کد خبر: 3533

تاریخ انتشار: ۱۳۹۳/۰۲/۲۷ - ۱۵:۴۰

۱۵ واحد تولیدی در بهشهر با نصف ظرفیت خود فعالیت می کنند

   به گزارش شرق پرس،  مديرشركت شهرك صنعتي بهشهر بعد از ظهر شنبه در جلسه كارگروه اشتغال در فرمانداري بهشهر با بیان ...

 

 

 محمد جواد توکلی افزود: ۱۵ شرکت شهرک صنعتی بهشهر در حال حاضر به رغم فعالیت مناسب، عدم بدهی معوق و چک برگشتی با نصف ظرفیت کار می کنند که نیازمند ارائه تسهیلات مناسب از سوی بانکها هستند.

 

 به گزارش شرق پرس،  مدیرشرکت شهرک صنعتی بهشهر بعد از ظهر شنبه در جلسه کارگروه اشتغال در فرمانداری بهشهر با بیان اینکه این شهرک، ۱۶۵ هکتار وسعت دارد، افزود: تاکنون ۷۴ قرارداد در این شهرک با سرمایه گذاران منعقد شده است که زمین مورد نیاز را از شهرک دریافت کرده اند که ۱۷ واحد راکد و تعطیل است.

وی اظهار داشت: از این تعداد تنها ۴۳ بهره بردار آغاز به ساخت و فعالیت کردند که از این تعداد ۲۶ بهره بردار با ایجاد ۶۰۰ اشتغال در حال حاضر در شهرک صنعتی بهشهر فعال هستند.

توکلی با اشاره به ۱۲ واحد در حال ساخت در شهرک صنعتی بهشهر بیان داشت: از این تعداد ۶ واحد صنعتی در شهرک بهشهر آماده بهره برداری هستند که برخی از این واحدها با تسهیلات ۵۰ میلیارد تومانی آغاز به فعالیت خواهند کرد.

وی گفت: واحدهای تعطیل و راکد باید تعیین تکلیف شوند و با برنامه ریزی در اختیار بنیاد غدیر، شرکت فرابورس و طرح برکت قرار گیرند تا با برنامه ریزی مناسب در جهت فعال کردن و تولیدات اقدام شود.

مدیرشرکت شهرک صنعتی بهشهر گفت: ۲۶ بهره بردار با ایجاد ۶۰۰ اشتغال در حال حاضر در شهرک صنعتی بهشهر فعال هستند.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی بهشهر نیز در این جلسه گفت: بازنگری در مدیریت اشتغال شهرستان بهشهر از نیازها و ضرورتهای لازم است که باید مورد توجه مسئولان قرار گیرد.

علی اصغر باباکوهی بیان داشت: شهرستان بهشهر شهری گردشگری، صنعتی، کشاورزی و خدماتی است اما متاسفانه سند توسعه آن دیده نشده و حتی آمار دقیقی از تعداد فارغ التحصیلان منطقه نداریم.

به گزارش مهر، وی ادامه داد: تکلیف ما در رابطه با شهر و اشتغال منطقه مشخص شود و دانشگاهها نیز رشته های مرتبط با کار در این منطقه بیاورند تا متناسب با نیاز منطقه نیروها بکارگیری شده و اشتغال ایجاد شود.

 

/انتهای خبر

ارسال دیدگاه

کد امنیتی *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو