کد خبر: 6962

تاریخ انتشار: ۱۳۹۵/۰۶/۰۱ - ۱۴:۰۸

عضو هیات رئیسه نظام مهندسی کشاورزی مازندران خبرداد:

مازندران، استانی با بیش از ۸۰۰۰ بیکار فارغ التحصیل رشته کشاورزی

احمد زیارلاریمی عصر اخرین روز مرداد در نشست خبری با رسانه های گروهی ،تعداد اعضا سازمان نظام‌مهندسی کشاورزی مازندران را ۱۴ هزار و ۷۰۰ عضو در ۱۹ گرایش اعلام کرد...

تیتر۳: احمد زیارلاریمی عصر آخرین روز مرداد ۹۵ در نشست خبری با رسانه های گروهی، گفت :ارتباط نامطلوب صنعت و دانشگاه سبب شده تا فعالیت فارغ‌التحصیلان بخش کشاورزی در بازار کار با سختی مواجه شود.

لاریمی

وی با اشاره به اینکه تعداد اعضا سازمان نظام‌مهندسی کشاورزی مازندران  ۱۴ هزار و ۷۰۰ عضو در ۱۹ گرایش می باشند، افزود: سه هزار و ۵۷۹ نفر عضو  دارای مدرک لیسانس تا دکترای کشاورزی هستند که یک هزارو ۲۰۴ نفر شاغل و دو هزار و ۳۱۳ نفر جویای کار و ۶۲ نفر بازنشسته می‌باشند.

عضو هیات رئیسه نظام مهندسی مازندران بیان داشت : در دانشگاههای مازندران مباحث تئوری بیش از عملی تدریس می‌شود و این امر سبب می‌شود تا دانشجوی کشاورزی برای جذب در بازار کار دچار چالش ‌شود که یکی از  برنامه ها و رسالت‌های سازمان نظام‌مهندسی کشاورزی  ارتقاء سطح کیفی دانش فارغ‌التحصیلان است.

وی افزود:۶۳ درصد فارغ‌التحصیلان دانشگاه‌ها در مازندران معادل ۸ هزار و ۳۰۰ نفر، فارغ‌التحصیل رشته کشاورزی در هستند.

مسئول صدور مجوزهای کشاورزی مازندران عنوان داشت :درهرشهرستان یک دفتر نمایندگی ،صدور مجوزها را انجام می دهد و ۴۶۰ روستا تحت نظر دفتر ساری خدمات دریافت می‌کنند. 

در ادامه وی بابیان این‌ مورد که ۷۰ درصد مردم ساری وابسته به کشاورزی هستند ،گفت: کشاورزی در مازندران مغفول مانده است درحالی که تعاونی‌ها و تشکل‌های خصوصی در حوزه کشاورزی می‌توانند در اجرای پروژه‌ها با دریافت تسهیلات دولتی، اقدام کنند.

زیار لاریمی عنوان داشت :اکثر فارغ‌التحصیلان کشاورزی دوست دارند به فعالیت‌های دولتی مشغول باشند .

عضو هیات رئیسه سازمان نظام مهندسی کشاورزی مازندران  با بیان اینکه تأمین امنیت غذایی از اهم مسائل است که در جهان به آن پرداخته‌شده اما به دلیل نبودن برنامه مدون و چشم انداز راهبردی در حوزه کشاورزی مازندران، استفاده از سموم بی‌رویه در برخی مزارع و حوزه‌های کشاورزی رواج دارد که افزایش بسیاری از بیماری‌های خطرناک در مازندران به خاطرکاربرد این سموم  در محصولات کشاورزی و باغی است ویکی از دلایلی که کشورهای دیگر محصولات کشاورزی و طیور مازندران را خریداری نمی‌کنند استفاده از آنتی‌بیوتیک‌ها در تولید طیور است.

 

ارسال دیدگاه

کد امنیتی *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو