در پیش بودن ایام نوروز و افزایش سفرها با قطار، از مسئولین خواست تا با اهتمام ویژه و حضور مستمر در ایستگاهها و طولخط در کنار کارکنان حاضر باشند و ایستگاهها را آماده ی پذیرش هر چه بهتر مسافران نمایند تا باعث جذب اعتماد مسافران به راه آهن شوند. قابل ذکر است در این بازدید کارکنان مشکلات خود را بصورت چهره به چهره با معاون  مدیرعامل و هیئت همراه مطرح کردند.

 

همچنین در این بازدید مدیر کل راه آهن شمال ضمن خوش آمدگویی و تقدیر از حضور معاون توسعه مدیرت و منابع راه آهن  و هیئت همراه، در جهت آشنایی با مشکلات اداره کل و کارکنان، بیان داشت: اداره کل راه آهن شمال از سرمایه بزرگ و ممتازی برخوردار است و آن هم کارکنانی پرتلاش و صدیق است که بطور شبانه روزی در جهت جلب اعتماد عمومی نسبت به راه آهن  در تلاشند.

 

یوسف گران پاشا ضمن قدر دانی از کارکنان راه آهن شمال، با اشاره به سرمای اخیر و بارش برف شدیدی که باعث مسدود شدن جاده شد گفت: علیرغم سرمای شدید و بارش برف،کارکنان راه آهن شمال با حضور در محل کار خود مانع از مسدودی مسیر راه آهن شدند و با تلاش این عزیزان قطارها به سیر خود ادامه دادند و بیش از ۳۵۰ نفر از مسافرانی که در جاده گرفتار شدند نیز با قطار جابجا شدند.

 

گران پاشا در این بازدید با تاکید بر اینکه شرایط کاری برای مامورین در ایستگاههای راه آهن شمال باید به استانداردهای لازم برسد بیان داشت: دستیابی به فرهنگ ایمنی و استقرار ایمنی کامل در محیط کار مستلزم انجام اقدامات بنیادی در کلیه زمینه ها همچون ارتقاء سطح دانش، مهارت، بهینه سازی شرایط محیط کار است و در این خصوص نیازمند حمایت همه جانبه حوزه معاونت توسعه مدیریت و منابع راه آهن می­باشد.

 

وی با اشاره به آمادگی کامل راه آهن شمال در تمامی فصول سال، از آمادگی صد درصدی این اداره کل برای مقابله با بحرانهای احتمالی فصل سرما خبر داد و گفت: با توجه به اینکه ایام مسافرت های نوروزی در پیش است، این اداره کل از هم اکنون تجهیزات و تاسیسات مورد نیاز را به ایستگاها انتقال داده و با آمادگی خدمات رسانی کامل به مسافران، به استقبال  سفرهای نوروزی خواهد رفت.

ارسال دیدگاه

کد امنیتی *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو