کد خبر: 20919

تاریخ انتشار: ۱۳۹۵/۱۲/۰۳ - ۲۱:۱۷

اخبار حوزه نیروی انتظامی مازندران

کشف ۲۱ میلیارد ریالی کالای قاچاق/دستگیری سارقان سریالی خودرو /کشف ۶۰ میلیون ریالی چک پول های تقلبی/کشف محموله بزرگ ۱۰ تنی چوب قاچاق/کشف ۱۶کیلو ۶۰۰ گرم تریاک/دستگیری ۴ نفر از اراذل و اوباش

فرمانده انتظامی استان از کشف 21 میلیارد و 219 میلیون ریالی کالای قاچاق در بهمن ماه سال جاری در سطح استان خبر داد .

به گزارش تیتر ۳ به نقل از پایگاه خبری پلیس، سردار “سید محمود میرفیضی” با اعلام این خبر، افزود: در راستای مقابله بی امان با قاچاق کالا و ارز در استان و در جهت تحقق شعار ” اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل” و حمایت از تولیدات داخلی، این فرماندهی با استفاده از همه ظرفیت ها و امکانات، طرح های مقابله با قاچاق کالا و ارز را در دستور کار قرار داده است.

 

وی تصریح کرد: طرح سراسری مبارزه با قاچاق کالا وارز با اولویت کالاهای گمرکی، دخانی، ترانزیتی و فرآورده های شیلاتی، کالاهای تعزیراتی با هدف ناامن ساختن بستر ارتکاب جرم در بهمن ماه سال جاری در سطح استان به مرحله اجرا درآمد.

 

فرمانده انتظامی مازندران، خاطر نشان کرد: ماموران مبارزه با قاچاق کالا و ارز پلیس آگاهی این فرماندهی با حساسیت، پیگیری و رصد قاچاقچیان و در راستای ماموریت های محوله، با اقدامات اطلاعاتی و تحقیقات گسترده پلیسی، انبارها و محل دپو کالای قاچاق را شناسایی کردند.

 

سردار میرفیضی با اشاره به انهدام یک باند تهیه و توزیع کالای قاچاق، گفت: کشف ۱۵ هزار نخ سیگار، ۲۸ هزار قلم انواع لوازم آرایشی و بهداشتی، ۹۶۵ جین البسه نامتعارف و قاچاق، ۱۱۴ هزار قلم انواع مواد غذایی، ۱۰تن چوب آلات جنگلی قاچاق، ۱۸۴ قطعه ماهی استخوانی ۱۵۷ هزار عدد مواد محترقه، چهار دستگاه موتورسیکلت قاچاق از جمله کشفیات کالای قاچاق در طی این مدت بوده است.

 

فرمانده انتظامی استان مازندران ارزش ریالی کشفیات کالای قاچاق را بیش از ۲۱ میلیارد و ۲۱۹ میلیون ریال اعلام کرد و افزود: سه باند قاچاق کالا شناسایی و ۲۲۱ فقره پرونده در ارتباط با قاچاق کالا تشکیل و تحویل مرجع قضائی شد و در این ارتباط تعداد زیادی متهم به قاچاق کالا شناسایی و دستگیر شدند.

 

سردار میرفیضی با تاکید بر استمرار طرح مقابله با قاچاق کالا و ارز ، از فعالیت گسترده قرارگاه مبارزه با قاچاق کالا و ارز در استان با همکاری همه عوامل انتظامی و امنیتی استان خبر داد و افزود: نقش مردم و دستگاه های دولتی و غیردولتی در همکاری با پلیس برای مقابله با قاچاق کالا، نقش سازنده ای است.

 

وی عدم خرید کالای بی کیفیت خارجی قاچاق در بازار و حمایت از تولیدات داخلی را در پیشگیری از قاچاق کالا مهم دانست وتاکید کرد:تحقق شعار “اقتصاد مقاومتی ، اقدام وعمل” نیاز به عزم همگانی دارد .

 

دستگیری سارقان سریالی خودرو در محمودآباد

فرمانده انتظامی شهرستان محمودآباد از شناسایی ودستگیری سارقان سابقه دار خودرو با ۱۸ فقره سرقت در این شهرستان خبر داد .

 

“سرهنگ محمد زمان شالیکار ” با اعلام این خبر گفت:در پی وقوع چندین فقره سرقت خودروی پراید در شهرستان های استان و فروش قطعات خودروهای سرقت شده در تهران و رهاسازی بدنه خودرو در حاشیه شهرها موضوع در دستور کار ماموران پلیس آگاهی این شهرستان قرار گرفت .

 

فرمانده انتظامی شهرستان محمودآباد افزود: کارآگاهان پلیس آگاهی با انجام تحقیقات پلیسی و بررسی های همه جانبه موفق به توقیف یک دستگاه خودروی پراید سرقتی در این شهرستان شدند .

 

سرهنگ شالیکار خاطر نشان کرد: راننده و سرنشینان این خودرو در عملیاتی ضربتی دستگیر و در بررسی های به عمل آمده از داخل این خودرو مقادیر قابل توجهی لوازم وتجهیزات خودروئی سرقتی کشف شد.

 

وی تصریح کرد: متهمان در تحقیقات پلیسی و بازجویی های علمی و تخصصی تاکنون به ۱۸ فقره سرقت خودرو در استان های تهران و مازندران اعتراف کردند .

 

شالیکار در خاتمه از مالکان خودرو ها خواست : نسبت به نصب لوازم و تجهیزات ایمنی و بازدارنده نظیر سوئیچ مخفی،دزدگیر، قفل پدال و فرمان، محافظ کامپیوتر اقدام و از ­پارک خودرو در محیط‌های خلوت و تاریک که زمینه را ­برای ارتکاب عمل مجرمانه فراهم می‌کند خودداری کنند .

 

کشف ۶۰ میلیون ریالی چک پول های تقلبی در شهرستان محمودآباد

فرمانده انتظامی شهرستان “محمودآباد” از کشف بیش از ۱۲۰ قطعه چک پول تقلبی ۵۰۰ هزار ریالی و دستگیری دو متهم به جعل در این ارتباط خبر داد .

 

سرهنگ”محمد زمان شالیکار” در تشریح جزئیات این خبر، افزود: در پی کسب خبری مبنی بر فعالیت افرادی در تهیه و توزیع اسکناس های جعلی ۵۰۰ هزار ریالی در سطح شهرستان “محمودآباد”، موضوع در دستور کار کارکنان پلیس امنیت عمومی این فرماندهی قرار گرفت.

 

وی تصریح کرد: ماموران با انجام اقدامات اطلاعاتی و تحقیقات پلیسی دو متهم به جعل اسکناس از اعضای یک باند را شناسایی و مورد تعقیب مراقبت قرار دادند.

 

فرمانده انتظامی شهرستان محمودآباد، افزود: ماموران در ادامه تحقیقات دریافتند، فردی دیگر از اعضای این باند را که در یک واحد صنفی اقدام به چاپ اسکناس می کرد، را شناسایی کردند.

 

سرهنگ شالیکار،افزود: با هماهنگی متهمان به نام “م- ی”و “م- ب”در منطقه” سرخ رود” دستگیر شدند و در بازرسی از منزل آنان ۱۰۰ فقره تراول ۵۰۰ هزار ریالی جعلی کشف شد.

 

وی اظهار داشت: ماموران در ادامه با اعزام به شهرستان “فریدونکنار” یکی دیگر از اعضای این باند به نام “ح – الف” را دستگیر و از وی مقادیری لوازم و تجهیزات جعل به همراه ۲۰ فقره چک پول جعلی جمعاً به ارزش ۶۰ میلیون ریال کشف شد.

 

متهمان پس از تشکیل پرونده برای سیر مراحل قانونی تحویل مرجع قضائی شدند.

 

کشف ۱۶کیلو ۶۰۰ گرم تریاک در شهرستان نکا

فرمانده انتظامی شهرستان “نکا” از دستگیری قاچاقچی مواد مخدر و کشف ۱۶ کیلو ۶۰۰گرم مواد مخدر در این شهرستان خبر داد.

 

سرهنگ”هادی نصیری”،درتشریح جزئیات این خبر،گفت : در پی کسب خبری مبنی بر تهیه وتوزیع انواع مواد مخدر توسط عاملان افیونی در شهرستان “نکا” موضوع در دستور کار ماموران پلیس مبارزه با مواد مخدر این شهرستان قرار گرفت.

 

فرمانده انتظامی شهرستان نکا، افزود: مأموران پلیس مبارزه با مواد مخدر این فرماندهی، با انجام تحقیقات گسترده و بررسی میدانی های میدانی،موفق به شناسایی محل تردد این قاچاقچی مواد مخدر شدند.

 

فرمانده انتظامی شهرستان نکا تصریح کرد: طی هماهنگی‌های صورت گرفته با مقام قضائی، متهم طی عملیات موفقیت آمیز پلیسی در حالی که با خودرو نیسان شخصی قصد جابجایی مواد مخدر را داشت دستگیر شد.

 

وی در ادامه اظهار داشت : در بررسی نهایی از خودروی متهم ۱۶ کیلو و ۶۰۰ گرم مواد مخدر از نوع تریاک که به صورت ماهرانه ای در داخل زاپاس خودرو جاسازی شده بود کشف شد.

 

سرهنگ “نصیری” در پایان با بیان اینکه مبارزه با پدیده شوم موادمخدر حد و مرز ندارد و با جدیت از سوی پلیس دنبال می شود، به شهروندان توصیه کرد: در صورت مشاهده و یا اطلاع از فعالیت قاچاقچیان و فروشندگان موادمخدر و یا هرگونه بی نظمی و اخلال در نظم عمومی، موضوع را به مرکز فوریت‌های پلیسی۱۱۰ اطلاع دهند.

 

دستگیری ۴ نفر از اراذل و اوباش در آمل

فرمانده انتظامی شهرستان آمل، از شناسایی و دستگیری ۴ نفر از اراذل و اوباش متهم به شرارت و درگیری ، در این شهرستان و یکی از شهرستان های همجوار خبر داد.

 

سرهنگ “ولی الله گنجیان مقدم” با اعلام این خبر، افزود: در اجرای طرح ارتقاء امنیت اجتماعی و برخورد با برهم زنندگان نظم و امنیت عمومی و در پی کسب خبری مبنی بر حضور یکی از اراذل و اوباش شهرستان محمودآباد ، در شهرستان آمل رسیدگی به موضوع در دستور کار ماموران پلیس امنیت عمومی شهرستان آمل قرار گرفت.

 

فرمانده انتظامی شهرستان آمل، تصریح کرد: ماموران با تشکیل تیم های ویژه عملیاتی، با انجام یک سری اقدامات اطلاعاتی و فنی موفق شدند،متهم که از افراد شرور و سابقه دار بوده را به همراه سه نفر دیگر از افراد شرور ساکن در یکی از شهرستان های همجوار شناسایی کنند.

 

فرمانده انتظامی شهرستان آمل،افزود: ماموران با هماهنگی مرجع قضائی در عملیاتی ضربتی متهمان را که با یک دستگاه خودروی زانتیا در حال فرار از این شهرستان بوده اند دستگیر کردند .

 

سرهنگ گنجیان با اشاره به این که در بازدیدهای به عنل آمده از متهمان و خودروی آنان آلات و لوازم شرارت از جمله چاقو وقمه کشف شد ،خاطرنشان کرد: متهمان پس ار تشکیل پرونده تحویل مرجع قضائی شده و خودروی آنان توقیف و روانه پارکینگ شد.

 

پلیس آگاهی به کیف قاپی ها در ساری پایان داد

سرپرست پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی استان از شناسایی و دستگیری دو سارق کیف قاپ با۱۳ فقره کیف قاپی خبر داد .

 

سرهنگ “عبداله رضوانی” با اعلام این خبر افزود: در پی وقوع چندین فقره کیف قاپی و موبایل قاپی از زنان در سطح شهرستان ساری، موضوع به صورت ویژه در دستور کار ماموران پلیس آگاهی قرار گرفت .

 

وی تصریح کرد:ماموران با تحقیقات از مالباختگان و انجام اقدامات اطلاعاتی و فنی دریافتند، سارق یا سارقان با استفاده از یک دستگاه موتورسیکلت مشکی به کیف قاپی از زنان در خیابان ها اقدام می کنند.

 

سرپرست پلیس آگاهی مازندران با اشاره به شناسایی یکی از سارقان کیف قاپ به نام “س – و” این فرد را در عملیاتی ضربتی دستگیر و مورد تحقیق و بازجویی قرار دادند.

 

سرهنگ رضوانی، افزود: متهم در تحقیقات و بازجویی های فنی پلیس به ۱۳ فقره کیف قاپی با همدستی فردی دیگر به نام “الف- الف” اقرار کرد.

 

وی خاطر نشان کرد: با هماهنگی های قضائی همدست متهم نیز شناسایی و دستگیر شد و از مخفیگاه موتورسیکلت مشکی مورد نظر کشف شد.

 

رضوانی با اشاره به شناسایی و دستگیری دو متهم به مالخری در این ارتباط از کشف تعداد زیادی گوشی تلفن همراه و کیف سرقتی خبر داد .

 

کشف ۲۷ دستگاه موتورسیکلت مسروقه از یک سارق در فریدونکنار

سرپرست پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی استان از کشف ۲۷ دستگاه موتورسیکلت مسروقه از پنج مالخر در پی شناسایی و دستگیری سارق حرفه ای موتورسیکلت در فریدونکنار خبر داد .

 

پلیس،سرهنگ “عبداله رضوانی” با اعلام این خبر، افزود: در پی وقوع چندین فقره سرقت موتورسیکلت در شهرستان فریدونکنار، ماموران پلیس آگاهی این شهرستان با انجام اقدامات اطلاعاتی و تحقیقات پلیسی، سارق حرفه ای موتورسیکلت را دستگیر کردند.

 

وی تصریح کرد: متهم در تحقیقات و بازجویی های فنی پلیس به ۲۷ فقره سرقت موتورسیکلت در شهرستان “فریدونکنار، محمودآباد، بابل، بابلسر” اقرار کرد و اظهار داشت،موتورسیکلت های مسروقه را به افرادی در شهرستان های بابل و فریدونکنار فروخته است.

 

سرپرست پلیس آگاهی استان با اشاره به اقدامات اطلاعاتی و فنی برای شناسایی مالخران، افزود: ماموران با شناسایی و دستگیری پنج متهم به مالخری در بازرسی از محل فعالیت این افراد، ۲۷ دستگاه موتورسیکلت مسروقه را کشف کردند.

 

سرهنگ رضوانی، افزود: متهمان پس از تشکیل پرونده برای سیر مراحل قانونی تحویل مرجع قضائی شدند.

 

کشف محموله بزرگ ۱۰ تنی چوب قاچاق در آمل

 فرمانده انتظامی شهرستان آمل،از توقیف یک دستگاه خودروی کامیون حامل ۱۰ تن چوب جنگلی قاچاق در این شهرستان خبر داد.

 

سرهنگ”ولی الله گنجیان مقدم”درتشریح این خبر،گفت:ماموران انتظامی این فرماندهی در راستای طرح مبارزه با قاچاق کالا،حین کنترل خودروهای عبوری در کمربندی هراز ، به یک دستگاه کامیون حامل چوب مظنون شدند.

 

فرمانده انتظامی شهرستان آمل،افزود:ماموران خودروی مورد نظر را که برابر استعلامات به عمل آمده دارای دستور توقیف از سوی مراجع قضائی بوده متوقف کرده و در بازرسی از این خودرو ۱۰ تن الوار از نوع درختان جنگلی راش و توسکاه که راننده خودرو به صورت غیر مجاز آن را از جنگل های اطراف این شهرستان برداشت کرده بود کشف کردند.

 

سرهنگ گنجیان مقدم،افزود:متهم پس از تشکیل پرونده برای سیر مراحل قانونی تحویل مرجع قضائی شده و خودروی مذکور نیز توقیف و روانه پارکینگ شد.

 

فرمانده انتظامی شهرستان آمل از عزم راسخ پلیس برای برخورد با پدیده قاچاق کالا خبر داد و به شهروندان توصیه کرد:در صورت مشاهده هرگونه قاچاق کالا مراتب را سریعاً به پلیس ۱۱۰ اطلاع دهند.

ارسال دیدگاه

کد امنیتی *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو