کد خبر: 20600

تاریخ انتشار: ۱۳۹۵/۱۱/۲۶ - ۱۷:۳۱

فرماندار ساری عنوان کرد:

روزهای حساس، مهم و سرنوشت سازی برای مردم در پیش است/ تبلیغات انتخاباتی در شبکه های اجتماعی رصد می شود

حسین زادگان فرماندار ساری در بازدید از غرفه نشریه همولایتی و پایگاه خبری تحلیلی تیتر 3 در گفتگو با خبرنگار این رسانه ها، گفت: فعالیتهای زودرس انتخاباتی ، به شکل اقدام غیرقانونی و محرز حتما رصد می شود.

به گزارش تیتر ۳: حسین زادگان فرماندار ساری در حاشیه مراسم افتتاحیه نمایشگاه مطبوعات در بازدید از غرفه نشریه همولایتی و پایگاه خبری تحلیلی تیتر ۳ در گفتگو با خبرنگار این رسانه ها، گفت: فعالیتهای زودرس انتخاباتی ، به شکل اقدام غیرقانونی و محرز حتما رصد و جمع آوری می شود. این کار فرمانداری هاست که به این مسائل رسیدگی کنند.

 

حسین زادگان با اعلام این خبر که کارگروهی جهت این کار تشکیل شده است، گفت:  گرچه  محدودیتهایی در این راه وجود دارد و برای  شبکه های اجتماعی  قوانین  شفافی وجود ندارد اما با همین قوانین موجود، کار رصد فعالیتهای انتخاباتی قابل پیگیری است.

 

وی عنوان داشت: امید ما این است که این فعالیتهای غیر مستقیم به حضور حدکثری  مردم در انتخابات کمک کند. اما قطعا این فعالیتها به عنوان کاندید انتخاباتی  یا حضور در انتخابات قانونی نیست گرچه در انتخاباتهای قبلی هم اینگونه بوده  و برنامه هایی تحت عنوان کارشناس شهری  از قبل بوده و عرف می باشد و در این قالب منع قانونی ندارد.

 

 

فرماندار ساری در خصوص فرصت  کم  مدت زمان قانونی تبلیغات انتخاباتی اظهار داشت:  باید خودمان را متقاعد کنیم در قالب قانون فعالیتهای تبلیغاتی باشیم و اگر کسی از لفط کاندید یا لفظ نامزد انتخاباتی استفاده نکند منع قانونی ندارد و دچار اشکال نیست.  مگر شرایط را به صورتی پیش ببرند که محرز شود این کار انتخاباتی است.

 

حسین زادگان  گفت: سخنرانی هایی که در قالب انتقادات انجام می شود  تا زمانی که حقوقی از مردم و دولت ضایع نشود و با توهین و تهمت همراه نباشد و به فضای انتخاباتی  و معرفی افراد کمک کند ، مشکلی وجود ندارد.

ارسال دیدگاه

کد امنیتی *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو