کد خبر: 3412

تاریخ انتشار: ۱۳۹۳/۰۲/۲۲ - ۲۱:۰۱

یک اسرائیلی به جرم روابط تجاری با ایران بازداشت شد

  پایگاه خبری آروتز شوا در خبری مدعی شد تل آویو یک اسرائیلی را به اتهام فروش تجهیزات نظامی به "جمهوری اسلامی ایران" ...

 

‌بنا به درخواست مقامات آمریکایی یک تبعه اسرائیلی ۶۴ ساله در فرودگاه “بن گورین” در سرزمین های اشغالی به اتهام انجام معامله با ایران بازداشت شد .

 

 

پایگاه خبری آروتز شوا در خبری مدعی شد تل آویو یک اسرائیلی را به اتهام فروش تجهیزات نظامی به “جمهوری اسلامی ایران” بازداشت کرده است .

به گزارش  شرق پرس,  باشگاه خبرنگاران به نقل از آروتز شوا نوشت ؛ این پایگاه خبری رژیم صهیونیستی اعلام کرد :‌بنا به درخواست مقامات آمریکایی یک تبعه اسرائیلی ۶۴ ساله در فرودگاه “بن گورین” در سرزمین های اشغالی به اتهام انجام معامله با ایران بازداشت شد .

این سایت اسرائیلی مدعی شد ،‌این فرد از سوی دادگاه فدرال آمریکا و به اتهام صادرات تجهیزات نظامی آمریکایی بدون اخذ مجوز طی سالهای ۲۰۰۰ تا ۲۰۰۴ تحت تعقیب بوده است .

این اسرائیلی ۶۴ ساله همچنین به اقدام علیه امنیت ملی آمریکا و نقض دستور ریاست جمهوری در قبال ممنوعیت تجارت با ایران متهم شده است .

وی هنگام خروج از اسرائیل و در فرودگاه بن گورین بازداشت و هم اکنون در زندانی در تل آویو به سر می برد . به گفته مقامات دادستانی رژیم صهیونیستی این فرد به احتمال فراوان بادرخواست مقامات آمریکایی به واشنگتن منتقل خواهد شد تا در آنجا مورد محاکمه قرار بگیرد . آمریکا اعلام کرده است ظرف ۶۰ روز آینده درخواست استرداد وی راصادر خواهد کرد .

گفتنی است پیشتر نیز رژیم صهیونیستی همکاری هایی از این دست با دولت آمریکا داشته است.

 

/انتهای خبر

ارسال دیدگاه

کد امنیتی *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو