کد خبر: 1151

تاریخ انتشار: ۱۳۹۲/۱۲/۰۹ - ۶:۵۲

۱۸ هکتار از اراضی منابع طبیعی نکا خلع ید شد

  به گزارش شرق پرس، علیرضا محمدنژاد در جلسه شورای اداری نکا در سالن اجتماعات امور صنفی اظهار داشت: با توجه به مشکلات ...

 

مدیر منابع طبیعی نکا از خلع ید حدود ۱۸ هکتار از اراضی منابع طبیعی نکا خبر داد و گفت: با برنامه‌ریزی انجام شده با پایه‌های بتنی و چوبی حصار کشی انجام شده و نهال کاری در دست اقدام است.

 

به گزارش شرق پرس، علیرضا محمدنژاد در جلسه شورای اداری نکا در سالن اجتماعات امور صنفی اظهار داشت: با توجه به مشکلات عدیده در رابطه با منابع طبیعی و حفظ و حراست و نگهداری از این عرصه‌ها عدم وجود مامور کافی در نکا سبب نگرانی است.

وی افزود: هر ۹ هزار و ۶۰۰ هکتار اراضی منابع طبیعی در نکا دارای یک مامور است که تعداد مامور با توجه به اراضی تحت پوشش بسیار اندک است.

محمدنژاد بیان داشت: مشکلات مختلف منابع طبیعی در شهرستان نکا شامل قاچاق چوب، تجاوز به اراضی ملی، وجود دام و دامدار، چرای بی‌رویه دام و کمبود نیروهای حفاظتی است که باید با برنامه‌ریزی مناسب و قبل از بروز مشکل وارد شده و پیشگیری کنیم.

وی بیان داشت: در سال جاری ۱۹۵ فقره تخلف از تمام اراضی منابع طبیعی به دادگستری ۱۸۰ فقره رای به نفع منابع طبیعی و دولت داده شد و مابقی نیز به ضرر منابع طبیعی بوده است.

مدیر منابع طبیعی نکا از خلع ید حدود ۱۸ هکتار از اراضی منابع طبیعی نکا خبر داد و گفت: با برنامه‌ریزی انجام شده با پایه‌های بتنی و چوبی حصارکشی انجام شده و نهال‌کاری در دست اقدام است.

وی متذکر شد: ایجاد و تشکیل یک سانتی متر خاک ۷۰۰ سال طول می‌کشد در حالی در مناطق فاقد پوشش گیاهی این خاک با یک بارندگی از بین می‌رود و لذا باید با برنامه‌ریزی مناسب برای حفظ منابع طبیعی و جنگل اقدام کنیم.

محمدنژاد با بیان اینکه هر هکتار جنگل دارای ۵/۲ تن اکسیژن خالص است، یادآور شد: همین مقدار جنگل ۶۸ تن گرد و غبار ناشی از آلودگی‌های مختلف کارخانجات، شهرنشینی، صنایع، خودرو و آلودگی‌های مختلف را جذب می‌کند و در جلوگیری از سیل و سیلاب تاثیر بسزایی دارد.

شهردار نکا نیز با اشاره به فعالیت‌های شهرداری در آستانه نوروز گفت: لکه‌گیری و ترمیم چاله‌ها، شن‌ریزی حاشیه رودخانه، رنگ آمیزی بلوار، اجرای رنگ ترافیکی، ایجاد فضایی زیبا در شهر و… از برنامه‌های انجام شده و در حال انجام برای عید است.

سید میرزا اسدی خاطرنشان کرد: طراحی سفره هفت سین در ورودی شهر نیز از دیگر برنامه‌های در دست اقدام است که با برنامه‌ریزی عملیاتی می‌شود.

رئیس اصناف نکا نیز گفت: همه صنوف نکا برای فروش مایحتاج مختلف مردم در سال جدید آماده هستند و گروه‌های نظارتی نیز کار نظارت بر بازار را با دقت انجام می‌دهند.

محمد جلالیان افزود: بحث بازرسی و نظارت بر بازار از سوی اداره صنعت، معدن و تجارت و با همکاری اصناف در پایان سال تشدید شده و از ابتدای اسفندماه تا ۱۵ فروردین بازرسی‌ها ادامه دارد.

 

/انتهای خبر

مدیر منابع طبیعی نکا از خلع ید حدود ۱۸ هکتار از اراضی منابع طبیعی نکا خبر داد و گفت: با برنامه‌ریزی انجام شده با پایه‌های بتنی و چوبی حصار کشی انجام شده و نهال کاری در دست اقدام است. – See more at: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13921208000856#sthash.b7A665SI.dpuf
ارسال دیدگاه

کد امنیتی *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو