کد خبر: 47671

تاریخ انتشار: ۱۳۹۶/۰۳/۲۹ - ۶:۴۲

۱۰۰ خودروی مزخرف تاریخ (۱)

به گزارش تیتر 3 »  اگر ماشین های بد در دنیا نبودند، پس چگونه می توانستیم ارزش ماشین های خوب را بدانیم؟ حتما در گذشته ...

به گزارش تیتر ۳ »  اگر ماشین های بد در دنیا نبودند، پس چگونه می توانستیم ارزش ماشین های خوب را بدانیم؟ حتما در گذشته لیستی از ۱۰۰ ماشین برتر تاریخ را که برایتان آماده کردیم را مشاهده کرده اید؛ اما اینبار به سراغ ۱۰۰ ماشین مزخرف تاریخ صنعت خودروسازی رفته ایم که از جهات مختلف ضعیف بودند؛ برخی از لحاظ طراحی و ظاهر برخی از لحاظ قدرت و… ضعیف بودند. متاسفانه بسیاری از این نمونه های وحشتناک در طول تاریخ در بازار آمریکا تردد داشته اند.نکته قابل توجه در مورد این ماشین ها این است که برخی از آنها متعلق به خودروسازان بزرگ می باشند.

۱۰۰٫پونتیاک سولستایس ۲۰۰۶

 
ایده خوبی که با استفاده ناقص از تکنولوژی خراب شد. صندلی راننده زشت و بلند و صندوق عقبی که فقط به اندازه قرار دادن یک تی شرت جا داشت، این ماشین را در این لیست قرار داد. این ماشین قرار بود پونتیاک را نجات دهد اما وزن زیاد و قدرت موتر کم و مهندسی ضعیف در طراحی آن باعث شد این رویا به حقیقت نپیوندد.

 

 100 ماشین بد تاریخ (1)

۹۹٫ فیات اسپورت کوپه ۱۲۴ – ۱۹۶۷

 
این ماشین دو در تر و تمیز وقتی از استیل ساخت روسیه در بدنه خود استفاده کرد، از مد افتاد. از آن پس، پوسیدگی و زنگ زدگی جز لاینفک این مدل از فیات ها به شمار می آمد.

 

 100 ماشین بد تاریخ (1)

 


۹۸٫ عقاب اصلی – ۱۹۸۹

آخرین محصول AMC در واقع همین مدل عقاب اصلی محسوب می شود که ظاهر مسخره اش تا حدی شبیه شاسی رنو ۲۵ طراحی شده بود. با این حال قیمت این ماشین مسخره بدون هیچ دلیل خاصی به اندازه قیمت یک داج موناکو بود.

 

 100 ماشین بد تاریخ (1)

 


۹۷٫ دوو نوبریا – ۱۹۹۹

برای مدت کوتاهی کمپانی دوو حضور ناموفقی در بازار آمریکا داشت. و در همین زمان نوبریا عرضه شد و نتوانست توحهات را به خود جلب کند و هنوز علت آن برای مسئولین شرکت مشخص نیست.

 

 100 ماشین بد تاریخ (1)

 


۹۶٫آکورا ویگور – ۱۹۹۲

یک آکورد قرمزرنگ زمخت با موتوری ۵ سیلندر و بسیار طویل! این مدل را می توان اولین نمونه از ماشین های اکورا دانست که به سادگی می توان از آن متنفر بود.

 

 100 ماشین بد تاریخ (1)

 


۹۵٫ پونتیاک گرند پریکس GXP

 
قرار دادن یک موتور ۳۰۳ اسب بخاری ۵٫۳ لیتری هشت سیلندر با دیفرانسیل جلو در این ماشین احمقانه بود.استفاده از تایرهای جلوی عریض تر از تایرهای عقب یکی دیگر از اشتباهات بزرگ در این ماشین بود.

 

 100 ماشین بد تاریخ (1)

 


۹۴٫ آریل اتم -۱۹۹۶

نام مستعار این ماشین، تنفر زنانه بود. این ماشین برای مسیرهای مسابقه ای و پیست ها خوب بود اما برای هر جاده دیگری جز پیست، اذیت کننده به نظر می رسید. استفاده از کلاه ایمنی تنها برای ایمنی راننده در این ماشین نبود بلکه نقش سقف، بادگیر، و سیستم HVAC  آن را نیز ایفا می کرد.

 

 100 ماشین بد تاریخ (1)

 


۹۳٫ وکتور w8 -1989

ماشین ۶۲۵ اسب بخاری جرارد ویگرت که بالای ۴۰۰ هزار دلار نیز قیمت داشت یک فاجعه به تمام معنا بود که در نهایت نیز به خط تولید رسید اما تعداد مشتریان آن فقط به عدد ۱۷ رسید. و در نهایت نیز آنها از این ماشین به عنوان تخت خواب استفاده کردند.

 

 100 ماشین بد تاریخ (1)

 


۹۲٫ جنرال موتورز EV1 – ۱۹۹۷

در این مدل از آخرین فناوری برای ساخت ماشینی برقی استفاده شده بود که خروجی کار بسیار ضعیف از آب در آمد چرا که این ماشین به قدری از لحاظ قدرت ضعیف بود که قادر به کشیدن یا حمل هیچ باری نبود و سطح ماشینهای تایکو قرار داشت. این مدل، ده سال ماشین های برقی را به عقب راند.

 

 100 ماشین بد تاریخ (1)

 


۹۱٫ داج پلنجر – ۱۹۷۸

یک کوپه گالانت میتسوبیشی که می خواست از نام کمپانی معروف به ساخت ماشین های عضلانی استفاده کند و تبدیل به یک افسانه شود. قدرت موتور این ماشین واقعا خنده دار بود چرا که از یک موتور ۲٫۶ لیتری با قدرت ۱۰۵ اسب بخار در آن استفاده شده بود؛ جالب اینکه که مدل های پایه آن حتی از موتورهای ۲ لیتری با قدرت ۷۷ اسب بخار استفاده می کردند.

 

 100 ماشین بد تاریخ (1)

 


۹۰٫ سالین S7 – ۲۰۰۰

با استفاده از موتوری ۵۵۰ اسب بخاری از لحاظ تئوری، ماشین خوبی به نظر می رسید اما در عمل آنقدر ضعیف بود که به یاد ماشین های اسبابازی می افتادیم. مدل های توربو دوقلوی این ماشین در سال ۲۰۰۵ به بازار آمد که از موتوری با ۷۵۰ اسب بخار قدرت استفاده می کردند و قیمتی معادل ۵۸۵۲۹۶ دلار داشتند.

 

 100 ماشین بد تاریخ (1)

 


۸۹٫ فراری ۶۱۲ اسکاگیلتی – ۲۰۰۴

این مدل از فراری در واقع ماشینی بزرگ، گیج و ۴ سرنشینی بود که البته بسیار هم شکننده و ضعیف ساخته شده بود.موتور ۱۲ سیلندر و ۵٫۷ لیتری این ماشین نیرویی برابر با ۵۳۲ اسب بخار تولید می کرد اما برای راندن این ماشین زشت کافی به نظر نمی رسید.

 

 100 ماشین بد تاریخ (1)

 


۸۸٫فورد اسپایر – ۱۹۹۳

این ماشین توسط کمپانی کیا ساخته شده بود و توسط فورد به فروش رفت که با عدم استقبال مشتریان مواجه شد. چرا که موتور ۱٫۳ لیتری و ۴ سیلندر این ماشین در واقع آن را به یک زندان متحرک تبدیل کرده بود.

 

 100 ماشین بد تاریخ (1)

 


۸۷٫ ژئو مترو – ۱۹۸۹

این ماشین سه سیلندر ساخت شرکت سوزوکی بود و به عنوان نماد ماشین های اقتصادی که به فراموشی سپرده شدند از آن یاد می شود. این ماشین حتی از یک ماشین خیس کانورتیبل نیز کمتر قدرت داشت.

 

 100 ماشین بد تاریخ (1)

 


۸۶٫ شورلت لومیا APV

این ون طویل با بدنه ای پلاستیکی و داشبورد بالا به سادگی قابلیت برگزاری مسابقات اتومبیلرانی درون خود را داشت.شورلت و پونتیاک در ساخت این ماشین که به نام ون داست باستر نیز معروف بود، اشتباه بزرگی مرتکب شدند.

 

 100 ماشین بد تاریخ (1)

 


۸۵٫فولکس واگن فاکس

فولکس واگن نسخه ای از مدل گل را که در برزیل بود را برای بازار آمریکا انتخاب کرد.این ماشین نیز با موتور ۱٫۸ لیتری و ۴ سیلندر و ۸۰ اسب بخاری و ۴ دنده دستی آن کمتر از حد انتظار ظاهر شد.

 

 100 ماشین بد تاریخ (1)

 


۸۴٫ جگوار تیپ X – ۲۰۰۱

این ماشین آبروی کمپانی جگوار را برد.جگوار در این ماشین در واقع از طراحی فورد موندنو استفاده کرده بود و روکشی از ورقه فلز XJ بر آن کشیده بود. این ماشین در واقع توهینی به تمام دارندگان جگوار محسوب می شد چرا که در هر محفلی که وارد می شدید، طنزی در مورد آن گفته می شد.

 

 100 ماشین بد تاریخ (1)

 


۸۳٫ولوو ۲۶۲C – ۱۹۷۸

برتونه ایتالیا با تبدیل سری ۲۶۰ ولوو به کوپه های دو در در واقع خود رار مضحکه خیابان های استکهلم کرد.

 

 100 ماشین بد تاریخ (1)

 


۸۲٫ کاتلس اولدزموبیل کانورتیبل – ۱۹۹۰

 
این ماشین یک مدل  از سری کاتلس با دیفرانسیل جلو بود که با طراحی بدی که داشت توجه زیادی را به خود جلب نکرد. رانندگی با آن مثل حرکت بر روی یک تخم مرغ شکسته بود.

 

 100 ماشین بد تاریخ (1)

 


۸۱٫آستین آلگرو – ۱۹۷۳

خوشبختانه این ماشین هرگز به آمریکا صادر نشد چرا که با مشکلات عدیده ای در بخش تعلیق و پنوماتیک هایدرگس خود مواجه بود.  علاقه مندان به مجموعه تاپ گیر به شدت از این ماشین بدشان می آید.

 

 100 ماشین بد تاریخ (1)

 


۸۰٫ روور Sd1 – ۱۹۸۰

این ماشین با موتوری ۳٫۵ لیتری و هشت سیلندر و قدرتی ۱۳۳ اسب بخاری توسط بیوک ساخته شد. بدنه این ماشین به قدری بد بود که اگر آب یا مایعات بر روی ان میریخت و یا حتی از کنار استخر نیز رد می شدید، به سرعت شروع به زنگ زدن می کرد.

 

100 ماشین بد تاریخ (1) 

منبع

ارسال دیدگاه

کد امنیتی *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو