کد خبر: 1977

تاریخ انتشار: ۱۳۹۳/۰۱/۱۲ - ۱۴:۱۹

۱۲ پارک جنگی مازندران آماده پذیرایی در روز طبیعت

  به گزارش شرق پرس، محمدرضا عزیز‌کمالی در گفت و گو با تسنیماظهار کرد: همه ماموران ادارات منابع طبیعی شهرستان های ...

 

معاون حفاظت و امور اراضی اداره کل منابع طبیعی مازندران – ساری گفت: ۱۲ پارک جنگلی در حوزه استحفاظی این اداره کل برای پذیرائی از مسافران نوروزی و مردم مازندران در روز طبیعت آماده سازی شده است.

 

به گزارش شرق پرس، محمدرضا عزیز‌کمالی در گفت و گو با تسنیماظهار کرد: همه ماموران ادارات منابع طبیعی شهرستان های مازندران در روز ۱۳ فروردین، در آماده باش حفاظتی و نظارتی از عرصه های جنگلی هستند.

وی با اشاره به اینکه  گردشگران با خادمان و حافظان منابع طبیعی در راستای حفاظت از اراضی ملی و منابع طبیعی همکاری لازم را داشته باشند، تصریح کرد: خانواده هایی که از طبیعت استفاده می کنند مهم ترین نقش را در حفاظت از این منابع دارند.

معاون حفاظت و امور اراضی اداره کل منابع طبیعی مازندران – ساری افزود: با رعایت هنجارهای زیست محیطی و توجه به شعار بنیادین اخلاق طبیعت گردی این روز را به فرصتی برای آشتی با طبیعت قرار دهیم  و طبیعت را در روز سیزده بدر به زباله دانی همگانی تبدیل نکنیم.

عزیز‌کمالی بر ترویج و گسترش فرهنگ استفاده صحیح از منابع طبیعی در سیزده بدر از سوی خانواده ها به فرزندان تاکید کرد و گفت: استفاده نادرست از منابع طبیعی سبب برهم خوردن تعادل زیست محیطی و اکولوژیکی یک منطقه می شود.

وی گفت: با توجه به حضور مردم در روز طبیعت در تفریح‌گاه‌ های مختلف استان ضروری است اقدامات لازم برای استفاده بهتر مردم از طبیعت اندیشیده شود.

معاون حفاظت و امور اراضی اداره کل منابع طبیعی مازندران با بیان اینکه باید هر روز به عنوان روز طبعیت مورد توجه قرار گیرد، گفت: فرهنگ‌سازی مطلوبی در راستای استفاده مناسب از منابع طبیعی صورت گیرد.

عزیزکمالی با اشاره به اینکه متاسفانه همه ساله در روز طبیعت حضور ناگهانی میلیون ها نفر در عرصه های طبیعی موج گسترده ای از تخریب و آلودگی به جای می گذارد که جبران پیامد های ناگوار است، یادآور شد: هنگام پناه بردن به طبیعت در روز سیزده بدر رعایت اخلاق طبیعت گردی را به همنوعان خود توصیه کنیم.

 

 

/انتهای خبر

ارسال دیدگاه

کد امنیتی *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو