کد خبر: 12379

تاریخ انتشار: ۱۳۹۵/۰۸/۱۲ - ۱۰:۵۶

۱۴ ماه حبس برای اولین قتل پوکمونی در ژاپن

تیتر3:  مردی ژاپنی به اتهام کشتن یک بازنشسته در حین رانندگی و بازی کردن پوکمون گو روی گوشی موبایلش به ۱۴ ماه حبس محکوم شد، ...

تیتر۳:  مردی ژاپنی به اتهام کشتن یک بازنشسته در حین رانندگی و بازی کردن پوکمون گو روی گوشی موبایلش به ۱۴ ماه حبس محکوم شد، حکمی که بلافاصله به دلیل خفیف بودن مورد انتقاد شدید قرار گرفت.

براساس گزارش تلگراف، کئیجی گوو کشاورز ۳۹ ساله ژاپنی به خاطر مرگ ساچیکو ناکانیشی ۷۶ ساله و وارد آمدن جراحت‌های شدید به کایوکو ایکاوای ۶۰ ساله در شهر توکوشیما در ۲۳ آگوست سال ۲۰۱۶ متهم شناخته شد.

به گفته قاضی تومویا آرای این مرد در حین رانندگی مشغول بازی با گوشی‌اش بوده و نگاهش را به نمایشگر گوشی دوخته بوده‌است،‌غفلتی بزرگ و بسیار جدی که عواقب جبران‌ناپذیری در پی داشته‌است.

کاربران در فضای مجازی نسبت به ۱۴ ماه حبسی که قاضی برای این مرد تعیین کرده شدیدا اعتراض کرده‌اند زیرا این حکم کمتر از ۲۰ ماه حبسی است که دادستان درخواست کرده‌بود.

این دادگاه اولین مورد مرتبط با بازی به شدت محبوب پوکمون در ژاپن است که از ۲۲ جولای سال جاری در این کشور عرضه شده‌است. دو پرونده مشابه دیگر نیز در این کشور در دست بررسی هستند و در هر دو مورد نیز راننده در حین رانندگی مشغول به این بازی بوده‌ و منجر به وقوع تصادف‌هایی مرگبار شده‌است. یک زن ویتنامی و کودکی ۹ ساله.

کودک زمانی که به همراه برادر ۱۲ ساله‌اش از مدرسه روانه خانه شده‌بود، توسط یک کامیون باری زیر گرفته می‌شود و راننده بعد‌ها اعتراف می‌کند که مشغول بازی پوکمون بوده‌است.

ارسال دیدگاه

کد امنیتی *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو