کد خبر: 7013

تاریخ انتشار: ۱۳۹۵/۰۶/۰۲ - ۱۰:۴۹

مدیرکل فناوری اطلاعات مازندران:

۱۵۲۸ روستای مازندران به شبکه اینترنت پرسرعت متصل می‌شوند

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات مازندران گفت: همزمان با هفته دولت و با حضور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، هزار و ۵۲۸ روستای استان به شبکه اینترنت پرسرعت متصل می‌شوند.

تیتر ۳: یدالله طهماسبی صبح امروز در نشستی خبری به مناسبت هفته دولت، اظهار داشت: ۳۲۰ میلیارد تومان برای توسعه زیرساخت‌های ارتباطی مازندران هزینه شده است.

وی افزود: قرار است همزمان با هفته دولت با حضور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، پنجره واحد دولت الکترونیک را افتتاح کنیم.

اینترنت

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات مازندران با اشاره به اینکه هزار و ۵۲۸ روستای استان همزمان با هفته دولت با حضور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات به بهره‌برداری خواهد رسید، تصریح کرد: پروژه امنیت شبکه‌های استان نیز در هفته دولت افتتاح خواهد شد.

طهماسبی با بیان اینکه آموزش‌های تحقیقاتی در زمینه امنیت سایبری و شبکه فناوری اطلاعات از طریق پروژه امنیت شبکه‌های استان اجرایی می‌شود، افزود: تا پایان امسال ۸۰۰ روستای مازندران به اینترنت پرسرعت متصل می‌شود.

وی با اعلام اینکه روستاهای بالای ۳۰ خانوار مازندران تا پایان دولت تدبیر و امید از اینترنت پرسرعت بهره‌مند می‌شوند، گفت: توسعه زیرساخت‌های فناوری اطلاعات و ارتباطات در استان با جدیت انجام می‌شود.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات مازندران با بیان اینکه ظرفیت پوشش اینترنت در استان داریم، افزود: وضعیت اینترنت در استان نسبت به گذشته بهتر شده است.

وی با اشاره به اینکه کمیته ارتقا کیفیت اینترنت در مازندران فعال شده است گفت: به دنبال تقویت پوشش موبایل روستاهای مازندران در مناطق بالادست هستیم.

طهماسبی با بیان اینکه تمام روستاهای قابل افتتاح هفته دولت از طریق اینترنت بی‌سیم به شبکه‌های مجازی تبدیل می‌شوند افزود: زیرساخت‌های توسعه شهر الکترونیک در مازندران فراهم است.

وی با اعلام اینکه اینترنت تری جی و فور جی در استان فعال است، گفت: تمام ادارات استان به شبکه هوشمند فناوری اطلاعات متصل بوده و تمام امکانات برای تبدیل ساری به شهرستان و شهر هوشمند فراهم است.

مدیرکل فناوری اطلاعات و ارتباطات مازندران با بیان اینکه اینترنت ماهواره‌ای در مازندران نداریم، افزود: هنوز تلگرام در استان فیلتر نشده و تصمیم گیرندگان فیلترینگ در کشور است.

وی از آماده‌سازی زیرساخت‌های استان برای تحقق اینترنت ملی است، گفت: با تحقق این مهم تمام ادارات مازندران به شبکه داده ملی دولت متصل خواهند شد.

طهماسبی، تعداد مشترکان تلفن همراه در استان را بیش از ۲ میلیون و ۱۰۰ هزار نفر اعلام کرد و افزود: شبکه زیرساخت فناوری اطلاعات در مازندران فراهم شده است.

ارسال دیدگاه

کد امنیتی *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو