کد خبر: 17770

تاریخ انتشار: ۱۳۹۵/۱۰/۰۹ - ۱۴:۴۰

گور خوابی، شوی تبلیغاتی جدید فرصت طلبان

اشک های تمساح آبروی رفته را برنمی گرداند/ حنای پلیتیک های تبلیغاتی دیگر رنگی ندارد/ پشت تریبون رفتن برای گورخواب ها جای گرم نمی شود

نمی دانم این تنها حساسیت من است یک آلرژی بی جهت.. یا حسی برابر و مشابه با احساس دیگران..!!؟!!

اختصاصی تیتر ۳/غزانی: نمی دانم این تنها حساسیت من است، یک آلرژی بی جهت.. یا حسی برابر و مشابه با احساس دیگران..!!؟!! حساسیت به این همه شلوغ کاری برای رسیدگی به وضع معیشت قشر ضعیف، برای رسیدگی به وضع کارتن خوابها، توجه به کودکان کار، شناسایی و ساماندهی زنان روسپی و به تازگی گورخواب ها !!

 

این حس ناخشنود و زجرآور از این همه اَداها و متن های اشک آلود اینستاگرامی و سخنوری های شعارگونه و شومن بازی های تبلیغاتی… جوی که به یکباره به جان جامعه می افتد و توجه همگان را معطوف به یک نقطه خاص میکند.. اندکی آه و ناله و اشک و واویلا و سپس هیچ هیچ هیچ!!

 

همین که زمان به حرکت جبارانه خود ادامه می دهد، مرور زمان شامل حال این بخت برگشته ها می شود و چتر فراموشی می شود سایه سر آنها به هنگام آفتاب تابستانی!!

 

مدتیست این حس همدلی کوتاه مدت و بی پشتوانه و بی چاره اندیشی، شده است بلای جان این دست از آدم ها!! چرا که این پلیتیک های تبلیغاتی نه تنها چاره ای به حال و روز تیره و تارشان نمی شود بلکه می شود پاک کنی جهت پاک کردن صورت مسئله!!

می شود دستاویز و ملعبه دست رسانه های بیگانه!! می شود عامل گسترش احساس ناامنی در اجتماع!!

 

اینکه مردم عادی جامعه دلشان بشکند از عدم رسیدگی به حال هموطنانشان و کوچه به کوچه و خیابان به خیابان را به دنبال این افراد بگردند قابل ارج است و اگر خسته شوند و یا تنها به کمک های موقتی بسنده کنند بازهم قابل درک است..

 

اما این شوی تبلیغاتی مسئولین و تریبون به دست گرفتن ها و خود را وکیل مدافع آنان معرفی کردن آلرژی زاست!! چرا که اگر این ها اَدایی بیش نبود اینک، حداقل جهت اسکان موقت و شبانه کارتن خوابها، اقدام به ایجاد مکان هایی می نمودند تا این دست از هموطنان مجبور به گورخوابی نباشند!! اگر این اشک های تمساح، محلی از واقعیت داشت الان با آمار رو به رشد کودکان خیابانی و کار مواجه نبودیم!!

 

مانده ام چگونه است می توان به بهانه های مختلف به برنامه های خاص و تبلیغاتی با هزینه های هنگفت در نقاط مختلف شهر مجوز داد… امکانات و اختیار عمل داد.. اما نمی توان به نهادهای خیریه جهت ساماندهی موقت زمستانه این افراد مجوز داد؟!!! مگر نه اینکه درس بزرگ عاشورا برپا داشتن نماز و امر به معروف و نهی از منکر است؟!! چه امری بالاتر از امر به پاک دستی و چه نهی ای واجب تر از نهی از زشتی و پلشتی..

 

اگر هدف، زنده نگه داشتن دین اسلام است پس عمل دین دارانه محصور در محرم و صفر و یا ماه رمضان نیست… کارتن خوابی این اندوه نشسته بر چهره شهرهای کشور، تنها با کلمات قشنگ و شعارهای خوش آب و رنگ و شومن بازی های رسانه ای و در پشت پرده با رفتارهای قهرآمیز با کارتن خوابها و خط زدن برنام و نشان شهروندیشان حل شدنی نیست….

 

 

 

برچسب ها: ,
ارسال دیدگاه

کد امنیتی *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو