کد خبر: 7985

تاریخ انتشار: ۱۳۹۵/۰۶/۱۹ - ۲۳:۲۹

آغاز هفته پنجم لیگ برتر

گسترش فولاد ۰ سیاه جامگان ۱ / نفت تهران ۲ نفت آبادان ۱

تیتر 3 : از سری رقابت های لیگ برتر جام خلیج فارس هفته پنجم امروز 2 دیدار برگزار شد که تیم های نفت تهران و سیاه جامگان بر حریفان خود غلبه کردند.

نفت

تیتر ۳ :

گسترش فولاد ۰ – ۱ سیاه جامگان

تک گل این مسابقه روی یک ضدحمله در دقیقه ۳+۹۰ و با ضربه‌ای از روی سر فرناندو دخسوس به ثمر رسید تا سیاه‌جامگان دومین برد این فصل را به دست بیاورد و ۸ امتیازی شود. گسترش هم در ادامه نتایج ضعیف دومین شکست این فصل را نیز کسب کرد و ۳ امتیازی باقی ماند.

هفته پنجم لیگ شانزدهم، جمعه ۱۹/۰۶/۹۵، ساعت ۱۷:۳۰، ورزشگاه بنیان دیزل تماشاگر : ۲۰۰ نفر
داور: حمید حاج ملک        کمک ها: محمدرضا منصوری، اسد حاج محمد

گسترش فولاد:

فرناندو دخسوس، مرتضی اسدی، سید محسن حسینی، مسعود ابراهیم زاده، بابک حاتمی ، مگنو باتیستا، مصطفی اکرامی، محمدرضا خلعتبری(۸۵ علی ارجمندیان)، محمد امین درویشی(۶۷ یوسف سیدی)، داریوش شجاعیان و لوسیانو پریرا
سرمربی: فراز کمالوند

سیاه جامگان:

محمد ناصری، محمدرضا خانزاده، میثم حسینی، محسن آقایی(۴۶ مصطفی احمدی)، رضا شربتی، حسین بادامکی(۴۶ سعید دقیقی)، پیام ملکیان، ایوب کلانتری، حمیدرضا علی عسگری، رضا درویشی و عباس عسگری(۸۱ روح الله سیف اللهی)
سرمربی: فرهاد کاظمی

اخطار

رضا شربتی(۳۶) از سیاه جامگان

شرح گل

صفر  ۱ (سیاه‌جامگان): در دقیقه ۳+۹۰ روح‌الله سیف‌اللهی بازیکن تعویضی سیاه‌جامگان با فراری به پشت مدافعان در موقعیتی خوب صاحب توپ شد و با یک ضربه نرم توپ را به درون دروازه گسترش فرستاد و باعث پیروزی تیمش در آخرین ثانیه‌های بازی شد.

اتفاق ویژه:

روح‌الله سیف‌اللهی وینگر سرعتی سیاه‌جامگان که در پی مشکلات ابتدای فصل در آستانه جدایی از این تیم قرار داشت، با بازگشت به موقع به جمع شاگردان فرهاد کاظمی در این بازی حساس خارج از خانه عالی کار کرد و با استفاده از غفلت مدافعان حریف دومین پیروزی فصل را برای تیمش به ارمغان آورد.

بهترین بازیکن:

محمدرضا خانزاده مدافع سیاه جامگان فصلی تازه در فوتبال خود را تجربه می کند. او امروز هم از بهترین های زمین بود و بارها مقابل شجاعیان و خلعتبری دروازه با نجات داد. همچنین محمد ناصری دروازه سیاه جامگان هم خوب کار کرد. این در حالی است که ستاره‌های گسترش کماکان پایین‌تر از حد انتظار بازی می‌کنند.\

شرح بازی:
یکی دیگر از نتایج عجیب فوتبال افتاد و در حالی که گسترش فولادی ها موقعیت های زیادی برای گلزنی داشتند این تیم سیاه جامگان بود که توانست با هوشیاری به پیروزی برسد.
همانطور که قابل پیش بینی بود بازی با حملات گسترشی ها آغاز شد و این تیم از همان دقایق ابتدایی حملات خود را روی دروازه مشهدی ها آغاز کردند و با حرکات هجومی خلعتبری و پریرا و پوشش دیگر بازیکنان این تیم به دنبال باز کردن دروازه حریف خود بودند اما هر بار به دلایلی موفق به این کار نشدند، البته سیاه جامگان نیز که تلاش داشت نیمه اول را با تساوی به پایان برساند چشم به ضدحمله های خود و حرکات درویشی داشت و بدش نمی آمد تا در این میان بتواند دروازه خسوس را نیز باز کند که البته در این میان چند بار هم موفق به خطرسازی روی دروازه حریف شد.
در نهایت نیمه اول با حملات بی وقفه گسترش فولادی بدون گل به اتمام رسید و مدافعان و دروازه سیاه جامگان را باید موفق ترین بازیکنان حاضر در میدان دانست که عملکرد موفقی داشتند و مانع از گلزنی حریف شدند.
اما در نیمه دوم بازی برخلاف نیمه اول با تعادل بیشتری آغاز شد و دیگر از حملات چپ و راست گسترشی ها خبری نبود، در این نیمه دو تیم بیشتر در میانه میدان حضور داشتند، هرچند در بین دو تیم گسترشی ها بیشتر از حریف خود چشم به گلزنی داشتند اما مدافعان سیاه جامگان و در راس آنها خانزاده به همراه محمد ناصری توانستند با هوشیاری از دروازه تیم شان دفاع کنند. تبریزی ها در دقایق پایانی بازی یکی دو فرصت را برای گلزنی از آن خود کردند اما نتوانستند از آنها سودی ببرند تا اینکه تعویض طلایی فرهاد کاظمی کار خود را کرد و روی پاس کلانتری، سیف اللهی توانست گلی ارزشمند را به ثمر برساند تا مشهدی ها سه امتیازی شیرین را از آوردگاه پنجم خود کسب کنند.
حالا این تیم ۸ امتیازی توانست خود را به جمع تیم های بالای جدول برساند و گسترش فولادی ها کماکان ۳ امتیازی باقی ماندند.


نفت تهران ۲ – نفت آبادان ۱

شاگردان علی دایی در دیداری که به سه امتیاز آن نیاز داشتند توانستند در برابر همنام های آبادانی خود به پیروزی برسند. نفتی های تهران برای حضور در بین مدعیان بالای جدول باید با دست پر از این بازی خارج می شدند و در نهایت توانستند با ارائه یک بازی حساب شده به آن دست پیدا کنند.

هفته پنجم لیگ شانزدهم، جمعه ۱۹/۰۶/۹۵، ساعت ۱۸:۴۵، ورزشگاه تختی تهران تماشاگر : ۵۰۰نفر
تیم داوری: سیدرضا مهدوی – رضا سخندان – فرهاد مروجی – امید سعیدفر – ناظر: اسماعیل صفیری

ترکیب تیم نفت تهران: 

میلاد فراهانی،میلاد فخرالدینی،احمد آل نعمه،علیرضا عزتی (محمد دانشگر ۴۵)،اکبر صادقی،محمد قاضی،وحید حمدی نژاد،ایگور پراهیچ،ایمان مبعلی،عباس بوعذار(آرش رضاوند ۸۵) و ارسلان مطهری(عیسی آل‌کثیر ۸۹)
سرمربی: علی دایی

ترکیب تیم نفت آبادان:

حسن هوری، حسین بغلانی، فرشاد (مجتبی ممشلی ۵۴)، علی عبداله‌زاده، محمدرضا پورمحمد، محمد زبیر نیک‌نفس، گویی هیان کیم، حکیم نصاری، میلاد جهانی، محمد شادکام(رضا نوروزی۵۷)، و امیر زلیکانی
سرمربی: نادر دست‌نشان

اخطار

محمد شادکام(۳۳) از نفت آبادان

شرح گل ها

۱-۰ (نفت تهران دقیقه ۱۴): روی ارسال یک ضربه ایستگاهی از سمت چپ خط دفاعی تیم نفت آبادان موفق شد با ضربه سر دقیق ایگور پراهیچ در محوطه شش‌قدم دروازه حسن هوری را برای دومین بار در این فصل از لیگ برتر باز کند و تیم نفت تهران را پیش بیاندازد.

۱-۱(صنعت نفت آبادان دقیقه ۱۸): بازیکنان نفت تهران روی یک نفوذ از سمت راست خط حمله خود و ارسال یک پاس کات‌بک که با اشتباه مدافعان نفت تهران همراه بود روی ضربه نهایی نصاری به گل برسد.

۲-۱(نفت تهران دقیقه ۶۴): باز هم حمله‌ای از سمت چپ خط حمله نفت تهران شکل گرفت و توپ چسبیده به خط محوطه ۱۸ قدم به قاضی رسید. محمد قاضی هم با یک برگشت تماشایی و ضربه‌ای دقیق توپ را به سمت مخالف حسن هوری فرستاد و حسن هوری دومین بار هم دروازه خود را باز شده دید.

شرح بازی:

در همان ابتدای کار و شروع نیمه اول شاگردان علی دایی نشان دادند که قصد پیروزی در این دیدار را دارند و بلافاصله شروع به طراحی حملاتی از جناحین خط دفاعی تیم نفت آبادان و گلزنی روی ضربه سر داشتند. خیلی زود این استراتژی نفتی‌ها جواب داد و نفتی‌های تهران روی یک ضربه ایستگاهی و حضور به موقع ایگور پراهیچ با ضربه سر دقیق این بازیکن به گل رسیدند. در ادامه نفت آبادان به جلو آمد و موفق شد فرصت‌هایی را روی دروازه طهماسبی ایجاد کند و خیلی زود هم به گل رسید. پس از گل تساوی نفت آبادان کمی عقب نشست و این تیم نفت تهران یود که میدان‌داری می‌کرد و سعی داشت با حرکت از کناره‌ها به خصوص در سمت چپ و با حضور بوعذار حملات خود را پایه ریزی کند. نیمه اول را می‌توان به ۳ قسمت ۱۵ دقیقه‌ای تقسیم کرد که سهم نفت تهران در ایجاد مالکیت و فراهم آوردن موقعیت ۲ قسمت از ۱۵ دقیقه‌ها بود و سهم نفت آبادان فرصت سازی و گلزنی در ۱۵ دقیقه دوم بود. نیمه دوم بازی محتاط‌تر از نیمه اول دنبال شد. اما باز هم در دقایق ابتدایی این شاگردان علی دایی بودند که صاحب توپ و میدان شدند و سعی در تکرار برنامه‌های هجومی خود و رسیدن به گل را داشتند.در ادامه باز هم همین حملات از سمت چپ ادامه پیدا کرد تا این بار توپ به محمد قاضی برسد و محمد قاضی هم در برگشت موفق شد گلی تماشایی را به ثمر برساند. علیرغم عقب افتادن تیم نفت آبادان هنوز این تیم نفت تهران بود که به حملات خود ادامه می‌داد.
ورود بازیکن برزیلی نفت آبادان با تغییر سیستم این تیم و افزایش تعداد مهاجمین تیم میهمان شد و در ادامه کمی از فشار حملات نفت تهران کاسته شد. در ادامه دایی هم سعی کرد تا با بیرون کشیدن بوعذار نتیجه را حفظ کند و اجازه بازی‌سازی را از نفت آبادان بگیرد و سرانجام در این کار موفق شد و با ۳ امتیاز شیرین بازی را به پایان برد.

 

ارسال دیدگاه

کد امنیتی *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو