کد خبر: 18261

تاریخ انتشار: ۱۳۹۵/۱۰/۱۵ - ۰:۰۵

آقای زارعی ؛ اسمش را هرچه که دوست داری بگذار

با یک سوال ساده شروع می‌کنم؛ دریایی با مساحت زیاد اما عمقی کم برای ماهیگیری بهتر است یا دریایی با مساحت کم ولی عمیق؟ برادر گرامی، عصر ارتباطات و تکنولوژی اغلب اذهان را به سمت عمق کم هدایت کرده است اما...

تیتر ۳/هومن حکیمی: برادر گرامی آقای دکتر زارعی میاندرودی؛ اگر اجازه بدهید برای یک‌بار هم که شده شفاف و صریح بنویسیم و حرف بزنیم.  

 

 

با یک سوال ساده شروع می‌کنم؛ دریایی با مساحت زیاد اما عمقی کم برای ماهیگیری بهتر است یا دریایی با مساحت کم ولی عمیق؟ برادر گرامی، عصر ارتباطات و تکنولوژی اغلب اذهان را به سمت عمق کم هدایت کرده است اما بسیار جای تامل دارد که چرا شما در یک دریای بسیار کم عمق به دنبال صید ماهی هستید؟ شما به عنوان فردی که نام پژوهشگر را یدک می‌کشد حتما می‌دانید که یک محقق یا پژوهشگر نمی‌بایست با شنیدن هر حرف یا دیدن هرواقعه‌ای، بدون تامل و تحقیق و جستجو سریعا در پی دادن پاسخ یا راهکار باشد.

 

 

شما برادر عزیز مگر به مثابه‌ی یک رسانه‌ی زرد رفتار می‌کنید یا بنگاه خبرسازی یا خبرپراکنی هستید که درباره‌ی هر چیزی که به گوشتان می‌خورد بیانیه می‌دهید؟ در مطالب اخیر شما که به شکلی محدود منعکس شده است بیشمار از این عجله و شتاب زرد مشاهده می‌شود. مثلا تشکیل اولین مجمع دوستداران ساری را که نام «لویی جرگه» بر آن نهاده شده است را منتسب به یک شخص می‌کنید و هرچه که دم دستتان است به آن می‌چسبانید؛ «پهلویستی!، عقب‌مانده، اشرافی کردن…». این همه شتاب دارد به شما آسیب می‌زند آقا مجتبی گرامی اهل میاندرود!

 

 

اتفاقا چنین مجمعی که برای اولین بار به شکلی دلسوزانه و مردمی و با نظر مثبت نماینده‌ی محترم ولی فقیه در مرکز استان مازندران شکل گرفته است، کاملا بر مبنای فلسفه‌ی مردم‌سالاری و دموکراسی و برهم زدن نظام طبقاتی و سهم‌خواهی تشکیل شده است. ضمن اینکه تهمت زدن به نماینده‌ی ولی‌فقیه با ادبیاتی دور از شان مانند سلطنت‌طلبی بسیار جای افسوس و تامل دارد.

 

 

آقای دکتر! اشاره‌ی درستی کرده‌اید که شهر متعلق به توده‌ی مردم است. این مجمع نیز درباره‌ی «شهر ساری» مرکز مازندران است که چند کیلومتر با شهر شما فاصله دارد. برایم عجیب است که شما و همفکرانتان روزی بر سر جدایی میاندرود از ساری زندگی‌تان را گذاشتید و امروز درباره‌ی لویی‌جرگه ساری نظر می‌دهید. شمایی که درباره‌ی تغییر اسم فرودگاه ساری به فرودگاه میاندرود یا دشت‌ناز زحمت می‌کشید به ساری چکار دارید؟ پیشنهاد می‌کنم به جای این کار اگر خواستید چنین مجمعی را در شهر خودتان تشکیل بدهید – چون اغلب عادت به کپی‌پیست کردن ایده‌های دیگران دارید – اسمش را چیز دیگری بگذارید. اختیار با خودتان است چون ما درباره‌ی مسایل شهر شما نظر نمی‌دهیم و دخالت نمی‌کنیم.

 

 

آقای زارعی؛ احتمالا می‌دانید که«دردسر» با «دردِ سر» متفاوت است. اینکه یک نفر یا یک جمع به دلیل رفتار متناقض و دخالت‌های بی‌مورد که بر اثر نادیده گرفته شدن صورت می‌گیرد، سردردهای ناشی از این کنار ماندن را به مرور تبدیل به دردسر کند و چنین شناسنامه‌ای برای خودش صادر کند، اصلا به صلاح شخصیت حقیقی و حقوقی‌اش نیست. مردم به مرور او را برنمی‌تابند و جدی‌اش نمی‌گیرند. این را من نمی‌گویم؛ علم روانشناسی ثابت کرده است و برای شما که خود یک فرد اهل دانشگاه هستید، حتما این عرض من قابل لمس است. امروز توده‌ی مردم و حتی خواص، دردسرهای سیاسی را نفی می‌کنند. «بگم بگم»‌ها. تقسیم سیب‌زمینی و کارت شارژ، دیگر کمتر جواب می‌دهد. دکتر عزیز، شما و هم‌طیفانتان دارید در یک دریای اشتباهی به دنبال ماهی می‌گردید.

 

 

آقا مجتبی؛ لویی جرگه یا مجمع یا هر اسم دیگری چه اهمیت دارد؟ چرا شما همیشه از یک نقطه‌ی اشتباه به مسایل ورود می‌کنید؟ پادگان ساری، بوستان ولایت و… واقعا چه فرقی می‌کند؟ اندازه گرفتن فاصله‌ی مسجد جامع از مسجد بوستان ولایت چه دردی را دوا می‌کند؟ شما فرض کن بشود ۱۳۶۲ متر! چرا خودزنی می‌کنید؟! چرا اینقدر دوست دارید که مردم را گمراه ‌کنید یا آدرس اشتباه بدهید؟

 

 

دکتر محترم؛ مصادره کردن افراد جواب نمی‌دهد. دیروز حسین اسلامی، امروز احمدی فولادی، فردا … . اتفاقا تفکر لویی جرگه‌ای به هیچ‌وجه کهنه نمی‌شود. اینکه عده‌ای به دور از مناسبات سیاسی دلشان برای شهرشان بسوزد و زیر پرچم معتمد و بزرگ شهرشان (آیت الله طبرسی) برای رسیدن به همدلی و توسعه و وفاق بیشتر، تلاش کنند، نه تنها کار کهنه‌ای نیست بلکه بسیار موثر و به روز هم هست. بعضی چیزها کهنه و نو ندارند. تلاش جمعی، کار گروهی و دوری از سهم‌خواهی‌ها بخشی از اینهاست. نشستن عده‌ای فرد خوش‌نام از قشرهای مختلف و بدون درنظرگرفتن چپ و راست بودن با محوریت نماینده‌ی ولی فقیه، کهنه و نو نمی‌شناسد و ربطی هم به سلطنت‌طلبی ندارد که شما به آن اشاره کردید. البته کمی هم حق دارید؛ شما که ساروی نیستید که از دل ساروی‌ها باخبر باشید. برقرار باشید

ارسال دیدگاه

کد امنیتی *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو