کد خبر: 73649

تاریخ انتشار: ۱۳۹۶/۰۹/۱۳ - ۱۶:۳۹

معاون سیاسی امنیتی استانداری مازندران

۳ مرکز ساماندهی معتادان در مازندران راه اندازی شد

معاون سیاسی امنیتی استاندار مازندران از راه اندازی سه مرکز ساماندهی متکدیان در استان خبر داد.

تیتر ۳: علیرضا یونسی رستمی در حاشیه بازدید از مرکز ساماندهی متکدیان شهرستان آمل در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه در استان مازندران سه مرکز ساماندهی متکدیان داریم، افزود: در شهرستان های ساری، آمل و تنکابن مرکز نگهداری و ساماندهی داریم که این شهرستان ها، مرکز معین شهرهای همجوار خود هستند.

 

وی اظهار کرد: مرکز حیات نو و یا ساماندهی متکدیان با همت شهرداری، بهزیستی و با همکاری و هماهنگی فرمانداری آمل راه اندازی شد که این مهم مایه مسرت و خوشحالی است.

 

معاون سیاسی، امنیتی، اجتماعی استاندار مازندران با اشاره به اینکه متکدیان نیز مانند همه ما انسان و حق زندگی دارند، ادامه داد: وظیفه ما در مرکز نگهداری و ساماندهی رابطه خوب با آنها است  و کسانیکه بد سرپرست هستند نباید ابزار دست دیگران شوند و  باید به بهزیستی سپرده شوند.

 

یونسی رستمی با بیان اینکه کسانی را که مانند کودکان،زنان بد سرپرست پدیده شوم تکدی گری می کنند را دستگاه قضایی و نیروی انتظامی باید برخورد کند، افزود:  از زحمات نیروی انتظامی در سراسر استان تشکر می کنم و کمیته امداد و بهزیستی جزء سازمانهای خدمات رسان می باشند و باید حضورشان جدی تر و پررنگ تر باشد.

 

یونسی با اشاره به اینکه ادارات بهزیستی، کمیته امداد و سازمان تبلیغات باید کارهای فرهنگی انجام دهند، گفت: افرادی که موقتاً به مرکز حیات نو منتقل می شوند کارهای فرهنگی برایشان انجام دهند و یک بسته فرهنگی دراختیار این عزیزان قرار دهند.

 

وی افزود: در رابطه با جمع آوری کودکان خیابانی همت خوبی انجام شد معمولاً این کودکان بچه های طلاق هستند و از داشتن نعمت پدر و مادر محروم هستند و هیچگونه سرپرستی هم ندارند، به همین خاطر بهزیستی متولی این امر بوده  تا آنها را ساماندهی کند.

 

یونسی ادامه داد: اداره بهزیستی و کمیته امداد هفته ای ۲ روز در مرکز جمع آوری متکدیان حضور یابند و نیازمندیهای این مرکز را مورد بررسی قرارداده و آنرا برطرف نمایند.
یونسی گفت: آمار طلاق که یک بلای خانمان سوز است در سطح شهرستان آمل با کاهش مواجه گردید که از همین جا از تلاش و زحمات کلیه دست اندرکاران و مسئولین ذیربط و خصوصاً در رأس آنها فرماندار شهرستان آمل تقدیر و تشکر می کنم.

ارسال دیدگاه

کد امنیتی *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو