کد خبر: 20315

تاریخ انتشار: ۱۳۹۵/۱۱/۲۰ - ۲۰:۲۱

فرمانده انتظامی مازندران مطرح کرد:

تاکید بر کاهش تصادفات با تدوین برنامه های آموزشی

فرمانده انتظامی استان در دهمین کمیسیون تحول راهور برتدوین برنامه های آموزشی برای رانندگان به منظور کاهش تصادفات و تلفات رانندگی تاکید کرد .

تیتر ۳: “سردارسید محمود میرفیضی” در دهمین کمیسیون تحول راهورکه در استان برگزارشد، گفت: از عوامل موثر در کاهش ترافیک و حوادث رانندگی ، آموزش و ارتقاء فرهنگ ترافیک در جامعه است .

 

وی با تاکید بر تدوین برنامه های آموزشی برای رانندگان وسایل نقلیه ،با اشاره به نقش اقدامات فرهنگی و اجتماعی در کاهش حوادث رانندگی، افزود: برای کاهش حوادث رانندگی باید آگاهسازی عمومی و آموزش همگانی در جامعه نهادینه شود.

 

تصادفات، بر استفاده از همه ظرفیت های استانی به ویژه رسانه های گروهی استان ، آموزش و پرورش و نهادهای فرهنگی در راستای ارتقاء فرهنگ ترافیک تاکیدوخاطر نشان کرد: تعامل و همکاری همه آحاد جامعه با پلیس و رعایت قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی نقش موثری در ارتقای سلامت و امنیت جامعه دارد .

 

سردار میرفیضی تصریح کرد: برای این که شاهد تصادف در رانندگی نباشیم باید با تحلیل و بررسی علمی تصادفات و تخلفات رانندگی و با یک برنامه ریزی تدوین شده و اصولی و ریشه ای در جهت کاهش تصادفات و تخلفات در حوزه استحفاظی گام برداریم .

 

فرمانده انتظامی استان با بیان به این که عابران پیاده با ۴۷ درصد و موتورسیکلت سوارن با ۲۲ درصد بیشترین آمار کشته شدگان حوادث رانندگی را در استان به خود اختصاص داده اند،گفت : عدم توجه به جلو ، عدم رعایت حق تقدم ، انحراف به چپ ، تغییر ناگهانی مسیر و عدم توانایی راننده در کنترل وسیله نقلیه بیشترین علت تصادفات در استان از ابتدای سال جاری تاکنون بوده است .

 

سردار میرفیضی در خاتمه گفت: باتوجه به ایام پایانی سال و نزدیک شدن به ایام نوروز ۹۶ باید با برنامه ریزی صحیح در جهت کنترل ترافیک در ایام مذکور توجه شود .

ارسال دیدگاه

کد امنیتی *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو