کد خبر: 29972

تاریخ انتشار: ۱۳۹۶/۰۳/۱۰ - ۴:۰۱

۱۰۰ خودروی برتر تاریخ (۵)

به گزارش تیتر 3 » در ادامه به معرفی 100 خودروی برتر تاریخ می پردازیم. در مورد این لیست از هر منظری اعم از علمی، ...

به گزارش تیتر ۳ » در ادامه به معرفی ۱۰۰ خودروی برتر تاریخ می پردازیم. در مورد این لیست از هر منظری اعم از علمی، دقت بررسی و … فکر شده است و نیازی به رجوع به دیگر لیست های موجود در این زمینه نیست. جای خوشبختی است که در گردآوری این لیست یک موسسه معتبر در زمینه خودرو به نام انجمن فرهنگ اتومبیل رانی آمریکا مشارکت کرده است.

 

———————————————————————————->

قسمت های قبل این مطلب را می توانید در لینک های زیر بخوانید :

۱۰۰ خودروی برتر تاریخ (۱)

۱۰۰ خودروی برتر تاریخ (۲)

۱۰۰ خودروی برتر تاریخ (۳)

۱۰۰ خودروی برتر تاریخ (۴)

———————————————————————————->

 
این بدان معنا نیست که ماشین های حاضر در این لیست لزوما فروش خوبی در آمریکا داشته اند بلکه هر یک در زمان خود توانسته اند تاثیری افسانه ای بر صنعت خودرو و بگذارند و با نگاهی به برخی از این مدل ها مشخص است که بعضی از آنها اصولا ماشین مسابقه ای هستند. بنابراین این لیست یک لیست ایده آل و کامل  از ماشین های محبوب ما در گذر زمان است که زندگی ما را تغییر داده اند.
 
باز هم تاکید میکنیم که میزان فروش این ماشین ها در زمان خود ملاک این ارزیابی نبوده است و کیفیت ماشین در مقایسه با هم نسلان خود بیشتر مورد توجه قرار گرفته است. در نهایت توقع نداشته باشید که ماشین بتمن یا دون اسنیک با چرخهای جذاب در این لیست باشند، این ماشین ها، از نوع ماشین های تولیدی صنعت خودرو هستند و نه ماشین های سرگرم کننده ای که در فیلم ها می بینید.

 

۱۹-پونتیاک ترنس سوپر دیوتی مدل ۱۹۷۳

به راستی که می توان عنوان آخرین ماشین عضلانی کلاسیک را به این مدل داد. وقتی دیگر خودروسازان در حال درجا زدن بودند، پونتیاک موتور ۳۱۰ اسب بخاری ۸ سیلندر خود را دراین مدل به کار گرفت.

 

 100 خودروی برتر تاریخ (5)

 


۱۸-شورلت کامارو مدل ۱۹۶۷

پاسخ دیرهنگام جنرال موتورز به موستانگ در بین علاقه مندان به مسابقات اتومبیل رانی بسیار محبوب شد. این ماشین شاید بیشترین تعداد حضور در مسابقات اتومبیل رانی در آمریکا را از آن خود کرده باشد.

 

100 خودروی برتر تاریخ (5) 

 


۱۷-پونتیاکGTO

این ماشین نیز یکی از مدل های حاضر در مسابقات اتومبیل رانی لمان بود چرا که موتور ۸ سیلندر با قدرت ۳۸۹ اسب بخاری آن، قدرت زیادی به این ماشین می داد و چند تغییر زیبا در کناره های این ماشین که برخی معتقد به کپی بودن این ایده از فراری بودند، آن را به یکی از بهترین ماشین های زمان خود بدل کرده بود و این مدل از پیشگامان ماشین های عضلانی نیز به حساب می آید.

 

100 خودروی برتر تاریخ (5) 

 


۱۶-شورلت کوروت استینگ ری مدل ۱۹۶۳

پنجره اسپلیت و منحصر به فرد این ماشین در نوع خود بی نظیر بود. این ماشین در واقع بهترین طراحی کوروت در ماشین های اسپورت به حساب می آید. و همچنین اولین کوروتی است که از سیستم تعلیق مستقل استفاده کرده است.

 

100 خودروی برتر تاریخ (5) 

۱۵- فورد موستانگ مدل ۱۹۶۴

در نگاه اول به این ماشین، یک هواپیمای فالکون به یادتان می آید اما این ماشین رویایی واقعا فراتر از انتظارها ظاهر شد. این ماشین در واقع بازار جدیدی در صنعت خودروسازی ایجاد کرد و لی لاکوکا را به عنوان یک اسطوره مطرح کرد.

 

 100 خودروی برتر تاریخ (5)

 


۱۴- اولدزموبیل ۸۸ مدل ۱۹۴۹

موتور این ماشین جمع و جور ۸ سیلندرف ۱۶۵ اسب بخار قدرت داشت در حالی که بهترین ماشین فورد در آن زمان تنها ۱۰۰ اسب بخار قدرت داشت. نمونه اولیه مدل ۸۸ الگوی مهمی برای خودروسازان امریکایی در ۲۵ سال بعد از آن بود.

 

100 خودروی برتر تاریخ (5) 

 


۱۳-بوگاتی تیپ ۵۷S اتلانتیک

هنوز هم از این مدل به عنوان یکی از زیباترین ماشین هایی که در آن ساخته شده بود، یاد می شود.این ماشین به معنای واقعی کلمه تمامی هنر طراحی را در خود داشت.

 

100 خودروی برتر تاریخ (5) 

 


۱۲- کادیلاک مدل ۱۹۰۸

این ماشین به واقع اولین ماشینی بود که تمامی اجزا آن قابلیت جدا شدن داشتند و بر همین اساس از آن به عنوان یک استاندارد جهانی یاد می شود. با این دقت و کیفیت، هنوز پس از اینهمه سال ماشینی مشابه آن مدل عرضه نشده است.

 

100 خودروی برتر تاریخ (5) 

 


۱۱-لامبورگینی میورا
این ماشین را می توان اولین هایپرماشین تاریخ دانست. عملکرد موتور ۱۲ سیلندر این ماشین واقعا حیرت انگیز است و یکی دیگر از موارد برجسته این ماشین زیبایی خاص طراحی آن است که در زمان خود این مدل از لامبورگینی را جزو بهترین ها قرار می داد. لامبورگینی همواره در تلاش بوده است که بهترین زمان خود باشد.

 

100 خودروی برتر تاریخ (5) 

 


۱۰- BMW  مدل ۲۰۰۲

این ماشین در واقع اولین سدان اسپورت نسل جدید محسوب می شود.علی رغم داشتن دو در و پیشرانه ۲ لیتری با ۴ سیلندر، اما این ماشین خریداران زیادی را در زمان خود سورپرایز کرد چرا که از سواری با این ماشین واقعا لذت می برید.

 

100 خودروی برتر تاریخ (5) 

 


۹-فورد T مدل ۱۹۰۸

این اولین ماشینی بود که هر فردی توانایی خرید آن را داشت. و در واقع اولین ماشینی بود که صنعت خودروسازی بر روی بازطراحی آن کار کرد. آپشن های جانبی ماشین ها، از آپشن های افزایش سرعت تا رنگ برای اولین بار در طول تاریخ خودروسازی در این ماشین مطرح شد.

 

 100 خودروی برتر تاریخ (5)

 


۸-داسنبرگ مدل J

این ماشین اولین مدل ۸ سیلندر تخت بود که ۲۶۵ اسب بخار قدرت داشت و بدنه زیبای آن که از نظر بسیاری از کارشناسان نیز تایید شده بود، یکی از پیشگامان ابرخودروها به حساب می آید.

 

 100 خودروی برتر تاریخ (5)

 


۷-فراری ۲۵۰ GTO مدل ۱۹۶۲

قهرمان سه دوره مسابقات اتومبیل رانی جهان در کلاس GT،  که بسیار زیبا هم بود اما متاسفانه فقط ۳۶ مورد از این ماشین ساخته شد. بله درست است، GTO اصلی برترین فراری تاریخ بود که بدون شک پونتیاک موارد بسیاری را از روی آن کپی کرده است.

 

 100 خودروی برتر تاریخ (5)

 


۶- مرسدس بنز ۳۰۰SL مدل ۱۹۶۴ موسوم به گالوینگ

در طراحی این ماشین از استیل لوله شده و آلومینیوم استفاده شده است و موتوری ۶ سیلندر تخت با تزریق سوخت مستقیم در آن به کاررفته است. این مدل از مرسدس، بهترین خودروی اسپورت دهه ۵۰ محسوب می شود.

 

100 خودروی برتر تاریخ (5) 

 


۵- پورشه ۹۱۱ مدل ۱۹۶۴

یک ماشین اسپورت برای تمامی دوران! در این مدل از پورشه از یک موتور تمام اسپورت استفاده شده است و همین امر آن را به یک افسانه تبدیل کرده است. و به نوعی میتوان گفت برترین پورشه تاریخ در تمامی زمینه ها است.

 

 100 خودروی برتر تاریخ (5)

 


۴-فولکس واگن بیتل مدل ۱۹۳۸

این مدل از فولکس واگن برای ۶۵ سال تولید شد، سیستم خنک کننده هوایی این ماشین برای اولین بار به دنیای صنعت خودروسازی معرفی شد و شاید بتوان آن را یکی از محبوب ترین ماشین های تاریخ دانست.

 

 100 خودروی برتر تاریخ (5)

 


۳-شورلت ۱۹۵۵

استفاده از موتور کوچک هشت سیلندر با ظاهری شبیه فراری در سال ۱۹۵۵، این مدل را به یکی از پرتقاضاترین ماشین های زمان خود بدل کرده بود. این شورلت را می توان محبوب ترین شورلت تاریخ دانست.

 

100 خودروی برتر تاریخ (5) 

 


۲-آستین مینی مدل ۱۹۵۹ 

سرانجام سر الک ایزیگونیز توانست ماشین محور جلوی خود را با موتوری در عقب ماشین عرضه کند. ۵۰ سال بعد متوجه شدیم که پلتفرم مورد استفاده در این ماشین، در واقع الهام بخش بسیاری از ماشین های مدرن کنونی بوده است.

100 خودروی برتر تاریخ (5)

 


۱-فورد V8 مدل ۱۹۳۲

اولین ماشین با کیفیت بالایی که هر فرد عادی نیز می توانست آن را خریداری نماید؛ در مورد این فورد باید گفت که بسیار شبیه مدل های داسنبرگ بود. این ماشین توانست فرهنگ صنعت خودروسازی آمریکا را برای ۸۰ سال تعریف کند.

 

100 خودروی برتر تاریخ (5)

منبع

ارسال دیدگاه

کد امنیتی *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو