کد خبر: 74049

تاریخ انتشار: ۱۳۹۷/۰۸/۲۷ - ۱۶:۰۴

معرفی یک اثر

گنجینه تاریخ ورزش کشتی آزاد ایران از المپیک لندن ۱۹۴۸ میلادی تا سیدنی ۲۰۰۰ میلادی

تیتر 3:سطح فرهنگ جامعه نسبت به یک پدیده اجتماعی ارتقا نمی یابد مگر این که صاحبان قلم و اندیشه ، در رو شن شدن و ...

تیتر ۳:سطح فرهنگ جامعه نسبت به یک پدیده اجتماعی ارتقا نمی یابد مگر این که صاحبان قلم و اندیشه ، در رو شن شدن و تبیین آن همت گمارند. باید پذیرفت که تربیت بدنی و ورزش از جهت علمی و اشاعه آن تا حدی مهجور مانده است!

اما هستند عالمانی که با مفهوم علم و تعهد انسی دیرینه دارند.بدیهی است برای رسیدن به هدف غایی ، لزوم ایجاد انسجام در بین فرهیختگان و ترغیب آنان الزام آور است.

نیک می دانیم که تربیت بدنی و ورزش ابعاد گوناگونی دارد . کسب و تحصیل مهارت های حرکتی به منظور تضمین سلامت و سپس پیش گرفتن از دیگری ، مفهوم قهرمانی را تداعی می نماید.

یقین دارم در کشور عزیز ما هستند کسانی که برای تنویر افکار عمومی از طریق رسانه و انتشار کتب سودمند از تمامی فرصت ها استفاده می کنند.

آقای حسن وقایعی قهرمان کشتی فرنگی کشور از جمله پیشکسوتان قابل اعتباری است که توانست کتابی تحت عنوان “گنجینه تاریخ ورزش کشتی آزاد ایران” از سال ۱۹۴۸ المپیک لندن تا سال ۲۰۰ میلادی را تدوین نماید و پس از مدت ۲۱ سال چنین گنجینه ای را ارائه نماید.

این کتاب حاوی نکات آموزشی پندآمیز و خاطرات بزرگان کشتی است که برای اولین بار در تاریخ ورزش کشور به رشته تحریر درآمده است.

قابل گفتن است در طی سال های دراز مسابقات کشتی آزاد المپیک ،جهانی ، جام جهانی ، امیدهای جهان ، جام های بین المللی ، ارتش های جهان، دانشجویان جهان، انتخابی تیم ملی ، قهرمانی کشور ، مسابقات دوستانه تیم به تیم با کشورهای مختلفو نیز مسابقات قهرمانی اروپا و پان آمریکن را در برمی گیرد.

اما آنچه مورد نظر من است ، رسانه ها به لحاظ رسالتی که دارند می تواندد برای چاپ این اثر ارزنده نقش ایفا نمایند و قطعا جامعه شریف کشتی مرکز استان در این مورد خاص ، وظیفه تاثیرگذاری دارند. نکته قابل توجه این است که شخص نگارنده ، هیچ گونه توقعی از جنبه های مالی و ندارد و امال و آرزوهای او انتشار این کتاب است و بس….

 

به  قلم استاد سبحانی /  همولایتی

دیدگاه بسته شده است.

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو