کد خبر: 73853

تاریخ انتشار: ۱۳۹۶/۱۰/۲۸ - ۱۶:۱۲

مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران:

کوتاه آمدن از حق و حقوق موقوفات خلاف قانون و مسائل شرعی است

مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران گفت: کوتاه آمدن از حق و حقوق موقوفات خلاف قانون و مسائل شرعی است و اگر در دریافت حق و حقوق موقوفات کوتاهی کنیم در واقع در حق واقف خیانت کرده‌ایم.

تیتر ۳: حجت‌الاسلام ابراهیم حیدری‌جناسمی بعد از ظهر امروز در نشست تخصصی وقف با علی‌اصغر یوسف‌نژاد نماینده مردم ساری و میاندورود در مجلس شورای اسلامی، اظهار کرد: تاکنون خواسته‌های سازمانی و اداری اوقاف مازندران در خصوص احیای موقوفات و بقاع متبرکه توسط نمایندگان مردم مازندران در مجلس شورای اسلامی بصورت ویژه پیگیری شد.

 

وی با بیان اینکه برخی دستگاه‌های اجرایی استان در املاک و زمین‌های موقوفه قرار دارند اما حق و حقوق وقف را پیگیری نمی‌کنند، افزود: دریافت حق و حقوق موقوفات از دستگاه‌های اجرایی به جیب بنده و اداره اوقاف نمی‌رود بلکه بر اساس نیت واقف در وقف‌نامه اجرای امینانه نیت می‌شود.

 

مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران با بیان اینکه اوقاف با تمامی نهادها و دستگاه‌های اجرایی استان تعامل دارد اما تعامل به این معنا نیست که از حق و حقوق موقوفات به‌صورت کامل صرف نظر کنیم، تصریح کرد: کوتاه آمدن از حق و حقوق موقوفات خلاف قانون و مسائل شرعی است و اگر در دریافت حق و حقوق موقوفات کوتاهی کنیم در واقع در حق واقف خیانت کرده‌ایم.

 

حیدری در پایان گفت: بسیاری از نیت موقوفات مازندران برای اهل بیت و نیازمندان است و اگر حق و حقوق وقف پرداخت شود به نیازمندان جامعه کمک بیشتری می‌شود./فارس

ارسال دیدگاه

کد امنیتی *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو