کد خبر: 13285

تاریخ انتشار: ۱۳۹۵/۰۸/۲۲ - ۱۴:۵۵

یادواره شهدای مدافع حرم مازندران در نکا برگزارشد

تیتر 3 » یادواره شهدای مدافع حرم مازندران با حضور مسئولان، خانواده شهدا و ایثارگران و آحاد مختلف مردم در نکا برگزار شد.

شهدای مدافع حرم

به گزارش تیتر ۳ » حجت‌الاسلام علی شیرازی در یادواره شهدای مدافع حرم مازندران و یادواره شهدای حاجی محله نکا با اشاره به اینکه اگر این دل بخواهد خانه حق و عشق به ولایت و خدا باشد، باید محبت اهل بیت(ع) در این دل وارد شود؛ یعنی محبت پنج تن را در دل داشته باشد که این یک روی سکه است، عنوان کرد: باید از دشمنان ائمه اطهار(ع) دوری کرد؛ همان کسانی که احساس حق را مورد هجمه قرار دادند و اساس باطل، گناه و طغیان را پایه‌ریزی کردند.

وی با بیان اینکه هم باید عشق به حسین(ع) در دل زنده شود و هم برائت از یزید و یزیدیان، پیرو امام حسین(ع) زیر پرچم حسین(ع) سینه می‎زند و وقتی زیر این پرچم قرار می‌گیرد به حسین می‌گوید من سرباز تو هستم. آمدم تحت ولایت تو قرار بگیرم هر آنچه تو دستور بدهی من عمل می‌کنم، افزود: همین دو عاملی که عزت را برای حسینیان به وجود آورد و این راه را ترسیم کرد که عزت یافتن جز در پرتو نهضت عاشورا و حرکت زیر سایه رهبری جامعه دینی امکان‌پذیر نیست.

شیرازی با تاکید بر اینکه هنر ملت ما این بود و این درس را خوب یاد گرفتند و مثل مردم عصر عاشورا نبودند، بلکه با تمام وجود تسلیم رهبر جامعه اسلامی شدند تا انقلاب به ثمر نشست، بیان کرد: وصل شدن ملت به امام عاشورا و ایستادگی در مقابل سفیانیان، عامل عزت این ملت است و همین فکر و فرهنگ برای دفاع از انقلاب و جمهوری اسلامی ایران این ملت را پشت سر ولایت قرار داد.

مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه قدس افزود: امام راحل در جنگ هشت ساله و قبل از شروع جنگ تحمیلی در ماجرای کردستان فرمان حرکت را صادر کرد، به ملت ایران در جنگ هشت ساله فرمودند: هر کسی می‌تواند باید به جبهه برود، ملت ایران همین مردم خونگرم استان مازندران هشت سال نیروهای خود را، فرزندان‌شان را به میدان جنگ فرستادند و لشکر ۲۵ کربلا مملو از خاطرات مردم ولایت‌مدار این خطه در تاریخ جنگ هشت ساله است که مردمی که از هستی خانه و خانواده و دنیای خود گذشتند و برای بقای دین جان دادند.

این مسئول تاکید کرد: دیگر حادثه‌ای مثل عاشورا تنها در زندگی این ملت تبیین نمی‌شد که بگوییم یک حادثه‌ای اتفاق افتاد که در آن علی اکبرها، قاسم‌ها و … حاضر شدند و اعلام کردند: یا حسین(ع) اگر هفتاد بار قطعه قطعه شویم، دست از حمایت شما بر نمی‌داریم.

وی افزود: این حادثه محدود به عاشورا نبود و تاریخ اسلام مملو از این حادثه‌ها است، از این نمونه‌ها در لشکر ۲۵ کربلا و لشکرهای هشت سال بسیار داشتیم، همین عشق به حسین دل رزمندگان ما را منور کرده بود و حاضر بودند در این راه جان فدا کنند.

مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه قدس با اشاره به اینکه پدر شهید افراسیابی ۵ فرزند خود را در این راه فدا کرد، گفت: وقتی دل به عاشورا وصل شود و حب اهل بیت(ع) بر دل ها حاکم شود، زیر چتر ولایت قرار می‌گیریم؛ انسان‌های متعالی حاضرند برای بقای دین همه هستی خود را فدا کنند تا دین بماند و پرچم اسلام در جهان در اهتزاز باشد.

وی بیان کرد: ۳۸ سال از تشکیل این نظام می‌گذرد، دشمنان برای مقابله با این انقلاب و مردم مانده‌اند که چه کار کنند، این مردم وصل به خدا هستند.

حجت‌الاسلام شیرازی در ادامه اظهار داشت: بعد از جنگ هشت ساله تا امروز اینطور نبود که باب شهادت بسته باشد، امروز این درب بازتر شده است بعد از جنگ این ملت قربانی داد. در این چند سال اخیر بعد مقابله با تروریست برای دفاع از مردم و حریم اهل بیت(ع) مطرح شد، یک‌بار دیگر ملت ایران درخشیدند و در میدان شهادت طلبی، جهاد و مبارزه با استکبار و دفاع از حریم و حرم اهل بیت(ع) – زینب کبری از خود مردانگی نشان دادند.

وی تصریح کرد: دیروز مرزهای ما درگیر جنگ بود، شهرهای ما درگیر جنگ بود، شهرهای ما بمباران می‌شد، اما امروز جنگ در ایران نیست، دیروز علما و در رأس همه امام راحل و مسئولین همه مردم را تشویق می‌کردند وارد میدان جنگ شوند، اما امروز کسی فرمان حرکت نداد خیلی‌ها مراجعه می‌کنند تا داوطلبانه اعزام شوند و این جوانان التماس به رفتن می‌کنند و می‌گویند به سوریه و عراق بروند تا شهید شوند.

مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه قدس ادامه داد: مقام معظم رهبری در دیدار جمعی از خانواده شهدای حرم فرمودند: من به همه شهدا علاقمندم و عشق می‌ورزم، اما به شهدای حرم علاقه و ارادت ویژه دارم. علت هم این است در دوران جنگ امام راحل و «ما»ها مردم را تشویق به رفتن به جبهه می‌کردیم، اما امروز کسی تشویق نمی‌کند و مردم ملتمسانه خواهان رفتن به جنگ با گروه‌های تکفیری هستند.

وی تصریح کرد: سال ۵۸ و ۵۹ در جنگ کردستان سر پاسداران و علما را با موزاییک می‌بریدند، اما الان با شمشیر سر می‌برند و به این فجایای کثیف استکبار و داعش همچنان ادامه می‌دهند، اما بدانند جوانان و ملت ایران زیر پرچم ولایت سینه می‌زنند و اگر قطعه قطعه شوند دست از ادامه مسیر انقلاب بر نمی‌دارند.

وی در ادامه سخنانش گفت: آنهایی که تصور می‌کنند ملت ایران خسته می‌شوند کور خوانده‌اند، چرا که حقیقت ملت ایران این است. جوانان تاریخ انقلاب را مطالعه کنند و بدانند چه وضعی سر آزادگان ما درآوردند. بعضی‌ها مثل سرلشگر لشگری ۲۰ سال در زندان صدام بود، با انواع شکنجه‌ها مواجه شدند، دست و سرهاشان شکسته می‎شد و شلاق می‌خوردند، اما دست از همت برنداشتند.

وی تصریح کرد: همین جانبازان ۳۰، ۳۵ سال با ویلچر زندگی کردند، چه کسی گفته است با آمریکا سازش کنیم، آمریکا شیطان بزرگ است، در جنگ دیروز کلاشینکف نداشتیم که بخواهیم اهواز را حفظ کنیم و دشمن در ۱۰ – ۱۵ کیلومتری اهواز مستقر شده بود. امروز در دنیا نزدیک ۶ سال تمام قدرت‌های استکباری و تروریست‌ها نتوانستند جبهه مقاومت و سوریه را بشکنند.

مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه قدس بیان کرد: داعش دو سال و نیم در سوریه می‌جنگد، در یک ماه اخیر ۲ هزار کیلومتر مربع از اطراف موصل آزاد شد. علی‌رغم فشاری که قدرت‌های استکباری گذاشتند و از داعشی‌ها حمایت تسلیحاتی کردند و علیه ایران وارد گود شدند، عراق را نتوانستند شکست دهند. این نشان از قدرت جمهوری اسلامی ایران است.

وی گفت: لبنان و یمن را ببینید این قدرت ایران است. ترامپ وضعی را در آمریکا ترسیم کرد و آمریکا دیگر آمریکای سابق نیست، چرا که آبرویش رفته است.

مسئول نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه قدس در پایان یادآور شد: جنگ سیاسی و فرهنگی و فساد رفت و این افول آمریکا را نشان می‌دهد. آنها که تاریخ را تا ۲۰۲۰ معرفی می کردند، اکنون آن را به ۲۰۳۰ تغییر دادند! و این پایان صحنه است که باید گفته شود «ان الباطل کان زهوقا» و آمریکا خودش را نمی‌تواند حفظ کند.

ارسال دیدگاه

کد امنیتی *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو