کد خبر: 20758

تاریخ انتشار: ۱۳۹۵/۱۱/۲۸ - ۲۳:۵۶

دکتر آرام

سازمان بهزیستی از طرح های پژوهشی فارغ التحصیلان دانشگاه علمی و کاربردی بهزیستی حمایت می کند/طی چند سال اخیر آمار کودکان خیابانی در مازندران روند کاهشی دارد

این رسانه در حوزه خدمت رسانی به مردم و بهزیستی در خصوص مسائل اجتماعی موفق عمل کرده و رسانه وزینی است.

به گزارش تیتر ۳، دکتر آرام مدیر کل بهزیستی مازندران در حاشیه نمابشگاه مطبوعات استان، در بازدید از غرفه نشریه همولایتی و پایگاه خبری تحلیلی تیتر ۳ در گفتگو با خبرنگار رسانه ها در پاسخ به سوالی درخصوص سرنوشت فارغ التحصیلان دانشگاه علمی کاربردی بهزیستی گفت: اینگونه رشته ها با این هدف و دیدگاه در دانشگاه علمی کاربردی راه اندازی شد که همه نهادها و دستگاه هایی که درمسائل اجتماعی فعالیت می کنند از توان علمی این فارغ التحصیلان استفاده کنند.

 

دکتر  آرام با اشاره به این نکته که  مجموعه گسترده ای از فعالیت های سازمان بهزیستی از طریق بخش غیردولتی و سازمان های مردم نهاد دنبال می شود، افزود: هدف ما از تربیت این افراد بهره گیری آنان در بخش غیردولتی و مردم نهاد همچون مراکز مشاوره مددکاری،مراکز خدماتی زنان سرپرست خانوار و سازمانهای مردم نهاد هستند و این افراد در الویت اول ما هستندضمن اینکه  از طرح های پژوهشی این افراد در سازمان بهزیستی استقبال و حمایت می شود.

 

مدیر کل بهزیستی استان مازندران درخصوص ساماندهی کودکان خیابانی در آستانه سال جدید، گفت: ساماندهی کودکان خیابانی و کودکان کار  همکاری و همراهی مجموعه ای از دستگاه ها را می طلبد ضمن اینکه در استانه سال جدید قطعاً این موضوع بیتر خواهد شد اما باید توجه  داشت بخشی از این افراد کودکان کار و خیابانی نیستند و به صورتی هدفمند از سوی گروهی خاص مدیریت می شوند.

 

وی افزود: سازمان بهزیستی وظیفه جمع آوری این افراد را به عهده ندارد و این امر الزاماً باید از طریق ضوابط قضایی صورت پذیرد که در این راه ، شهرداری، کمیته امداد ، نیروی انتظامی، استانداری و بهزیستی به صورت یک مجموعه این مسئولیت را انجام می دهند.

 

دکتر آرام عنوان داشت: طی چند سال اخیر کارهای مثبتی در این راه انجام پذیرفته است بالاخص در شهر ساری باتوجه به احداث مرکز متکدیان که با همت همه دست اندکاران بالاخص شهردار مرکز استان احداث گردید  تعداد متکدیان بسیار کاهش پیدا کرده است.

 

وی ادامه داد: بعد از قرار گیری این افراد در این مراکز وظیفه ساماندهی آنان بر عهده بهزیستی  است. البته این آمادگی در سازمان بهزیستی استان وجود دارد که در آستانه سال جدید در حوزه جمع آوری متکدیان، کمک کند.

 

مدیرکل بهزیستی مازندران افزود: این رسانه در حوزه خدمت رسانی به مردم و بهزیستی در خصوص مسائل اجتماعی موفق عمل کرده و رسانه وزینی است.

ارسال دیدگاه

کد امنیتی *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو