کد خبر: 3768

تاریخ انتشار: ۱۳۹۳/۰۳/۰۳ - ۱۲:۲۶

یوسفیان ملا: دست بانکها و بدهکاران در یک کاسه است

شرق پرس: عضو کمیسیون برنامه درباره نحوه وصول مطالبات معوق کلان بانکی، گفت: برای وصول مطالبات معوق بانکی کمبود قانون نداریم و بانکها ...

 

عزت الله یوسفیان ملا ، بودجه و محاسبات مجلس با تاکید بر اینکه دست مدیران بانکی با بدهکاران کلان دریک کاسه است، گفت: ممکن است برخی از مدیران نیز با بدهکاران کلان بانکی در یک کاسه نباشد اما عافیت طلب باشند و نخواهند با سابقه ۲۰ ساله خود را با کسانی درگیرکنند که با پشتوانه وام های کلان گرفته اند.

شرق پرس: عضو کمیسیون برنامه درباره نحوه وصول مطالبات معوق کلان بانکی، گفت: برای وصول مطالبات معوق بانکی کمبود قانون نداریم و بانکها لوازم قانونی کافی برای برخورد با بدهکاران کلان بانکی را دارند.

نماینده مردم آمل و لاریجان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بانک‌ها نمی خواهند با بدهکاران کلان بانکی برخورد کنند، گفت: دست بدهکاران کلان بانکی با بانکها در یک کاسه است و تا وقتی اینگونه باشد قانون اجرا نمی شود.

او با بیان اینکه با قوانین موجود می توان مطالبات کلان بانکی را وصول و به بخش تولید کمک کرد،‌ گفت: ممکن است برخی از مدیران نیز با بدهکاران کلان بانکی در یک کاسه نباشد اما عافیت طلب باشند و نخواهند با سابقه ۲۰ ساله خود را با کسانی درگیرکنند که با پشتوانه وام های کلان گرفته اند.

این عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس درباره طرح های جدیدی که نمایندگان برای برخورد با بدهکاران کلان بانکی آن را دنبال می کنند، گفت: عطف به ما سبق کردن این قوانین سخت است هرچند که اگر تصویب هم شود ممکن است اجرا نشود.

یوسفیان ملا درباره اعلام اسامی دانه درشتها و تاثیر آن برامنیت سرمایه گذاری با تاکید بر اینکه اعلام اسامی در افزایش امنیت سرمایه گذاری موثر خواهد بود، گفت: اگر سرمایه گذاری بخواهد میلیاردها تومان از پول مردم را برای سالها بلوکه کند همان بهتر که سرمایه گذاری نکند چرا که با بلوکه کردن سرمایه های مردم به آنها خیانت می کند.

گفتنی است دو روز پیش معاون نظارتی بانک مرکزی با بیان اینکه ۵۰ گروه یا شرکت مرتبط به هم، ۳۳ درصد مطالبات معوق را به خود اختصاص داده‌اند، افزود: ۲۰۰ بدهکار بزرگ ۵۵ درصد را به خود اختصاص داده‌اند و ۳ نفر نیز بالای یک هزار میلیارد تومان به بانک ها بدهی دارند .۴۸ درصد بدهکاران نیز معادل ۱۳۱ مشتری ، بالای هزار میلیارد ریال به نظام بانکی بدهکارند.

خانه ملت

 

/انتهای خبر

ارسال دیدگاه

کد امنیتی *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو