کد خبر: 14784

تاریخ انتشار: ۱۳۹۵/۰۹/۰۷ - ۹:۳۵

قطاری که مسافران عاشقش به مقصد نرسیدند..

سیستم هوشمندی که عمل نکرد…/خطای فردی ای که جانها را گرفت و استعفایی که تنها یک مُسکن کوچک است

Atc، فناوری ای که قرار بود به کمک ناوگان ریلی کشور درآید و خط قرمزی بکشد بر تمامی اتفاقات تلخ خطوط ریلی کشور که در چند سال اخیر آمار آن بالاخص

اختصاصی تیتر ۳/ غزانی: Atc ، فناوری ای که قرار بود به کمک ناوگان ریلی کشور درآید و خط قرمزی بکشد بر تمامی اتفاقات تلخ خطوط ریلی کشور که در چند سال اخیر آمار آن بالاخص در مسیر ریلی منتهی به مشهد مقدس افزایش یافته بود.

سال ٩٣ این سیستم هوشمند و اتوماتیک به صورت آزمایشی مورد استفاده قرار گرفت و طبق گزارش مسیولین مرتبط عملکرد این فناوری موفقیت آمیز بوده است. از ابتدای سال ٩۵ ctc به طور گسترده به ناوگان ریلی کشور اضافه شد.

شبکه ریلی کشور علی رغم افزایش مکرر قیمت بلیطها در سالهای اخیر و همچنین تاخیر در حرکت قطارها و بی برنامگی در سیستم مدیریتی فروش بلیط در زمانهای پیک سفر در شب عید و ایام تعطیلات و ورود بلیطها به طورگسترده در بازار سیاه علی رغم فروش اینترنتی چندسال گذشته، همچنین شائبه واردات واگن های دسته دوم با مصرف بیش از کارکرد مجاز و استاندارد همچنان به عنوان امن ترین مسیر حمل و نقل کشور بوده است.

اعتماد مردم به ناوگان ریلی کشور هرازگاهی با وقوع اتفاقات تلخ و حوادث ریلی دچار ضربه شده است که در ۴٨ساعت گذشته حادثه تلخ برخورد قطار تبریز _مشهد با قطار محلی سمنان_مشهد که منجر به کشته و زخمی شدن بیش از ١٠٠هموطنی که به شوق زیارت حرم امام رضا(ع) عازم مشهد مقدس بوده اند, شد نشان داد باید با احتیاط بیشتری به این خطوط مسافرتی نگریست!!

در ساعات اولیه این اتفاق تاخیر ۵ ساعته استاندار سمنان به حضور در محل سانحه، اصرار بر خطای فردی در این اتفاق تلخ توسط افراد پاسخگو، اعلام اینکه هموطنان نگران نباشند همه حادثه دیدگان بیمه هستند!! نه تنها نتوانست آلام مردم را تسکین دهد بلکه مردم را به پاسخگویی بیشتری از سوی مسیولین امر مصر نمود.

عدم توانمندی در سیستم مدیریتی شبکه ریلی کشور بیش از هر زمان دیگری به چشم میخورد و استعفای پور سید آقایی مدیرعامل سازمان ریلی کشور کوچکترین کار جهت تسکین غم مردم بوده است.

اما سوال اینجاست آیا مردم می توانند چشمشان را به روی حوادث بیشمار در جاده های کشور، تاخیرها و بی ثباتی و بازارسیاه قیمت بلیط هواپیما و عدم امنیت پروازی و ریلی کشور ببندند؟! 

تا کی مردم دلشان را به عذرخواهی های بدون ضمانت اجرای مسیولین خوش کنند؟!

تاکی باید مسیولین ارشد مربوطه مقام و مرتبه خود را در پشت استعفای مسیولین رتبه های پایین تر حفظ کنند؟!

در استانهای شمالی کشور و مسیرهای منتهی به خراسان رضوی به عنوان پرترددترین مسیر جاده ای، ریلی و هوایی کشور با کوچکترین شرایط پیش آمده از جریانات آب و هوایی و در زمان پیک تردد در ایام تعطیلات به قدری شاهد بی برنامگی های مدیریتی و حوادث ناگوار هستیم که این انتظار می رود مسیولین ارشد مربوطه علاوه بر پاسخگویی و یا عذر خواهی ضمانت اجرای قویتری دهند.
شاید مردم دلشان استعفای دیگری بخواهد..

ارسال دیدگاه

کد امنیتی *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو