کد خبر: 2370

تاریخ انتشار: ۱۳۹۳/۰۱/۲۵ - ۱۲:۰۱

یونسی: قرار دادن محله عباس آباد نکا بعنوان پایلوت در سطح کشور

  به گزارش شرق پرس، معاون سیاسی امنیتی استاندار مازندران گفت: ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور با توجه به ساماندهی و فعالیت ...

 

یونسی با اشاره به بازسازی و ساماندهی محله پر خطر و آلوده عباس آباد اظهار داشت: علیرغم تراکم جمعیت و پرخطر بودن این محله خوشبختانه با همکاری مدیران در همه حوزه ها و همچنین مشارکت سازمانهای ذینفع ساماندهی محله عباس آباد به خوبی انجام شده است.

 

به گزارش شرق پرس، معاون سیاسی امنیتی استاندار مازندران گفت: ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور با توجه به ساماندهی و فعالیت هایی که در چند ماه اخیر در محله عباس آباد نکا انجام شده به دنبال قرار دادن این محله به عنوان پایلوت مناسب در سطح کشور است.

 یونسی در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان مازندران در سالن اجتماعات فرمانداری نکا با اشاره به بازسازی و ساماندهی محله پر خطر و آلوده عباس آباد اظهار داشت: علیرغم تراکم جمعیت و پرخطر بودن این محله خوشبختانه با همکاری مدیران در همه حوزه ها و همچنین مشارکت سازمانهای ذینفع ساماندهی محله عباس آباد به خوبی انجام شده است.

وی با بیان اینکه همه ما به اندازه ای در شکل گیری منطقه عباس آباد مقصریم ، افزود: باید به بررسی و پیگیری در خصوص شکل گیری این مقوله ی آسیب زا در جامعه بپردازیم چرا که شهرستان نکا به عنوان  مهد عالمان فرهیخته و قم دوم در مازندران جای بسی تعجب داردکه چنین پدیده ننگی را به همراه داشته باشد.

معاون سیاسی امنیتی استاندار مازندران اضافه کرد: باید با آسیب شناسی صحیح ، تدابیر انجام شده و نقد و بررسی سریع به این مقوله مانع از شکل گیری عباس آبادهای دیگر در سطح استان و کشور شویم.

یونسی با بیان اینکه ساماندهی عباس آباد نتیجه متحد بودن و هم پیمانی ارگان ها با مردم است ، تصریح کرد:تجربه عباس آباد به همگان نشان داد اگر گروهی باهم متحد و هم پیمان باشند می توانند براحتی مشکلات و مفاسد اجتماعی را از بین برده و اثرات درخشانی را برای جامعه رقم زنند.

ساماندهی عباس آباد جمعیت شناسی را رقم زد

وی یکی از مزایا و منافع ساماندهی محله عباس آباد نکا را جمعیت شناسی این منطقه برشمرد ، چراکه تا قبل از ساماندهی و بازسازی کوی مهرگان مشخص نبود چند نفر معتاد، غیر معتاد ،بی سرپرست و افغانی بودند.

یونسی ادامه داد: طبق آمار  و ساماندهی انجام شده در محله عباس آباد مشخص شد ۳۴ کودک بی سرپرست و بدسرپرست ،۲۴خردسال فاقد شناسنامه و همچنین ۶ نوزاد افغانی در این محله زندگی می کردند.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه اکثر مردم این منطقه مشکل معیشتی داشتند ، بیان کرد: با ساماندهی این محله افرادی که ماهیت شخصی آنها شناخته شده بود تحت نظارت بهزیستی قرار گرفته و بسیاری از مشکلات از قبیل درآمد و بیکاری برطرف شده است.

معاون سیاسی امنیتی استاندار مازندران گفت: کادر درمانی محله عباس آباد نکا افزایش یابد تا به مسائل و مشکلات بهداشتی مردم این منطقه بهتر رسیدگی نمایند.

یونسی با اشاره به سیاست های وارد شده به منطقه عباس آباد اظهار کرد: سیاست های ما در مبارزه با مواد مخدر جدا از کارهای عمرانی ، فرهنگی ، اجتماعی در سطح استان نیست به همین دلیل بر این امر سیاست های جدید وجدی وارد شده چرا که این مقوله آسیب زا اگر در هرشهری ورود پیدا کند چیزی جز ننگ ، بدبختی ، و شرارت عاید آن نخواهد شد.

وی افزود: امروز سازمان هایی در سطح بین الملل وجود دارند که می خواهند با گسترش و ترانزیت مواد مخدر با نظام جمهوری اسلامی ایران مبارزه کنند.

یونسی با اشاره به اینکه جمهوری اسلامی ایران تنها حکومتی است که پرچم حریت و اسلامیت را علم کرده ، تصریح کرد: تاریخ بعد از انقلاب اسلامی نشان داد در کل جهان هیچ کشوری را به اندازه کشور ما زجر ندادند و با مطرح کردن فتنه ها در برهه های زمانی مختلف و تدارک جنگ سخت ونرم به هر طریقی مانع از پیشرفت های علمی و هسته ای در کشور شدند اما روحیه مقاومت مردم و پیروی از ولایت سبب بیمه شدن کشور در برابر این رویدادها شد.

مواد مخدر مقوله ی داخلی نیست

معاون سیاسی امنیتی استاندار مازندران با بیان اینکه مواد مخدر امری داخلی نیست ، متذکر شد: مقوله ی مواد مخدر بحثی خارجی در پیچیده ترین شکل ممکن می باشد که حمایت مردمی را می طلبد.

یونسی اذعان داشت: باید فرد معتاد و قاچاقچی  مواد مخدر به عنوان پدیده پلید در بین آحاد جامعه معرفی شود تا مردم بتوانند با این پدیده و فکر شوم مبارزه کنند.

وی در ادامه تاکید کرد: سیاست مبارزه با مواد مخدردر جامعه به سمت و سوی مردمی شدن پیش رود در واقع باید به سیاست های مردمی در سطح کشور تبدیل شود .

دولت یازدهم دولت برندگان است

یونسی دولت حاضر را دولت برندگان دانست چراکه مردم با گوش به فرمان بودن مقام معظم رهبری به ندای ایشان لبیک گفته و در عرصه ها حضور یافتند همچنین مسئولین هم باید با عملکردهای مناسب به نوبه ی خود به دولت کمک کنند.

این مقام مسئول با بیان اینکه مقام معظم رهبری با اشاره به شناخت مردم بحث اقتصاد مقاومتی را مطرح کردند ، افزود: شهرستان نکا با اشاره به منابع صنعتی زمینه های اقتصادی مناسبی را برای استان و کشور فرام می کند که باید به درستی از این فرصت ها استفاده شود.

معاون سیاسی امنیتی استاندار مازندران درادامه دریا را از دیگر حوزه های اقتصادی موثر در کشور دانست که با استفاده بهینه از این منبع خدادای فرصت های شغلی و اقتصادی برای استان رقم خواهد خورد.

وی همچنین سرلوحه قرار دادن عزم ملی با مدیریت جهادی را شکوفایی فرهنگ ، روح معنویت ، وشکوفایی همه فظیلت ها و ارزش های جامعه برشمرد

لزوم جمع آوری خرده فروشان مواد مخدر

یونسی با اشاره به جمع آوری خرده فروشان مواد مخدر و معتادان در سطح شهرستان بیان داشت: بسیاری از سرقت ها در شهر و روستاها به وسیله معتادان و خرده فروشان مواد در شهرستان است که باید با این آسیب اجتماعی برخورد جدی صورت گیرد.

وی مرکز جمع آوری معتادان قاجارخیل را یکی از بهترین مرکز جمع آوری معتادان  در کشور دانست و همچنین تصریح کرد: مرکز جمع آوری معتادان قاجارخیل با ظرفیت۴۲۰ نفر معتاد با خدمات دهی رایگان به عنوان بهترین مرکزکشور در جهت مداوای معتادان شناخته شد.

معاون سیاسی امنیتی استاندار مازندران در خصوص تسریع در روند بازسازی و ساماندهی پروژه های عباس آباد متذکر شد: آموزش و پرورش تا پایان شهریور ملزم به اتمام ساخت مدرسه ۶ کلاسه کوی مهرگان است ، همچنین شهرداری تا پایان اردیبهشت پروژه ی تفریحی احداث پارک را باید به پایان برساند .

یونسی در خصوص تعیین و تکلیف احداث مسکن اهالی منطقه عباس آباد بیان کرد: تا۲۰ اردیبهشت ماه سال جاری باید آن دسته از افرادی که فاقد منزل مسکونی می باشند برایشان منزل مسکونی فراهم و هزینه بهای اجاره این افراد مشخص شود.

وی در خصوص اتمام سوله ورزشی توسط سپاه ناحیه نکا خاطرنشان کرد: سوله ورزشی توسط سپاه ناحیه نکا با مساح۵۰۰ متر مربع تا پایان خرداد ماه سال جاری قابل بهره برداری می باشد./مهر

 

/انتهای خبر

 

 

 

 

ارسال دیدگاه

کد امنیتی *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو