کد خبر: 4004

تاریخ انتشار: ۱۳۹۳/۰۳/۱۲ - ۵:۲۵

کودکان تحت پوشش بهزیستی برای زندگی مستقل ۱۸ میلیون میگیرند

   شرق پرس: مدیر کل امور کودک و نوجوان سازمان بهزیستی در گفت‌وگو با مهر در مورد ترخیص کودکان تحت پوشش سازمان بهزیستی، گفت: ...

 

حمیدرضا الوند از پرداخت ۱۸ میلیون تومان به کودکان تحت پوشش بهزیستی برای تشکیل زندگی مستقل خبر داد و گفت: سال گذشته ۵۰۰ کودک شرایط تشکیل زندگی مستقل را داشته و از مراکز سازمان خارج شدند.

 

 شرق پرس: مدیر کل امور کودک و نوجوان سازمان بهزیستی در گفت‌وگو با مهر در مورد ترخیص کودکان تحت پوشش سازمان بهزیستی، گفت: فرزندانی که برای تشکیل زندگی مستقل از سازمان بهزیستی ترخیص می شوند کمک هزینه ای به آنها اعطا می شود که سال گذشته این مبلغ ۱۱ میلیون تومان بود که ۷ میلیون آن از بودجه های ملی و ۴ میلیون نیز از بودجه استانی تامین می شد، اما امسال بر اساس برنامه ریزی های انجام شده این مبلغ افزایش یافته و به ۱۸ میلیون تومان رسیده است.

وی تاکید کرد: ۱۴ میلیون تومان این اعتبار در سال جاری از اعتبارات ملی و ۴ میلیون تومان نیز از اعتبارات استانی تامین می شود و همچنین علاوه بر این مبلغ ودیعه مسکن نیز به آنها اختصاص داده می شود.

الوند با اشاره به اینکه فرزندان برای ترخیص از سازمان بهزیستی باید از لحاظ اقتصادی درآمدی داشته باشند، گفت: برخی از کودکان به دلیل ازدواج، برخی به دلیل توانمندی هایی که دارند و همچنین اشتغال از جرخه حمایت سازمان خارج می شوند.

مدیر کل امور کودک و نوجوان سازمان بهزیستی تاکید کرد: سال گذشته ۵۰۰ نفر از کودکان تحت پوشش برای تشکیل زندگی مستقل از سازمان بهزیستی خارج شده اند که به تمامی این افراد کمک های لازم ارائه شد.

وی در مورد نظارت پس از ترخیص نیز گفت: به مدت ۵ سال نظارت مستمر به نحوه زندگی و فعالیت های فرزندان پس از ترخیص از سوی مددکاران سازمان بهزیستی انجام می شود و طی این مدت در صورتی که این افراد به مشکلی برخورد کنند، سازمان در جهت رفع آن اقدام خواهد کرد.

الوند همچنین در مورد شرایط ترخیص کودکان تحت پوشش نیز اظهار داشت: در تمامی استانها کمیته ترخیص تشکیل می شود و بر اساس دستورالعمل های موجود کودکان واجد شرایط می توانند از چرخه پوشش بهزیستی خارج شوند که این شرایط مانند داشتن بهداشت روانی، جسمانی، اجتماعی، توانمندی های اقتصادی و … است و سپس کمیته در مورد افراد واجد شرایط تصمیم گیری می کند.

 

/انتهای خبر

 

ارسال دیدگاه

کد امنیتی *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو