کد خبر: 11695

تاریخ انتشار: ۱۳۹۵/۰۸/۰۵ - ۱۱:۱۵

در راستای اخذ تسهیلات مالی و پیگیریهای صورت گرفته:

کارشناسان بانک توسعه اسلامی از طرحهای فاضلاب استان مازندران بازدید کردند

تیتر3: مدیر عامل آب وفاضلاب شهری مازندران گفت: در راستای اخذ تسهیلات از بانک توسعه اسلامی و در ادامه پیگیریهای صورت گرفته تیم اعزامی متشکل ...

تیتر۳: مدیر عامل آب وفاضلاب شهری مازندران گفت: در راستای اخذ تسهیلات از بانک توسعه اسلامی و در ادامه پیگیریهای صورت گرفته تیم اعزامی متشکل از سه کارشناس این بانک از طرحهای فاضلاب در استان مازندران بازدید کردند.

مهندس ذبیح الله ذاکری ضمن اعلام خبر بالا، افزود: سه تن از کارشناسان بانک توسعه اسلامی به نامهای کالیوش از ایران، جهانگیر از پاکستان و وهیوجایانتو از کشور اندونزی به منظور بازدید از طرحهای فاضلاب در دست اجرا و وضعیت آماده سازی پروژه فاضلاب در ۵ شهر اولویت دار مازندران، در این استان حضور یافتند.

وی، تصریح کرد: این کارشناسان از نحوه نصب انشعاب فاضلاب و عملیات اجرای تصفیه خانه فاضلاب شهرساری و نیز از وضعیت اجرای این طرحها در شهرهای محمودآباد، آمل و قائمشهر بازدید کردند.

مدیرعامل آبفاشهری مازندران، با اشاره به بازدید کارشناسان بانک توسعه اسلامی از عملیات اجرایی تصفیه خانه فاضلاب ساری گفت: این بازدید به منظور ارزیابی سطح تجربیات اجرای طرح از محل اعتبارات بانک جهانی و موفقیتهای این شرکت در زمینه جمع آوری و تصفیه فاضلاب صورت گرفت.

وی ، با اشاره به ضرورت اجرای طرحهای فاضلاب در شهرهای ساحلی با توجه به شرایط اقلیمی و جغرافیایی استان مازندران، گفت: در حال حاضر ۱۰ درصد مردم این استان از طرحهای فاضلاب بهره مند هستند  که  میانگین کشوری ۴۲  درصد می باشد لذا ضروری است اجرای طرحهای فاضلاب در مازندران تسریع یابد.

مهندس ذاکری ، ادامه داد: در حال حاضر فاز اول تصفیه خانه فاضلاب در شهرهای ساری، بابل، بابلسر، نوشهر و چالوس، جویبار  وشهرک نساجی قائمشهر به بهره برداری رسید و عملیات اجرایی فاضلاب در شهرهای ساری، بابل، قائمشهر، جویبار، بابلسر، آمل، محمودآباد، نوشهر و چالوس، تنکابن ورامسر نیز در دست اجراست که تاکنون ۳۵ هزار انشعاب فاضلاب نصب  و ۷۸ هزار مشترک آحاد از مزایای آن برخوردار می باشند.

مدیرعامل آبفاشهری مازندران، اظهار داشت: در اجرای طرحهای فاضلاب در شهرهای بابل و ساری از تسهیلات بانک جهانی استفاده شد.

گفتنی است بانک توسعه اسلامی از موسسات بزرگ مالی توسعه‌ای بین‌المللی و از نهادهای تخصصی سازمان کنفرانس اسلامی است که ۵۶ کشور از چهار قاره آسیا، آفریقا، اروپا و آمریکا  عضو آن می باشند.

ارسال دیدگاه

کد امنیتی *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو