کد خبر: 4940

تاریخ انتشار: ۱۳۹۳/۰۴/۰۸ - ۱۵:۲۸

گفتگوی تلفنی امیر قطر و رئیس جمهور ایران

  شرق پرس- سایت ریاست جمهوری ایران نوشت: حسن روحانی در تماس تلفنی امیر قطر با وی، ضمن تبریک فرارسیدن ماه مبارک رمضان ...

 

 

 حجت الاسلام روحانی, در گفت‌و‌گوی تلفنی امیر قطر ضمن تأکید بر ضرورت همکاری کشورهای منطقه در مبارزه با تروریسم و ناامنی گفت: امیدوارم تروریست‌ها اراده قاطع دولت‌های مسلمان منطقه را در مقابله با تروریسم درک کرده و بدانند که عصر ما عصر آدم‌کشی و تروریسم نیست.

 

شرق پرس- سایت ریاست جمهوری ایران نوشت: حسن روحانی در تماس تلفنی امیر قطر با وی، ضمن تبریک فرارسیدن ماه مبارک رمضان و آرزوی برقراری صلح و امنیت در سراسر جهان اسلام، تحولات منطقه را مورد اشاره قرار داد و گفت: ایران و قطر با همکاری همدیگر می‌توانند در برقراری صلح و ثبات در منطقه تلاش‌های سازنده‌ای داشته باشند.
 
وی با ابراز تأسف از ناامنی‌های موجود در کشورهای منطقه از جمله عراق، اظهار کرد: موضوع و مسأله افراط‌گری و تروریسم معضل بزرگی برای همه کشورهای منطقه است و برای اینکه مردم مسلمان منطقه از این معضل رهایی یابند، باید همه مسلمانان دست به دست هم داده و با هم همکاری کنند.
 
رئیس‌جمهور کشورمان همچنین تاکید کرد: کشورهای منطقه برای ایجاد ثبات و آرامش از طریق گفت‌وگو، برادری و دوستی، باید همدیگر را یاری و کمک کنند.
 
روحانی با تاکید بر اینکه “گسترش تروریسم در منطقه صرفاً به نفع صهیونیست‌ها و دشمنان جهان اسلام است”، گفت: آماده‌ایم با همه کشورهای دوست و برادر خود در منطقه برای مبارزه با معضل بی‌ثباتی و ناامنی دست به دست هم داده و صلح و آرامش را به منطقه حساس خود بازگردانیم.
 
امیر قطر: حوادث تروریستی به نفع دشمنان ما در منطقه است

 
امیر قطر نیز در تماس تلفنی خود با تبریک حلول ماه مبارک رمضان با تأکید بر اشتراک نظر خود با رئیس‌ جمهوری اسلامی ایران در خصوص مسائل و بحران‌های موجود در منطقه‌، گفت: ما تروریسم و آدم‌کشی را محکوم می‌کنیم و باید دست به دست هم داده و تروریسم و آدم‌کشی را به هر دلیلی باشد، از بین ببریم.
 
شیخ تمیم بن حمد بن خلیفه آل ثانی خاطرنشان کرد: همه ما باید در مقابله با تروریسم با یکدیگر همکاری کنیم زیرا بحران فعلی، بسیار خطرناک است و ادامه و گسترش آن به ضرر همه ما در منطقه خواهد بود.
 
وی تأکید کرد: دشمنان امت اسلامی هستند که از تروریسم و این بحران‌ها بهره می‌برند؛ بنابراین ضرورت دارد با یکدیگر همکاری کنیم و برای جلوگیری از گسترش بحران و فتنه در منطقه دست به دست هم دهیم و امروز این مسئولیت همه ما سیاستمداران است.

 

/انتهای خبر

 

ارسال دیدگاه

کد امنیتی *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو