کد خبر: 10360

تاریخ انتشار: ۱۳۹۵/۰۷/۱۸ - ۱۹:۴۳

همزمان با هفتمین روز از ماه محرم :

مجتمع آبرسانی روستایی «شهدای پی رجه» نکاء به بهره برداری رسید

تیتر 3: همزمان با هفتمین روز از ماه محرم و در راستای رسالت سقایی شرکت آب و فاضلاب روستایی مازندران مجتمع آبرسانی روستایی کنت (شهدای ...

تیتر ۳: همزمان با هفتمین روز از ماه محرم و در راستای رسالت سقایی شرکت آب و فاضلاب روستایی مازندران مجتمع آبرسانی روستایی کنت (شهدای پی رجه) نکاء افتتاح شد.

در آیین افتتاح مجتمع آبرسانی روستایی کنت (شهدای پی رجه) شهرستان نکاء دکتر شاعری نماینده مردم شرق مازندران در مجلس با تسلیت ایام شهادت امام حسین (ع) و یارانش اظهار داشت: خدمت به روستاها را وظیفه خود می دانیم زیرا روستاها کانون تولید و پشتوانه شهر است و هر کس به روستاییان خدمت کند نزد خدا ماجور است لذا خدمت به روستاییان و محرومین باید در صدر کارهای ما قرار گیرد.

وی افزود: طی بررسی های انجام شده در مناطق هزار جریب که از محرومترین مناطق شرق مازندران است مشکل آب آشامیدنی از مشکلات اساسی ماست در همین راستا  نشست های متعددی را با مسوولان ذیربط گذاشتیم که طی نشست با مهندس چیت چیان وزیر نیرو، مهندس جانباز مدیر عامل شرکت مهندسی آبفای کشور و مهندس عبدالهی مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب روستایی مازندران مقرر شد ۴۷ روستا طی مدت زمان یک سال از نعمت آب آشامیدنی بهره مند شوند که البته کارها با سرعت در حال اجراست .

در ادامه مهندس عبدالهی مدیر عامل آبفار مازندران نیز ضمن تسلیت ایام سوگواری شهدای گرانقدر کربلا و ابراز خرسندی از بهره مندی مردم روستاهای تحت پوشش این مجتمع از نعمت آب شرب در ایام محرم اظهار داشت: برای به بهره برداری رسیدن مجتمع آبرسانی کنت (شهدای پی رجه) ۹ کیلومتر شبکه توزیع،حدود ۱۳ کیلومتر خط انتقال و ساخت مخازن زمینی به حجم ۱۲۵۰ متر مکعب با صرف اعتباری بالغ بر ۱۷ میلیارد ریال اجرا شد.

وی افزود: این مجتمع از مجموع ۴۶ پروژه برخوردار از اعتبارات صندوق توسعه ملی است که در حال حاضر فاز اول آن با بهره مندی ۱۵۰ خانوار ۳ روستای یعقوب محله،دوآب و درویش خلک به بهره برداری رسیده است.

مهندس عبدالهی با اشاره به تخصیص ۷۲ میلیارد ریال اعتبار برای ۴۶ پروژه نیمه تمام و اولویت دار آبرسانی روستایی مازندران از مجموع ۵۰۰ میلیون دلار اعتبار تخصیصی صندوق توسعه ملی خاطرنشان کرد: علاوه بر این پروژه ها ۲۵۰ پروژه دیگر را نیز در دست اجرا داریم که ۲۵۰ میلیارد تومان اعتبار می طلبد.

ارسال دیدگاه

کد امنیتی *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو