کد خبر: 816

تاریخ انتشار: ۱۳۹۲/۱۱/۲۷ - ۵:۵۶

۱۰۰میلیون تومان اعتبار به مساجد نکا اختصاص داده شد

  به گزارش شرق پرس، حجت‌الاسلام علی سلطانی در گفت‌وگو با فارس اظهار داشت: کمک به مساجد یکی از برنامه‌های اداره اوقاف و ...

 

رئیس اوقاف و امور خیریه نکا از اختصاص کمک و اعتبارات یک میلیارد و ۷۰ میلیون ریالی بخش دولتی به مساجد نکا خبر داد.

 

به گزارش شرق پرس، حجت‌الاسلام علی سلطانی در گفت‌وگو با فارس اظهار داشت: کمک به مساجد یکی از برنامه‌های اداره اوقاف و امور خیریه است که با برنامه‌ریزی مناسب انجام می‌شود.

وی با اشاره به کمک یک‌میلیارد و ۷۰ میلیون ریالی این اداره به مساجد شهرستان در سال جاری، تصریح کرد: این اعتبار از محل اعتبارات ملی است که بین مساجد شهرستان توزیع شد.

حجت‌الاسلام سلطانی با اشاره به تعداد مسجدی که این میزان کمک مالی را دریافت کرده‌اند، افزود: امسال به ۴۹ مسجد شهرستان کمک مالی شده است.

رئیس اوقاف نکا خاطر نشان کرد: مساجد نیازمند توجه بیش‌تر مسئولان بخش برنامه‌ریزی و اعتبار هستند و این اعتبارات تنها بخش کوچکی از کمک‌های دولتی برای مساجد به عنوان پایگاه‌های اعتقادی و دینی است که باید در این راستا کمک‌های مردمی و خیران بیش از گذشته مورد توجه قرار گیرد.

وی همچنین با تاکید بر این‌ که مسئله تبلیغات دینی در همه زمینه‌ها نباید دوره‌ای و موسمی باشد و باید در تمام زمان‌ها استمرار داشته باشد، گفت: از اصحاب رسانه انتظار می‌رود نسبت به نهادینه کردن فرهنگ وقف،کمک به مساجد و بقاع متبرکه تلاش و همکاری همه جانبه در بین آحاد جامعه  داشته باشند.

حجت‌الاسلام سلطانی همچنین در رابطه با بقاع متبرکه نیز با بیان اینکه مراجعان به بقاع متبرکه از تعداد مراجعان به مساجد بیشتر است، ادامه داد: باید برای رفاه حال عمومی مردم و زائران نیز باید امکانات مناسب برای بقاع متبرکه در نظر گرفته شود تا مسافران و افرادی که به بقاع متبرکه مراجعه می‌کنند نیز از خدمات مناسب برخوردار شوند.

وی کمک خیران را در این زمینه کمک به مساجد و بقاع  و پیشرفت امور عمرانی و فرهنگی مؤثر دانست و افزود: استفاده از توان کمک‌های خیران در زمینه کمک به مساجد و بقاع متبرکه از مسائل مهمی است که باید با فرهنگ سازی مناسب خیران را بیش از گذشته در این زمینه سوق دهیم.

رئیس اوقاف نکا درباره موقوفات در نکا گفت: بعضی موقوفات در شهرستان دارای متولیانی هستند که خود واقفان مشخص کردند و توسط آنان اداره می‌شود اما بعضی دیگر متولی ندارند که اداره اوقاف و امور خیریه در این راستا تلاش زیادی کرده و موقوفات بسیاری از این طریق احیا شده‌اند که باید در این رابطه نیز با کمک خبرنگاران و کارشناسان فرهنگی در احیای موقوفات و ایجاد موقوفات جدید تلاش شود.

حجت‌الاسلام سلطانی گفت: بیش از ۱۱ هزار رقبه، ۴۰ موقوفه و ۴۸ امامزاده در نکا زیر پوشش اوقاف نکا اداره می‌شود.

 

/انتهای خبر

ارسال دیدگاه

کد امنیتی *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو