کد خبر: 8800

تاریخ انتشار: ۱۳۹۵/۰۷/۰۴ - ۱۱:۲۳

یادداشت روز/لرزه های مداوم در ساختمان سفید استانداری مازندران

برکنار می شوند/ابقا می شوند/ در استانی دیگر عزیز می شوند

در طی یک ماه گذشته استانداری مازندران شاهد چند تغییر در سمتهای مختلف بود. در ابتدای امر سرپرست مدیر کل حراست استانداری معرفی می شود ....

اختصاصی تیتر ۳: در طی یک ماه گذشته استانداری مازندران شاهد چند تغییر در سمتهای مختلف بود. در ابتدای امر سرپرست مدیر کل حراست استانداری معرفی می شود و در حالی که امیدها بر آن بود با آمدن مردی بی حاشیه و مدیری شایسته در این سمت ،حراست استانداری مازندران در ماههای مانده به انتخابات روز های خوبی را سپری کند در طی دو هفته و در آخرین روزهای شهریور  با اعلام  حکم استاندار ، سید جواد موسوی  بر کرسی مدیر کلی حراست استانداری می نشیند .

 

در اثنای این تغییرات و در همین کش و قوس های مدیریتی زمزمه های بیشتری از تغییرات به گوش می رسد!! زمزمه هایی که استانداری مازندران را در آستانه زلزله عزل و نصب ها قرار می دهد.

 

ابوذر قربانی به عنوان رئیس مرکز برنامه ریزی، نوسازی و توسعه فناوری اطلاعات استانداری مازندران منصوب شد . خبری که در ۲۸ شهریور ماه در خروجی پایگاه اطلاع رسانی استانداری قرار گرفت. خبری که ارزش خبری آن در عرض ۲۴ ساعت تحت الشعاع یک انتصاب دیگر قرار می گیرد. لیلا واثقی به عنوان مدیر کل دفتر جذب و حمایت از سرمایه گذاری استانداری مازندران منصوب شد . واثقی که بیش از یکسال از فعالیتش به عنوان مدیرکل دفتر هماهنگی امور اقتصادی و بین الملل استانداری می گذشت در سونامی تغییرات استانداری از یک صندلی بر صندلی دیگر نشست!!

 

اما صدای این تغییرات زمانی مهیب تر می شود که خبر برکناری یکی از موفق ترین مدیران استانداری روی خروجی رسانه های خبری شمال کشور نقش می بندد!! موسس شورای اصلاح طلبان استان جایگزین مدیری که تنها نماد اعتدال دز استان بود می شود !! جعفری قمی با حکم استاندار بر کرسی مدیر کلی سیاسی ، انتخابات و تقسیمات کشوری استانداری مازندران تکیه زد و مهرداد ابراهیمی در شب عید غدیر خانه نشین شد.

 

هنوز شیرینی حکم استانداری بر دهان قمی مزه نکرده بود که خبری دیگر از آشفته بازار تغییرات استانداری مازندران به گوش رسید: مهرداد ابراهیمی ابقا شد!!

۴۸ ساعت پس از این عزل و ابقا شدنها چند خادم دیگر مردم مازندران این صندلی ان صندلی می شوند: حسن خیریانپور، معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار مازندران یحیی روحی به عنوان معاون برنامه ریزی ، نوسازی و تحول اداری مرکز برنامه ریزی، نوسازی و توسعه فناوری اطلاعات، هادی عزیزی کوتنایی، به عنوان معاون اطلاعات و امنیت شبکه مرکز برنامه ریزی، نوسازی و توسعه فناوری اطلاعات و سید رحیم بخشی چوب بستی، به عنوان معاون مدیر کل دفتر جذب و حمایت از سرمایه گذاری استانداری مازندران منصوب می شوند.

تغییرات شتابزده ای که گویا داد نمایندگان مجلس را هم در آورده است.انتصاب بابلی ها به جای مردان ساروی !! انتصاب یک احمدی نژادی به جای یک مدیر با تدبیر !! انتصاب نفرات به جای یکدیگر !!

 

حال  این سوال در ذهن تداعی می گردد در کمتر از ۸ ماه مانده به مهمترین ماراتن سیاسی کشور آیا این تغییرات صرفا یک بازی سیاسی جهت سنگین کردن کفه ترازو به نفع ربیع فلاح است؟! اگر چنین هست آیا این تغییرات بی حساب و کتاب می تواند منتقدان سیاست بلد را قانع کند؟! چه تدبیر ی پشت این سونامی و امدن و رفتن هاست؟! آن هم در جایی که بیشترین انتقاد منصوب به امورات دیگر است اما همچنان یکی از مدیران کل استانداری که نتوانسته جامعه منصوب به خود را راضی نگه دارد تقدیر می شود، تشویق می شود و قرص و محکم در سمت خود باقی می ماند!!

 

استانداری مازندران درحالی دست به این اقدامات غافلگیر کننده زده است که هنوز پس از گذشت بیش از سه سال از روی کار آمدن دولت اعتدال  که بیشترین آرا را در استان مازندران کسب نمود ، بسیاری از خواسته های مردمی مغفول مانده است و غالب انتظارات بخش اقتصادی استان توسط استانداری برآورده نشده است که مهمترین ان عدم تعیین یک منطقه آزاد تجاری در استان بوده است.

 

در حالی که نخبگان سیاسی استان به استانهای همجوار کوچ می کنند و دیگران از هوش مدیریتی آنان سود می برند ، گویا رفت و برگشتهای استانداری و از این صندلی بر صندلی دیگر نشستن همچنان ادامه دارد…

 

ارسال دیدگاه

کد امنیتی *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو