کد خبر: 8103

تاریخ انتشار: ۱۳۹۵/۰۶/۲۱ - ۱۰:۳۵

ابوالفضل نیکوبیان خبر داد:

برگزاری کنگره تاریخ معماری و شهرسازی کشور در مازندران

چهارمین کنگره تاریخ معماری و شهرسازی کشور 24 و 25 آذر امسال با حضور اساتید و کارشناسان حوزه معماری ایرانی در مازندران برگزار می شود.

تیتر ۳:: دبیر اجرایی کنگره کشوری تاریخ معماری و شهرسازی روز یکشنبه با بیان این خبر افزود:  این کنگره به میزبانی دانشگاه مازندران در بابلسر برگزار می شود .

ابوالفضل نیکوبیان با اشاره به اینکه ۱۵ آبان امسال مهلت ارسال آثار به دبیرخانه این کنگره است ، ادامه داد : منظر فرهنگی و شهری تاریخی ، سازه در تاریخ معماری و شهرسازی ، باستان شناسی ، معماری و شهرسازی ، میراث معماری و شهرسازی مدرن ، میراث آب و کشاورزی ، میراث فرهنگی ناملموس ، راه های فرهنگی و عناصر وابسته ، حوزه های فرهنگی – طبیعی شهرها و روستاهای تاریخی از محورهای مقالات ارسالی به این کنگره است .

وی ادامه داد : علاقمندان می توانند مقالات خود را به دبیرخانه کنگره کشوری تاریخ معماری و شهرسازی مستقر در اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری مازندران ارسال بکنند .

نیکوبیان بازشناسی معماری ایرانی و کمک به حفاظت و مرمت این بناهای تاریخی را از اهداف و رویکردهای اصلی برگزاری کنگره کشوری تاریخ معماری و شهرسازی اعلام کرد .

به گفته دبیر اجرایی کنگره کشوری تاریخ معماری و شهرسازی ، پیشتر در سال های ۷۳ ، ۷۵ و ۸۴ کنگره تاریخ معماری و شهرسازی در بم برگزار شد .
اداره کل میراث فرهنگی مازندران توانست که حریم و عرصه ۱۲۱ بنای تاریخی مازندران را در سال های اخیر تعیین بکند . 

منبع: ایرنا

ارسال دیدگاه

کد امنیتی *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو