کد خبر: 20189

تاریخ انتشار: ۱۳۹۵/۱۱/۱۷ - ۱۴:۳۰

دبیر انجمن برنج کشورمطرح کرد

اشتباه تایپی علت کاهش تعرفه محصولات کشاورزی عنوان شد/ برنج داخلی آلودگی ندارد

دبیر انجمن برنج درباره کاهش تعرفه محصولات کشاورزی گفت: بدون مقدمه تعرفه برنج را از 40 درصد به 26 درصد می‌رسانند و در بخشنامه‌ای که معاون اول رئیس جمهور صادر می‌کند به‌جای 26 درصد 5 تعرفه واردات درصد اعلام می‌شود و زمانی که مورد اعتراض واقع شدند گفته شد اشتباه تایپی بوده است و اصلاح می‌شود و تاکنون هم ندیدم که معاون اول بخشنامه‌ای صادر کند که اشتباه بوده باشد.

تیتر ۳: جمیل علیزاده شایق در حاشیه افتتاح نمایشگاه جانبی همایش ملی برنج ، اظهار کرد: با توجه به زمان تعیین شده برای اجرای همایش ملی برنج، تصمیم گرفتیم این همایش را با عنوان اقتصاد مقاومتی در برنج از اقدام تا عمل برگزار کنیم.

 

دبیر انجمن برنج کشور با اعلام اینکه چقدر باید آلودگی برنج را جدی بگیریم، گفت: برنج ایرانی بستری برای آلوده شدن ندارد و با بررسی‎های انجام شده ثابت شد شالیزارهای ایران و منابع آبی ایران استعداد این را ندارد که آلودگی در برنج ما وارد شود.

 

علیزاده با بیان اینکه حفاظت‌ محیط زیستی و بازرگانی برنج بسیار مهم است، خاطرنشان کرد: بدون مقدمه تعرفه برنج را از ۴۰  درصد به ۲۶ درصد می‌رسانند و در بخشنامه‌ای که معاون اول رئیس جمهور صادر می‌کند به اشتباه به‌جای ۲۶ درصد ۵ درصد اعلام می‌شود و زمانی که مورد اعتراض واقع شدند که ۵ درصد را هم نمی‌گرفتید، گفته شد اشتباه تایپی بوده است و اصلاح می‌شود و تاکنون هم ندیدم که معاون اول بخشنامه‌ای صادر کند که اشتباه بوده باشد.

 

وی ادامه داد: اکنون که زمان کشت و کار برنج نزدیک است و کشاورز خود را برای تولید این محصول آماده می‌کند زمان این نبود که تعرفه ۴۰ درصد به ۲۶ درصد برسد.

 

دبیر انجمن برنج کشور اظهار کرد: تصویب شد هر کیلوگرم برنج خارجی که وارد  ایران شود ۵۰۰ تومان عوارض گمرکی از هر کیلوگرم اخذ شود و صرف بسترسازی برای بخش کشاورزی باشد که ۵۰۰ تومان هم حذف شده است.

 

علیزاده گفت: این امر یعنی چراغ سبز برای واردکننده آن هم در زمانی که برنج‌کار برای کشت برنج سالم آماده می‌شود./فارس

ارسال دیدگاه

کد امنیتی *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو