کد خبر: 13087

تاریخ انتشار: ۱۳۹۵/۰۸/۲۰ - ۱۵:۴۸

یادداشت روز

حق انتخاب، نعمت گرانبهای خداوندی/تب و تاب شهری، حق انتخاب و تصمیم گیری مردم در عرصه سیاسی اجتماعی

هنگامی که خداوند برترین مخلوق خود را به فرشتگان مقرب درگاهش نشان داد، راز برتری وی را در قدرت اختیار،انتخاب و تصمیم گیری دانست.. رازی که شگفتی این مخلوق برترین را دوصد چندان کرد..

اختصاصی تیتر ۳/ غزانی: هنگامی که خداوند برترین مخلوق خود را به فرشتگان مقرب درگاهش نشان داد، راز برتری وی را در قدرت اختیار،انتخاب و تصمیم گیری دانست.. رازی که شگفتی این مخلوق برترین را دوصد چندان کرد..

آن هنگام که آدم و حوا به سبب همین حق انتخاب به زمین حبوط کردند، روشن گشت در پس این قدرت انتخاب و اختیار، مسئولیت پذیری عمیقی وجود دارد..

همه ما در طول زندگی مان با شرایطی مواجه می شویم که نیاز به انتخاب مسیر داریم.. تاریخ جهان و ایران نشان می دهد که بسیاری از حوادث و اتفاقات خوب و بد، زشت و زیبا منشأشان در همین انتخاب هاست..

این روزها تب و تاب شهری نشان می دهد که مردم خود را برای انتخابی دیگر آماده می کنند.. انتخابات شورای اسلامی شهرها بستری است که نمایه ای از حق انتخاب و تصمیم گیری مردم و حس مسئولیت پذیری ناشی از انتخاب آنان را به معرض نمایش و اجرا می گذارد..

انتخابات شورای اسلامی شهرها از آن باب حایز اهمیت است که عواقب ناشی از انتخاب در کوتاه مدت و به صورت مستقیم خود را نمایان می سازد و مردم می توانند اشتباه یا عدم اشتباه خود در تصمیم گیری را زودتر از دیگر انتخاب های عرصه سیاسی مشاهده کنند..

مردم نیز به این مهم واقفند و انتخابات دوره های قبل به آنان نشان داد باید از مدتها قبل گزینه های خود رامحک بزنند تا بتوانند به شناخت دقیق تری از وکلای شهری خود، دست یابند.. از این روست که حال و هوای شهرهای مختلف استان رایحه انتخاباتی به خود گرفته است..

قطعا این شور و شعور سیاسی و اجتماعی مردم در عصر حاضر می تواند آینده ای روشن را برای مدیریت شهرها ترسیم نماید ..

ارسال دیدگاه

کد امنیتی *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو