کد خبر: 10683

تاریخ انتشار: ۱۳۹۵/۰۷/۲۴ - ۱۲:۲۲

هوای مازندران بارانی می شود

تیتر3: با ورود سامانه بارشی به كشور، در برخی مناطق شمال غرب و استانهای ساحلی خزر افزایش ابر، بارش باران، رعدوبرق، وزش باد به نسبت ...

تیتر۳: با ورود سامانه بارشی به کشور، در برخی مناطق شمال غرب و استانهای ساحلی خزر افزایش ابر، بارش باران، رعدوبرق، وزش باد به نسبت شدید موقتی در برخی نقاط شمال شرق کشور رخ خواهد داد.

 بر اساس تحلیل آخرین نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی با ورود سامانه بارشی به کشور، در برخی مناطق شمال غرب و استانهای ساحلی خزر افزایش ابر، کاهش نسبی دما، بارش باران، رعدوبرق، وزش باد به نسبت شدید موقتی و در اواخر وقت بارش باران در برخی نقاط شمال شرق کشور رخ خواهد داد.

این وضعیت روزهای یکشنبه و دوشنبه در استان‌های ساحلی خزر، اردبیل، خراسان شمالی و ارتفاعات البرز مرکزی، با شدت و ضعف تداوم دارد. ضمن اینکه در روز دوشنبه با تقویت جریانات سرد شمالی بر شدت بارش در گیلان و مازندران افزوده می‌شود در این روز بارش در نقاط سردسیر گیلان، مازندران و اردبیل به صورت برف است. دریای خزر نیز از اواخر شنبه تا دوشنبه مواج است.

شدت بارش شنبه در شمال آذربایجان غربی، شمال آذربایجان شرقی، اردبیل، مازندران، گیلان و غرب گلستان و در روز یکشنبه گلستان و خراسان شمالی، گیلان، مازندران واردبیل است.

لازم به ذکر است روز شنبه از سمت شمال غرب، سواحل شمالی و دامنه‌های البرز مرکزی با کاهشِ نسبی دما روبرو می‌شویم که این کاهش دما یکشنبه در شمال شرق نیز رخ خواهد داد.

ارسال دیدگاه

کد امنیتی *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو